Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które GBB m4 jest najlepsze  

130 members have voted

  1. 1. Które GBB m4 jest najlepsze

    • WA/WOC
      18
    • Inokatsu/Viper
      35
    • WE
      51
    • KJW
      26


Recommended Posts

Ponieważ tematy przeznaczone tym repliką rozrosły się do niesamowitych rozmiarów i często odbiegają one od tematu

ciężko jest podsumować wady i zalety poszczególnych generacji replik różnych systemów GBB.

Prosze posiadaczy replik GBB o podsumowanie repliki w jednym poście :wad,zalet,kosztów,odrzutu,osiągów zasięgu celnego/maksymalnego , wrażliwości na temperaturę , ilości strzałów które można oddać z jednego magazynka i ewentualnych awarii jakie przydarzyły się podczas eksploatacji jak również polecane części do wymiany na początku oraz polecane magazynki jeśli mówimy systemie WA.Jestem świadomy że większość tych informacji jest na forum ale ten temat powinien bardzo ułatwić podjęcie decyzji i usystematyzować informacje.

Link to post
Share on other sites

Sam stoję przed wyborem WE/Inokatsu

Rzeczy, na które szukam odpowiedzi (mimo przeczytania obu wątków - o WE i Inokatsu)

Moim celem jest M4A1 o wyglądzie tej Inokatsu (więc do WE musiałbym dołożyć RIS - co już podraża konstrukcję)

1. Który system lepiej się sprawdza? WE i Inokatsu mają zupełnie inną budowę wewnętrzną (jak będę kupował to pewnie z RA-Tech - jeżeli to coś ułatwi)

a) jeżeli chodzi o strzelanie w chłodniejszych temperaturach?

b) jeżeli chodzi o zużycie części?

c) jeżeli chodzi o powtarzalność?

2. Mam zamiar strzelać na propanie. Większość ludzi dąży do strzelania CO2 (przynajmniej w wątku o WE). To naprawdę takie potrzebne?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zamierzasz inwestować w CO2, to tylko i wyłącznie WE. Inokatsu ma bardzo ciężkie suwadło i gdy używasz GG, Bolt Catch nie zawsze łapie. W Inokatsu (bez dociążenia suwadła) wystrzelisz na semi 60 kulek, z dociążeniem 30 kulek (info od posiadacza SUPER VERSION). WE działa świetnie na GG i wystrzeli nawet 3 magi (w sprzyjających temperaturach nawet kilka bb z 4). Jeżeli chodzi o strzelanie w chłodniejszych, nie wiem, ale sądzę, że po ilości wystrzeliwanych kulek na 1 nabiciu, lepiej będzie w WE. Zresztą magazynki WE są dużo lepiej wykonane jeżeli chodzi o syfony/cieknięcie. Co do powtarzalności nie mam pojęcia - nigdy nie macałem i nie miałem okazji się pobawić. Zużycie części na pewno mniejsze w Inokatsu, bo wszystko tam praktycznie ze stali, ale jak coś już padnie, to wydajesz pierdyliard $ i plujesz sobie w brodę, że nie kupiłeś WE gdzie części są 2x (jak nie więcej) tańsze :) Tak by było w Twojej sytuacji.

 

Pozdrawiam,

sqo

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeżeli nie zamierzasz inwestować w CO2, to tylko i wyłącznie WE. Inokatsu ma bardzo ciężkie suwadło i gdy używasz GG, Bolt Catch nie zawsze łapie.

 

Bzdury waść prawisz.

Mam w końcu Inokatsu. Działa na GG bezproblemowo.

Jak rozumiem, nie miałeś tej ani tej repliki w rękach.

 

Zużycie części na pewno mniejsze w Inokatsu, bo wszystko tam praktycznie ze stali, ale jak coś już padnie, to wydajesz pierdyliard $ i plujesz sobie w brodę, że nie kupiłeś WE gdzie części są 2x (jak nie więcej) tańsze :) Tak by było w Twojej sytuacji.

 

Skąd wiesz, jakby było w mojej sytuacji?

Link to post
Share on other sites

Bzdury waść prawisz.

Mam w końcu Inokatsu. Działa na GG bezproblemowo.

Jak rozumiem, nie miałeś tej ani tej repliki w rękach.

 

 

 

Skąd wiesz, jakby było w mojej sytuacji?

 

:bialaflaga: Widzę, że kolegę poniosło?

Bo nie rozumiem po co zadaje takie pytania skoro wie lepiej?

 

Pytałeś jak się zachowują przy niższych temperaturach.

