Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M145, fatalny zasieg


Recommended Posts

"

Witam, mam duży problem z repliką cymy cm.036, sam zamontowałem niedawno nowy tłok, szczelniejszą uszczelke na głowicy tłoka, sprężyne m145, i lufe JBU 6,01. Z tego co wiem taki układ powinien spokojnie dawać 500+fps... Niestety jak się w polu okazało mam zasięg jak koledzy z replikami które mają po 340~fps. Moja replika ma zapisane na papierze po zakupie sklep wykonał pomiary i wychodziło 450fps w stocku!. Poprzedni właściciel wymienił też wcześniej komore na metalowa do AK(chyba cymy) i gumke guardera przezroczysta. Na połączeniu tłok- cylinder szczelność jest bardzo dobra bo sprawdzałem, ale dalej gdzieś ciśnienie musi mocno uciekać tylko nie wiem gdzie i już nie mam ochoty ani siły się z tym bawić, dlatego pisze do państwa ile by taka usługa kosztowała, + pewnie bedzie trzeba wymienić komore hop up.Po zabiegu oczekuje dobrej szczelności i minimum 500fps. Pozdrawiam, Roland.

"

 

Wysłałem takiego maila do kilku sklepów, nikt nie chce się za to brać nikt nie wie co jest przyczyną... czeski film. Test z papierkiem w miejscu podawania kulek przez maga: papierek lekko podskakuje(poł cm około). To może być nieszczelna dysza czy co, bo nie mam już pieniedzy, żeby sobie kupować kolejny części i sprawdzać co jest nie tak.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tak troche zabrakło szczegółow: gumka guarder przezroczysty to do wymiany wiem, za słąbo podkręca, sprężyna elementa,tłok elementa pomarańczowy z połową zębów metalowych, komora metalowa prawdopodobnie cymy. Kulki g&g, madbul, wszystkie spadają po 35m~ 0.25,0.28 regulacja hopka nic nie daje, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że na oko już widać, że moc nieodpowiednia przy tak mocnej sprężynie, a zasięg w szczególności.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Element , ja na M135 z BU 523 FPS wyciągnąłem , powinieneś mieć bez BU i tak z 530-535 FPS , to po kolej co bym sprawdzał :

1-czy dysza dochodzi do kołnierza gumki , raz po zmianie komory i dyszy okazało się że dysza jest za szeroka i się przycina drastycznie zmniejszając moc

2-dałeś smar ? Może o-ring głowicy tłoka jest tak szczelny że stwarza duże opory przy tarciu o ścianki cylindra

3-standardowo dysza nie szczelna , po wymianie na guardera qumepl dostał + 30 FPS na stoku

4-tłok chodzi swobodnie w prowadnicach po bokach GB ? Już sie spotkałem że trzeba było szlifować to

 

PS.Stokowy tłok jest lepszy niż ten element .

 

Edit.

Sobie przypomniałem że opisana sytuacja z 4 punktu miała miejsce właśnie przy tłoku elementa z połową metalowych zębów .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Do kolegi chlor - cylinder z pewnością nie ma nic do rzeczy bo jest stockowy, na tym samym replika ma zapisane na papierze 450fps(testy krakmanów przy kupnie) przy lufie właśnie tej długości, dystanser raz miałem z wkładu długopisu ale był za duży i za mocno dociskał, teraz mam z kawałka o-ringa i jest ok, a to, że gumka za słabo podkręca mi to inna sprawa.

Przemek10 - wielkie dzięki dużo mi pomogłeś i dałeś do myślenia! Faktycznie też myślałem o tym tłoku, że gb cięzko się z nim zamykał, jeśli chodzi o tarcie uszczelki głowicy tłoka o cylinder - szczelność jest b dobra, ale tarcie na pewno mi nie obniża prędkości wylotowej, jest małe, smaru nie używałem tylko sylikonu w sprayu i jest spoko.

"4-tłok chodzi swobodnie w prowadnicach po bokach GB ? Już sie spotkałem że trzeba było szlifować to " - i na to bym właśnie stawiał, wymienie tłok na stockowy, ew spiłuje ten elementa jak mówiłeś , ewentualnie kupie dysze szczelniejszą chociaż ta chyba wchodzi aż do gumki hop up, za słaba gumka przeżroczysta guardera na pewno też wpływa na zasięg ale to swoją drogą. Po wymianie tłoka napisze czy to pomogło :)

Link to post
Share on other sites

Oba tłoki chodzą swobodnie w szkielecie, mają te same wymiary, wymiana na stok nic nie dała, a dysza dochodzi do kołnierza gumki. A dysza guardera dała 30fps w tym właśnie modelu cm036? Anyway kałach idzie na serwis nie mam cierpliwości do chińskiego ścierwa.

Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz, że to gumka, Rafik? Przetarta gumka faktycznie źle podkręca, ale nie ma prawa puszczać 100-200fpsów. Roni - przed zmianą sprężyny prędkość początkowa była normalna? Znaczy odpowiednia dla sprężyny? No i gearbox poprawnie złożony powinien się sam zamknąć. Znaczy, po złożeniu dwóch połówek nie może w pewnych miejscach odstawać (a niektórzy specjaliści takie szpary skręcają śrubami, co może być zabójcze)

Link to post
Share on other sites

Gumke i tak zamierzam wymienić na czarnego guardera, ale ze względu na to że bedzie bardziej odpowiednia do docelowej mocy, a poszarpana wcale nie jest, aż takim nowicjuszem nie jestem, żeby porwaną gumke instalować.

PiterTKD - właśnie w tym problem, że nie mam pojęcia jak było z prędkością przed tuningiem, bo za cholere nie mam dostępu do chrono przynajmniej narazie. Co do gb to oczywiście ładnie się cały zamknął i nie była żadnych szpar, tak w ogóle to komora była odkręcona jakieś 2mm, dokręciłem, ale co ja na oko sprawdze czy jest lepiej? :/ nie widze dużej zmiany szczerze mówiąc. Tak czy inaczej sam nic nie zrobie, teraz tylko pytam was mam 2 opcje serwisu: poldeck, ale mówił, że dopiero 15 paź, albo specshop też się zgodził i moge od razu słać, tylko pewnie drożej w specu wyjdzie i będą części nowe mi wciskać :/ Co byście radzili - lepiej poczekać i wysłać dla pewnego poldka czy spec też dobrze robi i nie wciska kitu serwisując?(żeby zaraz mi nie proponowali pół karabinu wymienić na ich części) :hahaha:

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Witam, jako byly serwisant duzej firmy Airsoftowej w Polsce, polecam sie w ramach serwisu broni. Jestem z krakowa, moge rzucic okiem na Twoj sprzet, jesli jestes zainteresowany daj znac na PW, moze bede w stanie pomoc:)

 

Pozdrawiam Volt.

Link to post
Share on other sites

A skoro temat jeszcze istnieje to taka ciekawostka: miałem możliwość sprawdzenia na chrono i szok - 320-340fps, aż nie możliwe przy takim springu. Co ciekawe sprawdzałem każdy element gdzie może uciekać powietrze i wszystko pojedynczo jest szczelne, ale jednak gdzieś tracę te fpsy. Widać fizyka wyższa działa..

Link to post
Share on other sites

Skąd brałeś tego o rigna? Ja również myślałem że jak będzie cały układ w środku super szczelny, to będzie super fajnie. Kupioną uszczelkę w hydraulicznym sklepie założyłem. Ok szczelnie, fajnie napewno będzie +100fps- nic bardziej mylnego. Poczytałem więcej, i więcej i doczytałem się takiej sprawy jak nałożenie na cylinder gumki z głowicy tłoka i podgrzaniu jej. Podziałało, po założeniu starej rozciągniętej, wysłużonej uszczelki zasięg się poprawił (a sprawa dotyczyła spadku zasięgu na sprężynie m130guarder, gdzie w stoku chińska m120 po 20k przebiegu dawała lepsze rezultaty)

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że jest to problem występujący w vfc'kach:

 

"W vfckach takie straty fps są powodowane podnoszeniem się komory hu przy wpięciu maga, co powoduje straty około 100-150 fps.

Należy ustabilizować gb i komorę hu( najlepiej nadają się do tego pocięte karty płatnicze. Z 1 warstwę wsadzasz między body a klocek dociskający komorę hu(ten w kształcie litery l). Następnie do oporu dopychasz je między tył gb, a tył body.

Przykład?

Ak74s + m120 guardera = 300 fps, po ustabilizowaniu komory i gb - 410 fps."

