Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski hełm MkIV


Recommended Posts

Witam wiec tak jak w temacie mam problem z doborem gogli do tego helmu (chodzi o MkVI) mieszkam w malej miescinie i nie mam mozliwosci przymnierzenia zadnych gogli na zywo. Wiem ze na 100% pasuja ESS V12 lcz sa za drogie. Zastanawiam sie nad goglami M44 czyli SWD tylko nie wiem czy spasuja??? Prosze o pomoc w tym temacie, mam nadzieje ze wypowiadac sie beda ludzie ktozy mieli do czyniena z tym helmem poniewaz jest dosc specyficzny. Nie chce natomiast odpowiedzi "Kup sobie X800 bo przeciez to najlepsze gogle ..." i takie tam bo poprostu takie gogle nie pasuja do tego hełmu.

Pozdraiwam

Edited by szczurto
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że chodzi ci o hełm Mk.IV? Klik - zdjęcie co prawda przedstawia Mk.III, ale wizualnie nie różniły się aż tak bardzo.

 

Zdaje się, że wtedy nie nosiło się gogli ESS do Mk.IV, bo ich nie było (nie takie, jakie masz na myśli). Do tego hełmu najprawdopodobniej najlepiej pasowałyby zwykłe, przezroczyste okulary ochronne - to jest wizualno-stylistycznie. Chyba, że nie przeszkadza ci bieganie w goglach z nie tego okresu (bezpieczeństwo jest ważniejsze).

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Patrzyłeś może na fotki innych brytofili, co oni noszą?

 

Oraz - patrzyłeś może na allegro czy są (i jeśli tak - to po ile) gogle firmy Scott? Były noszone przez Brytoli (łącznie z tymi niebieskimi), więc... jeśli są w rozsądnej cenie - czemu nie?

Link to post
Share on other sites

Takie: klik (nie są aż tak jaskrawoniebieskie). Widziałam też czarne oprawki, oraz inne kolory szkieł.

Chociaż możesz chcieć mieć na uwadze to, co powiedział Aciepk. Google były noszone przez załogi pojazdów (gdy wystawiali głowy z luków), piechotę (gdy np. lądował/startował śmigłowiec 'na pustyni') oraz w Royal Navy. Z tego co wiem Scott robił gogle do uprawiania sportów jak zjeżdżanie na nartach etc., zaś żołnierze używali ich aby chronić oczy przed piaskiem/wodą/pyłem, a nie kulkami używanymi w ASG.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie wypatrzylem gogle ESS Profile NVG w dobrych pieniazkach czy bedzie to dobry zakup do tego helmu, chodzi mi o to zeby sie zgrywały z kształtem helmu bo jest on dosc specyficzny, co do okularow to mam kilka par (akurat nie ICE'y) i jakos sie nie czyje zbyt pewnie podczas strzelanek :icon_confused: wiec konieczniee chce jakies "fajne" gogle :icon_biggrin: pozdrawiam

 

Przecinki i kropki Ci ukradli?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...