Więc w takim razie zrób prosty test:

Zostaw na zewnątrz replikę z nabitymi magazynkami na parę godzin.

Spróbuj wystrzelić full auto kilka magazynków pod rząd.

Dalej działa na GG bezproblemowo?

 

Ta replika ledwo radzi sobie z wystrzeleniem 1 maga full auto w temperaturze pokojowej(bez spadku ROF).

Więc przy niższych temp. bez wymiany bezwładnika i sprężyny nie ma szans na bezproblemowe strzelanie.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

No i wychodzi też bezsensowność takich tematów. Kolega pyta się, czy wybrać WE, czy Inokatsu. Dostaje odpowiedź - WE, a i tak wybiera Inokatsu... :sciana:

 

Zresztą tak jak napisał kolega Amadem, Ino nie poradzi sobie z jednym magiem na Full Auto przy trochę niższej temperaturze. WE wypadnie dużo lepiej, a Bolt Catch będzie ZAWSZE łapany. Na ostatnim magu może jedynie nie złapać, gdyż droga pokonywana przez suwadło będzie zbyt mała, jednak tego nie unikniesz w ŻADNYM gaziaku z zasilaniem wewnętrznym :) Nie spotkałem się na tym forum z wypowiedzią o problemie w WE z łapaniem suwadła przez Bolt Catch z powodu temperatur lub samego gazu. Zarówno na GG, jak i na CO2 łapało. Na 37 stron tematu wyskoczyła mi niecała strona z opisanymi problemami. Połowa z nich wynikała z nieuwagi użytkowników, którzy nie włączyli BC na magu, reszta miała fabryczne problemy. Zostały one usunięte w v.3 i tą właśnie Ci polecałem. Poczytaj sobie temat o Ino. Tam aż roi się od jęczenia na temat Bolt Catcha zarówno w starszych jak i nowszych wersjach :)

 

Skąd wiesz, jakby było w mojej sytuacji?

lol. Zastanów się człowieku. Masz część w Ino i tą samą w WE (wiem, że systemy inne, dlatego uznajmy, że jest to odpowiednik). Ta część psuje się i w Ino, i w WE. To teraz sam sobie odpowiedz, skąd wiem, że w Ino będzie drożej :bialaflaga:

 

Napisałem to, żeby przedstawić Ci przyszłość :) I tak właśnie będzie. Jak Ci padnie coś w Ino, to będzie dużo większy wydatek. WE wypada tu dużo lepiej :)

 

Poza tym, skoro uważasz, że prawię farmazony, to wytłumacz mi, czemu przez 12 dni nikt mnie nie poprawił lub nie wytknął błędu, mimo, że aż 17 osób zagłosowało, a pewnie kilka razy tyle weszło i przeczytało :)

 

Pozdrawiam,

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Kiekos:

Primo - pytałem, jak nie miałem. Odpowiadam po zakupie.

Secundo - dostałem sugestię, którą się kierować nie musiałem i nie kierowałem. Wybrałem po przeczytaniu opinii, które wygłosili ludzie, którzy mieli w rękach to i to. Jednak czytałem wiele dobrego na temat magny. Głupotą by było, jeżeli kupiłbym coś tylko i wyłącznie z powodu opinii jednej osoby. To trochę zbyt kosztowna zabawka, żeby robić coś takiego.

Tertio, Uwierz mi, nie pluję sobie w brodę, jeśli muszę kupić jakąś część, która się zepsuła. Kupuję i używam dalej.

 

Amadem: Z tego, co czytam podobne problemy będzie miało i WA i Ino (chłód), więc to ani głos za, ani przeciw :) Zdaję sobie sprawę, że gaziakiem się zimą nie pobawię.

 

P.S.

Głównie do Inokatsu przekonało mnie kilka rzeczy (kolejność losowa, odczucia jak najbardziej subiektywne):

1. znacznie większa powtarzalność osiągów wg chrono (przynajmniej te egzemplarze, które miałem okazję pomacać)

2. Znacznie porządniej wyglądający system dosyłu gazu, suwadło

3. Ilość uszczelek w układzie

4. Pojemność magazynka

5. wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny - Inokatsu dużo bardziej mi się spodobało.

 

I serio serio, nie poniosło mnie. Faktycznie, jak czytam to, co napisałem, to odbiór może być różny.

Edited by kerth
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale nie zgodzę się z tym, że w emce WE bolt catch łapie zawsze. Niestety poniżej temperatury około 15 * (na GG) bolt catch nie będzie łapał, a replika będzie wraz ze spadkiem temperatury coraz częściej strzelać na pusto (nie jest w stanie pobrać kulki, bo zamek nie odskakuje do końca). W 20* faktycznie bolt catch zawsze działa. Oczywiście problem też tkwi w magazynkach, w których nie zawsze przełącznik można dosunąć się do końca (zawadza o obudowę). Jeśli nie jest dosunięty do samego końca, bolt catch też często nie łapie.

