Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maxpedition Hard-Use Gear


Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Toja w skrócie opiszę moją przygodę.

Kupiłem w lecie Falcona II, już po kilku tygodniach zaczą się odpruwać, a dokładniej wychodzić ze szwa, jeden z troków. Zignorowałem to, ale po jakimś czasie odpadł i go nie było. Znowu po niekrótkim czasie zaczął wychodzić drugi, po tej samej stronie. Stwierdziłem, że to już za wiele i udałem się do sprzedawcy - military.pl z reklamacją. Reklamacja po 14 dniach została odrzucona. Napisałem do Maxpeditiona, opisałem sytuację i wysłałem foty. Po dwóch tygodniach odpisali, że mogę odebrać nowy plecak w Military.

 

I teraz część czysto techniczna.

Plecak, który odebrałem chyba pochodzi z nowszej serii (albo starszej, ale skoro dostałem go pół roku później to chyba mniej prawdopodobne ;)). Różnice:

- Inne odcienie, bardziej "jaskrawe" i oczojebne. Nie dresiarskie ;) ale stary Falcon II miał mocno zgaszony zgniły sielony, ten ma trochę bardziej dżunglowe, żywe kolory, co szczególnie rzuca się w oczy na taśmach.

- Dodano gumki do prztrzymywania troków na dole plecaka (i dobrze, bo zawsze mi się majtały)

- Plastikowe klamry na pasie biodrowym, przytrzymujące nadmiar taśmy, zastąpiono takimi samym gumkami - też dobrze, bo klamry słabo trzymały i taśmy same z nich wychodziły i się majtały.

- Chyba zmieniono (nie wiem czy wszystkie czy część) klamry - te na górze do regulacji pasków do spięcia plecaka (w kształcie V) są wyraźniej ciaśniejsze i trudniej przełożyć przez nie powrotny pasek, ale daje radę.

 

Tyle różnic na razie zobaczyłem.

 

BTW PALSy są nadal tak sztywne jak w starym. Np. nie udało mi się założyć na nie MOLLE'owskich D-Ringów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...