Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fotki MP5K


Recommended Posts

Witajcie :)

czy ktos z was posiada jakieś fotki MP5K w czasie jego uzywania ? Szukałem poprzez google ale jedyne co znalazłem to masa zdjec samego Kurz'a a ja chce kurza w łapach jakiegoś komandosa itp.

 

Czy moze ktoś orientuje sie jakie oddziały używają MP5K ?

 

 

dzięi za wszystko 8)

Link to post
Share on other sites

Samo mp5 bez skroconej lufy ma zasieg efektywny rzedu 50 metrow,z tego co czytalem to chyba maks,pozniej to juz raczej ogien przypadkowy...takze mp5k jest dobre tylko na bardzo krotkie dystanse i dla pilot oraz zalog...a tak wogole to nie bardzo teraz widze zastosowanie dla tego malenstwa wobec PDW :)

Link to post
Share on other sites

http://www.jim.voltronik.pl/gal/index.php?...p?gal=3&pic=12#

http://www.jim.voltronik.pl/gal/index.php?...p?gal=3&pic=19#

 

Tutaj Masz replikę MP5K z tłumikiem trzymaną przez mojego kumpla, wzrost koło 176 - 178 cm. Po kliknięciu na zdjęciu "wyskoczy" okno z wysoką jakością. Nie sugeruj się stronką, to wersja BETA.

 

http://www.jim.voltronik.pl/gal/index.php?...p?gal=3&pic=16#

 

Tutaj w rękach małej i szczupłej kobiałki :D

Link to post
Share on other sites
Samo mp5 bez skroconej lufy ma zasieg efektywny rzedu 50 metrow...

Ja właśnie zasłyszałem/przeczytałem, że zasięg maksymalny tego typu pm'ów wynosi ok 200m a skuteczny do 100 a nie 50...nie chcę skłamać, mogę się mylić(w razie wpadki przepraszam :) )...poczekajmy na REMOV'a.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Julas, MP5-K ma lufę skróconą w stosunku do wersji standardowej o 11 cm. To jasne, że nie może mieć zasięgu i celności takiego, jak MP5, skoro urżnęli mu pół lufy. Nikt nie będzie nawet próbował strzelać z MP5-K na 200 metrów, bo do tego służy inna broń - "Kurz" jest przeznaczony do walki w zwarciu (pokłady samolotów, budynki) i do noszenia w ukryciu.

Link to post
Share on other sites

Okruch spoko mi chodziło o "zwykłą" wersję MP5(bez "urżniętej" lufy :P )co do MP5K to wszysto jest jasne(sam wytłumaczyłeś)....ale dobra nie ważne...nie "twórzmy" OT :)

 

pozdrawiam :)

 

P.S cóż za laicka terminologia(np....MP5 z "urżniętą " lufą :P :P :D )haha

Link to post
Share on other sites
Czy moze ktoś orientuje sie jakie oddziały używają MP5K ?

 

w Polsce: Wydzial Zabezpieczenia Realizacji i Dzialan Antyterrorystycznych Agencji Bezpieczenstwa Wewnetrznego i Wydzial Zabezpieczenia Dzialan Strazy Granicznej (glowna grupa Strazy Granicznej) i GROM

Link to post
Share on other sites

No wiesz Paramedic z tymi danymi ze stron internetowych to roznie bywa...na jednej ci napisza ze 25 na innej cos innego i sam juz nie wiesz...napisalem 50 bo wydaje mi sie to optymalny i "potrzebny" zasieg jesli chodzi o mp5.W sumie nigdy nawet nie widzialem zeby ktos strzelal z mp5 na 100 metrow lub wiecej.

Nie wiem czy widzieliscie ale na hkpro sciagnelem kiedys taki filmik co 2 kolesi strzela z mp5a2sd smugowymi do jakis tarczy oddalonych o jakies 50 metrow i dosyc wyraznie widac bylo jak sie rozlatuja te kulki na wszystkie strony,takze nie widze sobie za bardzo strzelania z mp5 na dystans powyzej 50m

Link to post
Share on other sites

Panowie, taka jedna rzecz - każda wiedza wynika z kwestionowania zdania kogoś innego, z wątpliwości. Nie należy uznawać tego, co napiszę ja czy ktokolwiek inny tutaj za słowo objawione, a już najgorsze, co może być, to ufanie bezgraniczne - każdy z nas się myli, a im więcej pisze, tym szansa pomyłki wzrasta. Należy kwestionować, sprawdzać i dowiadywać się samemu. Ja tam nigdy nie miałem żadnych autorytetów i nie przeszkadza mi to żyć :wink:

 

Co się tyczy tego zasięgu MP5K, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przy tak krótkiej lufie to faktycznie zasięg skuteczny (czyli, żeby normalny człowiek mógł w coś trafić) jest gdzieś w granicach 20-50 metrów. Szczerze mówiąc, to nikt nigdy tego nie podaje, bo i po co? To jest broń, którą - zgodnie ze stroną Maksyma - w zasadzie używa się jak pistoletu, czyli do 25 metrów, a realnie do połowy tego dystansu. Dalej nie ma większego sensu. Takie trochę akademickie rozważania prowadzicie :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...