Edited by krzysiek2222
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Moim celem jest M4A1 o wyglądzie tej Inokatsu (więc do WE musiałbym dołożyć RIS - co już podraża konstrukcję)

:D

Pewnie chodziło Ci o replikę gazową z klasie cenowej Systema PTW wśród AEG. :D Kupując WE i dokładając szynę RIS/RAS i tak jesteś finansowo do przodu.

Mam zamiar strzelać na propanie. Większość ludzi dąży do strzelania CO2 (przynajmniej w wątku o WE). To naprawdę takie potrzebne?

To tak jak napisać.:

Kupuję kabrioleta, większość ludzi dąży do jazdy samochodem ze sztwynym dachem przez cały rok. Czy naprawdę jest to potrzebne ? - Czy nie chodzi o lans ?

Z tego, co czytam podobne problemy będzie miało i WA i Ino (chłód), więc to ani głos za, ani przeciw

Pytałeś o Ino vs WE.

WE jest na CO2, a ten gaz lepiej sobie radzie z chłodem. Więc tak jest to głos przeciw - całemu systemowi magna WA/G&P/Ino/KA/AGM/JG. Po za tym jesteś zbyt zielony w GBB-R by wykładać o zaletach i wadach. W przciwieństwie do Amadema.

I serio serio, nie poniosło mnie. Faktycznie, jak czytam to, co napisałem, to odbiór może być różny.

Powiedzmy sobie szczerze - wyboru dokonałeś na podstawie listy lansowej. Mieć Inokatsu M4 SOPMOD (Redwolf robił test celności na 10 lub 20 metrach - śmiech na sali) i na polu rzec "To Inokatsu" (skromne 1k dolców) - ha ego połechtane. :D Ja widziałem ziomka, który na polu połamał swoją Systemę. jego miny nigdy nie zapomnę! Widziałem też magika, który w nocy został postrzelony przez gościa z gołym okiem, a potem złapany jako jeniec mimo tego, że miał notkowizję Generacji 3.

 

Zamiast przytaczać bezsensowne punkty, które mają odzwierciedlić kategorie Twojego wyboru - miej choć odrobine odwagi cywilnej by napisać zwyczajnie: Wybrałem Inokatsu bo najbardziej mi się podobała. Mam więcej punktów do lansu itd itp.

 

Dlaczego właśnie tak? Ano dlatego:

 

 

Tak sie składa, że miałem przyjemność macania i porównania zenętrznego trzech egzemplarzy M4 GBB-R całkiem niedawno. Były to WE / KJW i KA. I właśnie WE zachwyciło mnie tym, że najbardziej odwzorozwuje pracę RS. Sorry Amadem wiem, że KJW jest niezawodna i w ogóle, ale ja osobiście bałbym się ją zabrać w pole. Jest delikatna (być może w tym tkwi sekret), sprężyna w kolbie jakoś nie powaliła mnie. Jakość wykonania hmmmmmmmmmmm no chyba też. Natomiast wielki plus za spasowanie body i piny. To samo tyczy się też KA. W przypadku WE piny da się wyjąć ręcznie bez narzędzi, w przypadku KJW i KA niestety trzeba mieć wybijak. W kwestii wagi, ciażenia repliki itd itp - to nie będę się rozwodził bo WE bije KJW i KA na łeb - tak samo jak w kwestii wrażeń z macania i oglądania. Ja miałem w ręku dwa egzemplarze WE M4, długą i CQB. Długą M4 mam też na stanie. Kolejna rzecz, która mi się nie podobała to ten mały śrubek imbusowy jako blokada tłumaika płomienia w KJW. Wykończenie body repliki - hmmm no też niekoniecznie. Sprężyna w kolbie - niby co to ma być ? Długopis ma więcej życia, ale ok Rozumiem, że replika ma zalety. Jeśli idzie o KA - no to coś a'la ACM. Totalna poracha, nawet bolt catch nie łapał pomimo wciśnięcia. Kolor repliki to w ogóle jakieś jaja. Przypominało mi to to M4 z ICS (tą z łamanym body niby, że konkurencja Systemy). O WE można powiedzieć wiele. Ma wady i nie oszukujmy się, że ich nie ma. Natomiast zwykłe pociąnięcie dźwignią przeładowania i odczucie jakby to był RS. Opór sprężyny, metaliczny dźwięk no coś pięknego. Nie piszę tego bo mam WE (mam też TM M4 SOPMOD - rewelacyjny skalpel z marnym 330 fps). Piszę to dlatego, że miałem skalę porównawczą pomiędzy trzema replikami i WE zbiło konkurentów. Oczywiście wiem, że WE ma hop up do bani i potrafi syfona wywalić. Tylko lepszy syfon za 300$ WE niż syfon za ponad 600$ z WA/G&P/INO.

