Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bar 10 [JG] (kopia VSR)


Recommended Posts

Witam,

 

 

Z BARem zaczęły się kłopoty kiedy nie mogłem naciągnąć sprężyny, tzn. po naciągnięciu "Piston Sear" nie blokował sprężyny.

Z uwagi na to, że jedynie na stronie specshop'u znalazłem potrzebną część i kosztowała ona.. 90 zł postanowiłem najpierw odwiedzić zakład spawania aluminium.

Po krótkiej rozmowie miły pan napawał mi ubytek materiału. Po spiłowaniu nadmiaru i złożeniu repliki wszytko wróciło do normy.

 

Niestety nie na długo... [Na jakieś 200-300 strzałów]

 

Po ponownym rozłożeniu okazało się że Trigger Sear odmówił posłuszeństwa i zgiął się [przy czym też pękł]

Najprawdopodobniej przyczynom zgięcia się elementu był zbyt mało spiłowany [za długi] "Pston Sear"

Po odszukaniu odpowiedniej części na specshop'ie oczom moim ukazała się cena... 165 zł.

 

 

Po szybkiej kalkulacji:

89zł piston sear + 165 zł Tegger Sear = 254 zł

Przy czym cena NOWEJ repliki wacha się pomiędzy 400-500 zł [używanej nie znalazłem ale podejrzewam cena nie będzie przekraczała 300]

 

Zapomniał bym napisać- replika stock'owa, żadnych tuningów mocowych nie było, a replika ma około rok czasu.

 

 

Jedyny sklep, jak już pisałem, w którym znalazłem te części (pomijając, że są w tym momencie niedostępne) to SpecShop.

Niestety są to części LayLax'a przeznaczone do tuningu, co za tym idzie nie są one tanie, a mój budżet nie przewidywał nagłego odmówienia posługi przez BAR'a, co z tym się wiąże kosztów naprawy.

 

Zwieńczeniem moich wywodów będzie pytanie:

Widział ktoś kiedyś i gdzieś tańsze zamienniki tych części?

Piston Sear

Tigger Sear

 

 

Pozdrawiam,

Hałas

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, piszę tutaj, bo nie ma sensu zakładać nowego tematu. Od jakiegoś czasu szukam głowicy tłoka do VSR, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Czy jedyną opcją aby ją wymienić jest kupno całego tłoka? (na specshopie 180zł - za 150 kupiłem używaną replikę)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W tej replice nie ma problemu, w tm'ce głowice cylindra trzyma bolec zaczepiony w cylindrze. W barze wystarczy wykręcić głowicę, możesz złapać kombinerkami przez jakaś szmatkę albo nimbusem-wkładając go w otwór nawiercony w głowicy i zapierając o dysze odkręcić. Gwint jest standardowy-kręcisz stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Teraz tak, tokarz musiałby wykonać cały tłok?(opcja z odcinaniem samej głowicy, a później przytwierdzaniem nowej raczej nie ma sensu?) Czy taki tłok wykonany z metalu (aluminium?) swoją wagą nie spowalniałby pracy całego mechanizmu, przez co obniżał osiągi repliki? I czy jest w ogóle możliwość na tyle precyzyjnego wykonania, żeby to działało, nie tarło się i.t.p? (ktoś ma w tym jakieś doświadczenia?)

 

I kolejna sprawa, kiedyś byłem z tym w serwisie i tam, po zdiagnozowaniu problemu, podsunęli mi rozwiązanie, zaznaczając że to tylko chwilowa opcja: Trzeba wsunąć nóż między głowicę tłoka a ściankę cylindra i przesunąć (obrócić) tłok, tak żeby starta część głowicy zamieniła się miejscem z niestartą. Tak też zrobiłem (po kilku działających strzałach problem się powtarza), ale zastanawia mnie, dlaczego po takim zabiegu mogę oddać jedynie kilka strzałów, skoro część użytkowa głowicy teoretycznie jest w nienaruszonym stanie. Chyba że przy pracy mechanizmu tłok wraca do swojej pierwotnej pozycji? Albo problem jest w innej części mechanizmu? (seary sprawdzałem, wyglądają wporządku)

