Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które m4


Recommended Posts

Witam, jako iż zamierzam zmienić replikę, a firm na rynku jest tyle, że już się gubię, każda ma plusy i minusy.

Chciał bym replikę m4 lub coś w podobie do 1100-1200zł.

Jak na razie na oku mam repliki takie jak:

1)King Arms M4a1 http://www.casg.pl/product-pol-522-King-Arms-M4A1.html

2)KWA M4a1 http://www.casg.pl/product-pol-630-KWA-M4A1.html

3) M4A1 ICS http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_121&products_id=512

4) G&G GR16 http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1247&name=G&G_-_GR16_Carbine

 

Jak na razie chciał bym biegać ze stockiem, w późniejszym okresie jakiś tuning.

 

Która replika będzie najmniej awaryjna i z dobrymi osiągami w stocku ?

Jaką baterię i ładowarkę możecie polecić do w/w replik ~200zł/komplet?

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tego co mogę pomóc z wyczytanych opinii i z macania replik:

1) KA podobno wykonanie perfect, ale wnętrze do bani

2) KWA - dobry wybór ale jednak lepiej dołożyć do 2 gen. z pancernym GB - wykonanie i oznaczenia już gorzej. Replika LIPO ready - jednym słowem jeśli osiągi to KWA

3) ICS wykonanie średnie - ostatnio macałem M16 - plus to dwudzielny GB - jedna replika do CQB i lasu - mało fps w stocku od razu trzeba tuningować, bo ciężko będzie z chinolami po 400 i 500 fps

4) brak opinii

 

Brakuje mi G&P z ponad przeciętnym wykonaniem i dobrymi bebechami

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że KA ma słabe trzewia-ono się po prostu kompletnie nie nadaje do tuningu mocowego. Jeśli kogoś zadowala 330 fps (i naprawdę zacna relacja zasięg/moc), a przy okazji chce mieć wykonanie na perfekt to imho KA jest właśnie dla niego. Jeśli jednak chcesz tuningować to raczej jak napisał Reset-coś z G&P.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecę ICSa. Bebechy to to ma niezniszczalne (metafora taka, super dobre znaczy się :D) no może oprócz prowadnicy sprężyny, ale po jej wymianie wszystko bangla. Tylko strzelać :D Co do wykonania to również nie mam zastrzeżeń i nie wiem dlaczego kolega wyżej takowe ma. Poza front gripem, który się trochę świeci replika wykonana jest wg mnie bardzo dobrze. Z replik, które wymieniłeś wybrałbym (i wybrałem ^^) właśnie ICSa, łączy w sobie dobre bebechy z dobrym wykonaniem. Polecam, myślę, że się nie zawiedziesz :)

Link to post
Share on other sites

Oraz znacznie wyższa cena?

 

Słyszałem, że w tych ICS-ach padają selektory, czy w stocku zasięg będzie wystarczający do rywalizacji z chińczykami po 450fps ?

Słyszałem także, że ICSy mają wiele niestandardowych części.

Edited by konri8
Link to post
Share on other sites

Z tego co widać to zdecydowanie wygrywa KWA.

Replika ma te 400 fps, aby osiągnąć 450 fps kupujesz tylko M130 dodatkowo replika - LIPO ready cena: ~1300 zł

Żeby w ICS osiągnąć 420 musisz dać 1300 za replikę i 369 zł za zestaw D. Z tego co widziałem na zdjęciach KWA jest bardziej pancerny.

Wykonania KWA nie znam, ale mając w sobotę w ręce M16 ICS gdyby nie metka pomyślałbym, że to chinol jakie widuje na manewrach.

 

Dużym plusem ICS jest dwudzielny GB - czyli fakt że masz 2 repliki w jednym - bo w 1 min zmieniasz FPS z lasu na CQB. Ale to nie dla wszystkich jest ważne.

Link to post
Share on other sites

czym się różnią m4 KWA 1 od 2 gen??

czy warto dokładać 300 zl do 2 gen?

 

która replika jest wykonana lepiej ics czy kwa? (najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto dobrze zna i obmacał obie repliki :) )

 

jak z bebechami kwa? silnik pociągnie sprężynkę m140?

czy wszystko będzie śmigać z lipo 11,1?

 

w opisie jest napisane max. LiPo 11,1v 20C czy będzie kuku jak użyje lipo 11,1v 30c/60c? :)

Edited by michas123
Link to post
Share on other sites

Jak dojdzie to napisz parę słów o niej :D

 

Ja bylem nastawiony na KWA ale panowie z casg niezle ceny sypneli ; /

Z military lodz beda niby na pcozatku listopada tak sie dzisiaj dowiedzialem ;P

Boje sie tylko , ze znowu podwyzsza ceny...

 

Myslalem na zastepca :D co wy sadzicie o tych replikach :

1) http://allegro.pl/asg-karabin-szturmowy-m4a1-knight-s-ares-370-fps-i1265542332.html

2)http://allegro.pl/asg-karabin-szturmowy-m4a1-king-arms-370-fps-i1244090608.html

 

 

Co byscie polecali jeszcze ?

Link to post
Share on other sites

Ja też osobiście kupiłem używaną M4 od ICS'a z tuningiem do 420fps, kiedy dowiedziałem się, że KWA nie dojdzie w tym miesiącu. Myślę, że i tak datę tej dostawy można traktować z przymrużeniem oka.