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że jest to problem występujący w vfc'kach:

 

"W vfckach takie straty fps są powodowane podnoszeniem się komory hu przy wpięciu maga, co powoduje straty około 100-150 fps.

Należy ustabilizować gb i komorę hu( najlepiej nadają się do tego pocięte karty płatnicze. Z 1 warstwę wsadzasz między body a klocek dociskający komorę hu(ten w kształcie litery l). Następnie do oporu dopychasz je między tył gb, a tył body.

Przykład?

Ak74s + m120 guardera = 300 fps, po ustabilizowaniu komory i gb - 410 fps."

Rzeczywiście na początku komora była odkręcona i miała luzy, ale po dokręceniu nie ma mowy, żeby nawet drgnęła, siedzi sztywno, a chrono pokazuje to samo.

 

Skąd brałeś tego o rigna? Ja również myślałem że jak będzie cały układ w środku super szczelny, to będzie super fajnie. Kupioną uszczelkę w hydraulicznym sklepie założyłem. Ok szczelnie, fajnie napewno będzie +100fps- nic bardziej mylnego. Poczytałem więcej, i więcej i doczytałem się takiej sprawy jak nałożenie na cylinder gumki z głowicy tłoka i podgrzaniu jej. Podziałało, po założeniu starej rozciągniętej, wysłużonej uszczelki zasięg się poprawił (a sprawa dotyczyła spadku zasięgu na sprężynie m130guarder, gdzie w stoku chińska m120 po 20k przebiegu dawała lepsze rezultaty)

 

Właśnie od początku podejrzewałem ten cholerny o-ring, ale myśle sobie no przecież oporu nie stawia, szczelniejszy niż stockowy..... ale teraz troche za późno na myślenie, bo gdzieś oczywiście wyrzuciłem stockową uszczelkę :// No i prawdopodobnie mamy przyczynę, bo to właśnie jest o ring typu "z hydraulicznego", a dokładniej z takiego zestawu całego, która ma mój ojciec w garażu(różne rozmiary) to przy wymienianiu części pomyślałem 'o mam akurat sporo rodzajów o-ringów to sobie ulepszcze szczelność'... no i ulepszyłem. Ktoś wie czy jest możliwość skołować samą uszczelke na głowice tłoka tylko dokładnie taką jak stockowa.

 

Edyta- tylko niech ktoś mi powie: jak do cholery moge tracić 200fps~ na o-ringu głowicy tłoka, który jest szczelniejszy od stockowego, a ma minimalnie wiekszy od niego opór. A tak ogólnie to szczelność ani na tym ani na tym nie była bardzo dobra kiedy mam porownanie do stockowej repliki kumpla. Mówie o połączeniu tłok-cylinder.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku było słychać, czuć, i widać że to coś w zespole cylindra. Odgłos strzału był bardzo wygłuszony. Podejrzewam że po zmienieniu origna na ,,hydrauliczny,, zasięg spadł o ok~20metrów. Dokładnych danych nie podaję bo na oko ciężko stwierdzić.

 

Jeszcze jedna sprawa- ten oring jest zaokrąglony, czy ma krawędzie? Mój miał krawędzie, i był ogólnie dużo ciaśniejszy od stoka, ciężko wchodził do cylindra, i była niezła pompka. Myślę że nawet mógłbym go podszlifować, ale to wymaga precyzji ;). U mnie ta uszczelka wszystko hamowała.

Edited by JaWojteq
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że jest to problem występujący w vfc'kach:

 

"W vfckach takie straty fps są powodowane podnoszeniem się komory hu przy wpięciu maga, co powoduje straty około 100-150 fps.

Należy ustabilizować gb i komorę hu( najlepiej nadają się do tego pocięte karty płatnicze. Z 1 warstwę wsadzasz między body a klocek dociskający komorę hu(ten w kształcie litery l). Następnie do oporu dopychasz je między tył gb, a tył body.

Przykład?

Ak74s + m120 guardera = 300 fps, po ustabilizowaniu komory i gb - 410 fps."

 

W moim przypadku to w pełni pomogło. Lkształtny klocek był za krótki i nie dociskał komory hopa do obudowy geaboxa, do tego niewymiarowe magazynki przesuwały komorę. Po zastosowaniu tego patentu zasięg wzrósł o jakieś 20m. (czyt. wrócił do pierwotej postaci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...