 

Sorry że się tak rozpisałem, z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam, znowu potrzebuje pomocy, poniżej zamieszczam dwa zdjęcia i proszę o diagnozę, co jest starte i co muszę wymienić - sear czy tłok? (nie znam się na tych mechanizmach i nie potrafię sam ocenić)

Sear.jpg

T%2525C5%252582ok.jpg

Edited by mbpmg2
Link to post
Share on other sites

Sear, który jest zrobiony z shit metalu nie może się zetrzeć w starciu z tłokiem, który jest zrobiony z plastiku.

Zresztą, w sprężynach (stockowych) po jakimś czasie coś tam nie bangla tak jak trzeba i tłok minimalnie unosi się ku górze, co uniemożliwia zaczepienie się seara o tłok.

Miałem taką przypadłość w L96 i barze 10.

 

Po części uderzaj do bart_a, sam mam i polecam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, mam wymienić i tłok i sear, a do tego jeszcze sprężynę? Chciałbym żeby to się odbyło możliwie najmniejszymi kosztami.

Nie potrzebuję dobrych osiągów, ważne żeby strzelał.

Edited by mbpmg2
Link to post
Share on other sites

Chciałbym żeby to się odbyło możliwie najmniejszymi kosztami.

 

W snajperstwie nie istnieje coś takiego.

 

Wymiana tłoka i tak Cię czeka, za tłokiem sprężyna, za sprężyną prowadnica.

Edited by parkie
Link to post
Share on other sites

Najlepiej zainwestować w ZT i tłok do niego.

 

A jeśli nie masz kasy, to u krakmana jest piston sear SHSa za 10zł.

 

Sear, który jest zrobiony z shit metalu nie może się zetrzeć w starciu z tłokiem, który jest zrobiony z plastiku.

Powiedz to mojemu m6 i mb-03 kolegi...

Może i teoretycznie nie może, ale w praktyce i tak się ściera. A tłok (stockowy plasticzak) cały.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Powiedz to mojemu m6 i mb-03 kolegi...

 

No tak, bo to są zabawki z odpustu :happy:

 

Najlepiej zainwestować w ZT i tłok do niego.

 

Tak, ale tak jak pisałem wcześnie, automatycznie musisz kupić sprężynę dedykowaną do vsr i prowadnice pod nią.

Sprężyna LL nie wejdzie na stockowa prowadnice (inna średnica). To samo tyczy się tłoka.

Poza tym, stock to plastik, sypnie po kilku strzałach na M170.

Link to post
Share on other sites

@wiciok - Dzięki, kiedyś szukałem u Krakmanów i chyba nie mieli nic do MB03, a tu proszę, sear za dychę :icon_biggrin:

 

@parkie - Tam na górze już pisałem, ale pewnie nie czytałeś - nie mam zamiaru polepszać osiągów, jedyne co chce to sprawić by działał, a jestem prawie pewien że da się to osiągnąć bez wymiany większości części. Nie zajmuję się airsoftem na tyle żeby wydawać na niego kilka stów. Ale rozumiem twoją pogardę z punktu widzenia "prosa z prawdziwym gnatem".

Link to post
Share on other sites

No tak, bo to są zabawki z odpustu :happy:

Z odpustu może nie (silver shotgun rulezzz :hahaha: ), jednak racja - to chiński shit. Ale ZnAl to ZnAl. W barze będzie ścierał się tak samo, jak w innych chinolach. Na zdjęciach widać, że piston sear jest lekko przytarty od góry. Tłok jest w b.dobrym stanie. Więc na 99,999% to wina seara.

 

 

BTW. Jakie są wymiary sprężyn LL? Bo Guardery mają średnicę 9mm wew, 11 zewn., a PDI 11wew., a 13mm zewn.

 

 

@mbpmg2 - mieli też niedawno trigger seary shs za 15zł, ale wyszły niestety.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...