Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glocki KSC/KWA w polskich sklepach


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem bocznej repliki, pewnie będzie to Glock (nie wiem jeszcze który wariant) i na pewno KSC/KWA. Niejasna jest dla mnie sytuacja z ofertami w różnych sklepach w polsce, a do tego nie jestem zabardzo w temacie stąd pytania:

 

1. W kojocie są Glocki KSC opisane jako "nowa wersja". Co oznacza w tym przypadku "nowa". Czym te "nowe" różnią się od "starych"? Czy chodzi tu o to samo co w przypadku system7 w innych modelach?

2. Czy te Glocki są KSC bo mają oznaczenia, czy może to jednak KWA bo oznaczenia nie są zgodne z oryginalnymi?

3. Jeżeli to są KSC to czy ta "nowość" odnosi się tylko do KSC czy również do dostępnych w polsce KWA?

4. Jak odróżnić nowe od starych? Czy jest jakiś sposób poza sprawdzeniem daty produkcji na opakowaniu (jeżeli takowa jest)? Czy może jest tak że wszystkie dostępne w polsce KSC/KWA są tymi nowymi wersjami?

Link to post
Share on other sites

Jak byś poszukał to byś znalazł odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ad.1 W tej nowej wersji jeżeli dobrze pamiętam przerobili jakieś tam pierdoły. Nawet obsługa Coyota nie wie do końca co jest w nich takiego nowego.

Ad.2 Glocki od KSC mają oznaczenia. A od KWA/KSC nie mają oznaczeń, mają goły zamek. Na tym polega różnica.

Ad.3 Raczej nie ponieważ pod względem technicznym są to takie same repliki, różnią się jedynie oznaczeniami na zamku i ceną.

Ad.4 Tak jak pisałem w Ad.1 nawet obsługa Coyota nie jest w stanie dokładnie powiedzieć co jest nowe w tych glockach.

 

Poza tym Glocki od KSC są jedynymi ich gaziakami bez SYSTEM 7, w całej reszcie produktów pojawia się owy system 7. Glocki od KSC/KWA są na tyle udane że nawet bez system 7 nie syfonują tak szybko ja inne repliki z system 7, są bardzo oszczędne ponad 2 magazynki na jednym ładowaniu. Więc po co mieli by poprawiać to co już i tak jest bardzo dobre. Sam się przymierzam do kupna Glocka od KWA albo jak dobrze to od KSC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

nie wsadzili tam system 7 bo nie bardzo się da. Bo klocki KSC czy KSC/KWA nie są wcale rewelacyjne.

 

 

Mam 2 KWA (jeden z metolowym zamkiem GP, drugi stock i to złożony z części z odzysku, kupionych za grosze) i żaden obecnie nie sprawia problemów.

 

Przy Glockach KSC i KWA należy zwracać uwagę na część bodajże nr 10 (ta plastikowa "rampa" po której kulki z magazynka wsuwane są do komory Hop-Up). Lubi się ona obłamać przy stosowaniu marnej jakości kulek... naprawdę marnej.. :)

 

Nowego KSC bym nie brał ze względu na.... oznaczenia. W starej wersji byly (przynajmniej na zamku) zgodne w oryginałem. Nowe KSC to jakaś porażka pod tym względem.

 

Jeśli zależy Ci na oznaczeniach, to chyba lepszym rozwiązaniem jest zakup KWA, a potem metalowego zamka z oznaczeniami (np od G&P).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...