 

monsta - zobacz, że na tych aukcjach masz jak byk napisane, że dostępność ok. 30 dni.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem na allegro http://allegro.pl/kwa-colt-m4-a1-full-metal-m4a1-ii-gen-2gx-i1271370952.html Wcześniej pisałem do militaryłudz ale dostawa w listopadzie , casg za drogo i pustki na magazynie, military.pl brak odp. na wysłane wiadomości. Znalazłem na allegro, myślę że dobrze zrobiłem kupując ją, jeszcze czekam na kuriera. :icon_biggrin:

 

Haha tak sie sklada ze ten gosciu nei wiedzial co ma i po tym jak wyslal mi zdj uswiadomilem go ze to gen 2 xD

 

 

Wogole ktos moze wysle propozycje jakiejs emki nawet uzywanej :D

Edited by monsta
Link to post
Share on other sites

ICS ma jedne z najmocniejszych bebechow dostepnych na rynku (GB do m150 ; motor ( Turbo 3000 = 0,3Nm) do m180 ). Do tego prostota tuningu. Mimi iz ma te 330fps to wali naprawde daleko. Komora HU nie ulega rozregulowaniu.

U mnie tuning polegal na tym ze wymienilem wrecz smiesznie malo emementow tj:

- prowadnice

- lufe

- dystanser

- sprezyne z 1J na m120 tj stock ICS SIg 552

- tlok vel "glowice tloka" - Dokladnie zostala przerobiona :)

 

Do tego przesmarowanie, doszczelnienie i troszke modyfikacji. Efekt - zero zgrzytu kol zebatych, slychac bylo tylko walene tloka o glowice, z 20 metrow kulki wbijaly sie w regipsowa sciane :F Skupienie miescilo sie w srednicy monety 5 zl.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Tylko ICS

 

Ktoś kto pisze, że w ICSie trzeba wymienić górny GB żeby osiagnać okolice 400 fpsów znaczy niech najpierw dotknie repliki o któej pisze głupoty.

 

Chcesz 400 fpsów? Wsadzasz M120 do standardowego GB i w zasadzie sprawa załatwiona. No jeszcze przyda się solidniejsza bateria.

 

Mam ICSa M4 właśnie takie full stockowe, jedyne co po kilku próbach z grzebaniem (m.in. wymianie sprężyny na M120 i spowrotem na stockową) jedyne co aktualnie jest ponad stock to lufa "gwintowana" TanioKoba i tyle. Zasięg, prędkość kulki, a przede wszytkim skupienie jest wiecej niz wystarczające. Z około 30-35 metrów spokojnie trafiam w cel wielkości pudełka papierosów. pierwszą kulką a to wystarczy np żeby trafić w odslonięty fragment twarzy wystający zza drzewa ;)

 

Replika od 5 lat nie była przeze mnie ani razu specjalnie smarowana, czyszczona itp. Jedynie dwa razy przy próbach z bebechami.

 

Wg mnie nie warto specjalnie przepłacać za dłuższa gwarancję o ile nie wymienia się bebchów w GB bo te repliki się w zasadzie nie psują. Chyba, ze z winy użytkownika.

Link to post
Share on other sites

ICS ma jedne z najmocniejszych bebechow dostepnych na rynku (GB do m150 ; motor ( Turbo 3000 = 0,3Nm) do m180 ). Do tego prostota tuningu. Mimi iz ma te 330fps to wali naprawde daleko. Komora HU nie ulega rozregulowaniu.

U mnie tuning polegal na tym ze wymienilem wrecz smiesznie malo emementow tj:

- prowadnice

- lufe

- dystanser

- sprezyne z 1J na m120 tj stock ICS SIg 552

- tlok vel "glowice tloka" - Dokladnie zostala przerobiona :)

 

Do tego przesmarowanie, doszczelnienie i troszke modyfikacji. Efekt - zero zgrzytu kol zebatych, slychac bylo tylko walene tloka o glowice, z 20 metrow kulki wbijaly sie w regipsowa sciane :F Skupienie miescilo sie w srednicy monety 5 zl.

 

czyli stokowy ICS wytrzyma jak włożę m150 i podłącze li-po 11,1V?

Link to post
Share on other sites

czyli stokowy ICS wytrzyma jak włożę m150 i podłącze li-po 11,1V?

Wytrzyma, ale bedziesz musial grzebac oraz dokupic co nieco

 

Mocna sprezyna = duzy zasieg = duze koszta = mala zywotnosc

Srednia sprezyna = sredni zasieg = srednie koszta = srednia zywotnosc.

Slaba sprezyna = maly zasieg = male koszta = duza zywotnosc

 

Jedynie do tuningu zakupilem lufe oraz prowadnice i dystanser. Cala reszta to stock. Mam m120 i prawda jest taka, ze przeroslo to moje oczekiwania. Tak jak wczesniej napisalem : z 20 metrow kulki wbijaly sie w regipsowa sciane, a skupienie miescilo sie w obrebie monety 5zl.

Jaka filozofia oraz magia sie za tym kryje ? : dobralem optymalne czesci + wlasna robota. To wszystko

Lipo 11V -->ja mam tradycyjna 8,4V i reakcja na spust jest natychmiastowa.

Link to post
Share on other sites

Także mam ICS-a , a w środku założoną M120 , preckę G&G , gumkę G&G i wyszło 460 FPS mierzone!!!!!

Puki co jezstem zadowolony z giwery , bliżej zimy planuję założyć preckę promyka i i będzie ful wypas:d

 

Johny: Jaką masz preckę w giwerze???? a gumka to stock?

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...