Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maxpedition Hard-Use Gear


Recommended Posts

Zakładam ten temat na prośbę Cynika, jego celem mam być wymiana doświadczeń związanych z produktami firmy. Osobiście jestem jej wielkim wielbicielem, Maxoholikiem można by rzec :wink:

Od grudnia dostępny jest katalog produktów na 2005 roku, rozwijana jest linia Waistpacków (H2 i H3, będące hybrydami różnych cech z linii M), a ponadto Tim obiecuje trzy nowe produkt, wypuszczone w ciągu roku co to będzie na razie nikt nie wie, może nowy plecak?

Katalog dostępny tutaj:

www.maxpedition.com

Link to post
Share on other sites
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mial ktos stycznosc z proteus versipack? Kapral teraz fatboya kupuje ale mi ten fatboy troche wali gejem bo ma kroj identyczny jak te modne torby co teraz metroseksualisci nosza :mrgreen:

 

Kto co ma to niech sie i fotami podzieli. Bulva wez ciepnij jakas fotke pootwieranego M5.

Link to post
Share on other sites

a tutaj pozwole sobie zacytować wypowiedź mojego autorstwa z innego forum:

 

 

 

Większość spzretu z jakim miałem stycznosć była przeznaczenia typowo wojskowego lub produkowane przez specjalistyczne firmy taktyczne oraz spzręt cywilny, powiedzmy turystycznego użycia.

Problem jednak w tym, że większość sprzętu wojskowego nie miało zastosowania w miescie, jak skomentował to łądnie LvB w topicu o plecaku "A na ... mi camelbak w miescie". Natomiast spzręt cywilny jak i podróby o charakterze militarnym były nierzadko robione z marnych materiałów oraz źle wykańczane, co skutkowało niską wytzrymałoscią owych produktów.

Wiec istniał dylemat- użytecznosc czy wytzrymałość itp. Oczywiscie jest to pewna trywializacja problemu, ale...

Natrafiłęm ostatnio na produkty firmy Maxpedition, co prawda wczesniej miałem już z nią stycznosc, ale tym razem postanowiłem pzryjżeć się jej uważnie. Produkty tej fiomry stanowią swoisty consensus między militarną linią spzretu a praktycznoscią na ulicy. Zastnowowano wiele nowatorskich pomysłów w plecakach, torbach, kieszeniach, pokrowcach róznych, np. na telefon.

www.maxpedition.com <--- Strona główna firmy.

 

Moją uwagę pzrykuła seria Veripacks, są to torby przerzucane pzrez ramie, bądź doczepiane na pas. Idealne wręcz na miasto.

Maxpedition wypuscił 3 vertipacki: Proteus, Termite oraz fatboy(mój faworyt) Wszystkie produkty Maxpedition są wykonane z trwałej cordury 100D pokrytej teflonem, tak wiec mozemy się spodziewać zasobników najwyższej jakości.

 

 

Fatboy:

 

max1.jpg

0408g_03.jpg

0910.jpg

 

Fatboy spodobał mi się najbardziej z powodu jego zasobnosci, ilosc mniejszych kieszonek, system noszenia i całkiem przyjemną militarną linię. Załoze się ze niedługo będzie mozna ej zobaczyć na kontraktorach w iraku, jak tak patzre na fatboye, to zmiesci sie tam spokojnie 6 magazynków 5,56 do M4. Można wyczytać w róznych recenzjach, że w fatboyu jest system na pasie, który uniemożliwia jego pzresuwanie się na barku podczas intensywniejszego poruszania się.

 

a oto reszta veripacków, dla każdego cos dobrego:

 

0708.jpg

 

W połowie stycznia mam nadzieje mieć już swojego fatboya. Cholernie mi się ich patent spodobał.

 

 

link do katalogu maxpedition: http://www.maxpedition.com/catalog/catalog...talog_index.htm

 

ps. niedługo będe imał swojego grubeko chłopca hehehe

Link to post
Share on other sites

Moim faworytem jest Thermite, głównie ze względu na mniejszy rozmiar, natomiast fatboy dzięki swojemu kształtowi nie przesuwa się ta na ramieniu, zajebisty patent.

 

Proteus na zdjęciu ma mocowanie za pomoca malice clips, jednak wszystkie egzemplarze jakie widziałem w sklepie w Hohen Neuendorf mają przyszyte paski z klipsami w celu przypięcia ich do paska, to samo ma M5 , jak zrobie zdjęcia będziecie wiedzieli o co chodzi. Pewnie na nowy rok Max, oprócz nowych wynalazków robi zmiany w starych produktach.

Link to post
Share on other sites

Długo nosiłem się z zamiarem zakupu Thermita, ale zdecydowałem się na dobre po listopadowym wyjeździe w Tatry. Wziąłem wtedy bergsonowską torbę "Waist Carrier" i założyłem - przy pomocy skórzanej szlufki i karabinka sprzętowego - na udo. Do środka poszły: mapka laminowana, batoniki, dokumenty, klucze, okulary z futerałem, victor M-3, telefon, aparat cyfrowy, chusteczki do nosa, a do kieszeni na komórkę monokular. Cały szpej był łatwiej dostępny niż w plecaku czy po kieszeniach (a chodziłem w emkach), torba O DZIWO nie tańczyła po nodze, krążenie nie było blokowane - słowem, malyna. Teraz czekam, aż dobra koleżanka przyśle paczkę ze stanów, z Thermitem.

