Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki to mundur?


Recommended Posts

Polecam wypust summita jeśli chodzi o gore dla mundurowych ;) dostałem ostatnio i jest cacy.

 

Rozumiem że mówisz o tym: http://www.sportzakupy.pl/Sklep/Militaria/Kurtka-Kamuflaz-GORE-TEX,2,0,26,569.htm

Jeśli tak to ja poproszę o nieco dłuższą recenzje bo zastanawiam się nad kupnem tego od pewnego czasu a nie chciał bym wydawać 800 zł na produkt który jest jakości helikona...

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że mówisz o tym: http://www.sportzakupy.pl/Sklep/Militaria/Kurtka-Kamuflaz-GORE-TEX,2,0,26,569.htm

Jeśli tak to ja poproszę o nieco dłuższą recenzje bo zastanawiam się nad kupnem tego od pewnego czasu a nie chciał bym wydawać 800 zł na produkt który jest jakości helikona...

 

800?! Wow troche poza moim budget :P No ale przyznam że nawet fajny jest ten mundur...

 

Pytam sie bo za pare miesiecy chce zacząć chodzić na Airsoft i podoba mi się mundur Armii Polskiej. szczególnie ten ze zdjęcia...

Patrzałem na pare stronek internetowych np Miwo Military mają wszystko to co chce mieć ale z jednej strony cena jest dosyć wysoka i wolałbym mieć kurtke z kapturem w razie czego.

 

Inne pytanie...

 

Polskie mundury wszystkie mają ten sam odcień kolorów?

Link to post
Share on other sites

 

Polskie mundury wszystkie mają ten sam odcień kolorów?

Tak, a przynajmniej tak być powinno, w praktyce różnie to bywa szczególnie jeśli porównamy "wuzetową" barwę khaki z kilku źródeł... zdążają się odcienie "świecąco-żółte". Są oczywiście mundury z panterą pustynną, i tą śmieszną (cywilną) niebieską, ale chyba nie o tym mowa. Generalnie to z rzeczy z kapturem to mamy chyba 4rodzaje kurtek helikona, gore MONu, gore Summita, no i oczywiście mundury "Performance zone" testowane przez SG. Wszystko to wymaga pewnego wkładu finansowego. Jedyna tana alternatywą na "letni deszczyk" jest ponczo tudzież pałatka.

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko - mspisz - nie potrzebujesz goretexu, żeby "chodzic na airsoft" (cóż za neologizm), kup lepiej sobie mundur całoroczny (bawełniany), w gore po paru minutach biegania się ugotujesz, przy przechodzeniu przez krzaki materiał bardzo szeleści (słychać Cię będzie z ładnych parunastu metrów).

Gore jest mundurem sezonowym (właściwie tylko jesień i zima no i opady deszczu), lepszym wyborem jest jednak bawełniak (do strzelanek).

 

Qlavy gdzie ty widziałeś jakiekolwiek cywilne odmiany polskiego wz.93?

Kurtek gore jest rzeczywiście co najmniej 4 rodzaje ale może do jednego wora nie wrzucaj kurtek Helikona bo one jakby nie są "issue", nie mówiąc już o tym że "gore MON" i "gore Summita" to wielu wypadkach ten sam gore.

 

Z tego co kojarzę to gorę miało następujące odmiany:

- pierwsza - z zieloną polarową wyściółką kołnierza, robiony jako jedyny z prawdziwego goretexu (z wszywkami W. Gore), nogawki spodni były na całej długości rozpinane, kurtka posiadała "windblokera"

- druga - kurtka już z podróby Gore, materiał szorstki i gruby, spodnie klasyczne (bez rozcięcia nogawek), kurtka bez windblokera.

- trzecia - materiał cieńszy niż w II, mniej szeleści. Krój taki sam jak w II

- czwarta - materiał gładki w miarę cienki, błyszczący, nie hałasuje tak przy przechodzeniu przez krzaki jak II, spodnie znów rozpinane na całej długości nogawek, Kurtka ma parę fajnych patentów.

Link to post
Share on other sites

Drogi mspisz.

Wiem, że na początek propozycje kurtki za 800zl do ciebie nie przemawiają(do mnie też nie) więc proponuje ci 3 wyjścia.

1.Poszukać munduru w demobilu. Tam możesz dorwać mundur w bardzo dobrym stanie i w niskiej cenie.(mój kolega tak znalazł swój 1 mundur)

2.Znaleźć mundur na allegro. Jest ich tam bardzo dużo i powinieneś znaleźć model, rozmiar oraz cenę odpowiednią dla ciebie.

3.Popytaj rodzinę i znajomych bo może ktoś ma mundur, którego nie używa. Teraz w wojsku co rok ma się przydział do nowego munduru(glanów też ale nie wiem co ile). Znajomy pracujący w wojsku powinien mieć z 2. (Ja tak zdobyłem swój 1 mundur zimowy i letni)

Link to post
Share on other sites
Rozumiem że mówisz o tym: http://www.sportzaku...,2,0,26,569.htm

Nie ;)

 

Qlavy gdzie ty widziałeś jakiekolwiek cywilne odmiany polskiego wz.93?

Chyba miał na myśli ten co w nim SOKiści chodzą i służby ochrony jednostek (kruki).

 

 

"gore MON" i "gore Summita"

Zacznijmy od tego że ja uściśliłem firmę robiącą dany wypust. Wiemy przecież że były 4 z czego tylko 2 dają radę.

 

(glanów też ale nie wiem co ile)

Co 2 lata.

Tyle tylko że kolega chce gore, a ono jest wydawane na 4lata.

Link to post
Share on other sites

Nazwać możesz ich dresami/debilami/głupie pokolenie JP 100%/itp/itd ale na pewno nie możesz o nich mówić hip-hop'owcy bo prawdziwy hip-hop i rap w polsce umarł razem z magikiem reszta to komercyjny chłam chociaż kilka osób się wyłamuję i nie tylko ja tak myślę.

Link to post
Share on other sites

"Brytyjski goretex" ;)

 

Dziękuję.

Piszę MVP od momentu gdy ktoś mi zrobił długie kazanie na temat tego, że nie każdy goretex nazywa się GoreTex, podobnie jak nie wszystkie adidasy są marki Adidas.

 

Gore jest mundurem sezonowym (właściwie tylko jesień i zima no i opady deszczu)' date=' lepszym wyborem jest jednak bawełniak (do strzelanek).[/quote']

 

MVP/GoreTex jest mundurem całorocznym na wypadek wyjątkowo złej pogody - w lato też pada i wieje, nie tylko na jesień i zimę (piszę tutaj głównie o samej kutce, spodni nie nosiłam ani razu - BA lata z mokrymi tyłkami tak długo, aż nie spadnie śnieg).

 

mspisz - jeśli podoba ci się 'technologia'/wzór MVP/GoreTexu WP a nie zależy ci koniecznie na kamuflażu WP - inne armie także noszą te kurtki. Nawet, jak zamówisz zza granicy, to wyjdzie ci znaczniej taniej, niż te 800 zł. Swoją kurtkę kupiłam za 10 funtów (ok. 50zł), bo akurat trafił się mały rozmiar. Nienoszone kurtki w większych rozmiarach będą kosztować w przedziale 20-30 funtów. Prosto ze sklepu będzie cię kosztowało 50-60 funtów (czyli max. 300 zł). Popatrz na ceny i zastanów się dobrze, co ci lepiej wyjdzie cenowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...