 

bwc17je.jpg

 

bwc27cj.jpg

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo: za niedlugi czas rowniez dolacze do szczesliwych posiadaczy produktow maxpedition, a to przyczyna torby Rollpolly ;-)

 

Po drugie primo: Kapral powypieprzaj te skany katalogu i zostaw tylko linki do tych obrazkow, bo mi i innym za pewne nie chce sie przewijac ekranu.

 

Po trzecie primo, ultimo: wywal ten obrazek od moronow...

Link to post
Share on other sites

Ktos sie orientuje czy w plecaku PYGMY Falcon te siatki na butelki po bokach idzie jakos zdemontowac albo pozawijac? Bo troche mnie raza, linia calego plecaka jest bardzo git, waski, niewielki i niezbyt odstajacy urbanowy pomykacz.

Ja sie chyba rpzekonalem do grubasa i cos czuje, ze sie podepne pod zamowienie i sobie zielonego sprawie.

 

A w tym toolshopie to ciutke drogo jest.

Link to post
Share on other sites

co to kurna jest z tym okienkiem co tu wyskakuje jak się wejdzie do tematu?

 

Ceny wszędzie są takie same, a do tego nie płacisz za przesyłke. Po dzisiejszym kursie cena nie jest jakaś horrendalnie wysoka. Siateczki są na ściągacz, więc robią się płaskie i nie odstają od linii całego plecaka (oglądałem). Jak dla mnie falcon jest za mały a vulture za duży, więc naturalnym wyborem był condor :wink:

Link to post
Share on other sites

Okienka sa przez to,z e kapral podal linki do fot na militarymorons - po prostu wisujesz login/pass mm/mm i masz foty.

 

Mowisz falcon za maly? to dobrze, w sam raz dla mnie :)

 

A sciagac trzeba umiec tak, zeby clem nie przywalili i wtedy oszczednosc jest duza ;)

 

Gdzies ty to bulva macal w ogole?

Link to post
Share on other sites

Większość tych jak i poprzednich wakacji spędziłem w Niemczech, w Rhein Hessen. Nie płacisz cła bo jak kupujesz to przelewasz im na konto a oni wysyłają paczkę. w te wakacje ceny były zajebiście wysokie, więc nic nie kupiłem, bo by mi na żarcie nie stykło, ale po powrocie euro spadło i mogłem sie szarpnąć. Gadałem z włascicielem sklepu, Stefanem jakimśtam i mówił że mają naprawde sporo klientów z Polski, a wszyscy piszą do Stanów, a oni ich nakierowują na niego. Miał też kilka rzeczy od oakleya, z tej militarnej linii okularków, więc sobie kupiłem. Okazało się że największa fabryka oakley mieści się pod Warszawą, ale facet nie był zdziwiony jak mu powiedziałem że nikt ich nie sprzedaje w Polsce, stwierdził też że życie jest bardzo niesprawiedliwe :wink:

Falcon to taki daypack, ale pygmy falcon to naprawde maleństwo, śmiesznie by na mnie wyglądał, bo jestem raczej z tych większych

Link to post
Share on other sites

Mam, falcona w kolorze oliwkowym, zamawiałem z Toolshop.de, więc może odpowiem na parę pytań. :)

 

LD_cynik napisał:

Mowisz falcon za maly? to dobrze, w sam raz dla mnie

 

To prawda, falcon dużym plecakiem nie jest. Jest dokładnie taki jak trzeba. Kupiłem go jako plecak "ogólnego przeznaczenia”, czyli zarówno do chodzenia po mieście - np. do pracy, jak i po to żeby mieć gdzie się spakować na patrol. IMHO spokojnie można się do niego spakować i na 3 dni. Falcon może na to nie wygląda, ale jest zadziwiająco pojemny, zwłaszcza, że niesamowicie sam z siebie się kompresuje. Na zdjęciach jest zazwyczaj właśnie skompresowany.

W linku poniżej, z recenzja falcona, można zobaczyć jak ten plecak zmienia się w miarę pakowania.

 

http://www.candlepowerforums.com/ubbthread...o=&fpart=1&vc=1

 

Komfort noszenia jest niewiarygodny, podejrzewam, że podobnie jak w przypadku innych plecaków maxpedition. O ile noszenie na jednym ramieniu "na szybko" jest nieco uciążliwe - plecak ma tendencje do zsuwania się. Gdy ubierze się obie szelki, plecak po chwili "znika" przestaje się czuć, że ma się coś na plecach, nawet, jeśli jest to spory ładunek.

 

Plecak bez problemów współpracuje z LBVka. Z doczepianiem oporządzenia Alice nie ma problemu. Falcon jest wąski, co dla mnie jest zaletą. Nawet z doczepionymi po bokach zasobnikami nadal nie wychodzi poza obrys pleców.

 

Hargin napisał:

moglbys rozwinac to "nie placisz za przesylke"??

 

W cenę w euro, w toolshop.de, wliczona jest wysyłka do jakiegokolwiek kraju UE. Z uwagi też na to że jesteśmyw UE nie płaci się żadnych dodatkowych ceł i podatków.

Link to post
Share on other sites

Zamieść jakieś zdjęcia tego cudeńka Bookat:!: Wszystkie plecaki Maxa mają możliwość skompresowania, chociaż rzeczywiście Falcon jest pod tym względem wyjątkowy, dzięki temu że ma te komory, które wchodzą jedna w drugą tak że robi się zupełnie płaściutki :D Życzę żeby ci służył wiernie i długo, chociaż z pewnością tak właśnie będzie :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...