I nie jest to replika z dolnej półki.

@Kiekos - w innym temacie pisałeś, że Inokatsu to "bardzo zbliżony marker to RS, a WE tylko marker do asg" - wiesz, że WE zostało zbanowane na terenie USA ze względu na łatwość przerobienia na ostrą ? Gdybyś nie wiedział, to akcesoria od RS, a nie od AEG pasują do WE. Więc skoro sam nie masz żadnej GBB-R to nie pouczaj innych!

 

Warto poczekać na OPEN BOLT bo już nikt ze strony WA / G&P nie będzie mógł nic powiedzieć na temat mosiężnej rury. I miejmy nadzieję, że nowy hop up i lufa okażą się naprawdę celne.

Edited by trubaq
Link to post
Share on other sites

Panowie sine ira et studio.

 

Sorry Amadem wiem, że KJW jest niezawodna i w ogóle, ale ja osobiście bałbym się ją zabrać w pole. Jest delikatna (być może w tym tkwi sekret), sprężyna w kolbie jakoś nie powaliła mnie. Jakość wykonania hmmmmmmmmmmm no chyba też.

 

(...)Wygląd to oczywiście sprawa subiektywna i nie będę jej tutaj rozważał.

Minusem może być ogólne wykonanie body. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej (lepszy stop by się przydał).

A na Arnies został stwierdzony wypadek urwania ucha od Upper Receivera.

 

 

 

Warto poczekać na OPEN BOLT bo już nikt ze strony WA / G&P nie będzie mógł nic powiedzieć na temat mosiężnej rury. I miejmy nadzieję, że nowy hop up i lufa okażą się naprawdę celne.

 

Open Bolt przede wszystkim rozwiąże problem Hop Up.

W końcu będzie to działać przyzwoicie.

Lufy wewn. będą zgodne ze standardem GBB TM (tak jak KJW/TK, WE M14, G39 etc.).

Link to post
Share on other sites

Mi WE nie leży, miałem klamkę i po pół roku w moich rączkach nie dała rady...

 

W każdym razie CO2 w WA już działa, możecie obejrzeć choćby mój film:

 

I replika strzela magazynki na auto raz za razem, i dałbym głowę uciać, że na moim rigu (gdy był w użyciu) wywalił by całą butlę paintbalową na auto no problem :)

 

@Kiekos - w innym temacie pisałeś, że Inokatsu to "bardzo zbliżony marker to RS, a WE tylko marker do asg" - wiesz, że WE zostało zbanowane na terenie USA ze względu na łatwość przerobienia na ostrą ? Gdybyś nie wiedział, to akcesoria od RS, a nie od AEG pasują do WE. Więc skoro sam nie masz żadnej GBB-R to nie pouczaj innych!

 

Tak samo jak JG (czyli WA, strzelało na plastikowym lowerze). Ale z tego co wiem zostały już odbanowane.

Link to post
Share on other sites
Więc skoro sam nie masz żadnej GBB-R to nie pouczaj innych!

A czy gdzieś powiedziałem coś nie tak?

 

Sam zacytowałeś (choć trochę zmieniłeś), że Inokatsu jest podobne do Real Steel, a WE to marker stricte do ASG. No i to jest prawda. Inokatsu to najwierniej odwzorowana RS, a WE na dzień dzisiejszy najmniej. Może i są podobne części, są odpowiedniki i jakaś ilość tych elemencików, jednak jak złamiesz, no to jajco. Niczym to nie przypomina RS, no może "zarysem". To, że dopowiadasz sobie ciąg dalszy o modyfikacji części, nie znaczy, że ja wprowadzam ludzi w błąd.

 

Nie mówię tu o działaniu, kopaniu, itd. Tu się zgadzam, że bije resztę ^^ Ja mam na myśli budowę :) Pewnie tu się nie zrozumieliśmy.

 

akcesoria od RS, a nie od AEG pasują do WE.

Dzięki wielkie! Nie mógłbym spać, gdybym nie wiedział!

A tak na serio, to nie trudno o to... WE się postarało i zwymiarowało szyny.

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Panowie nie unoście się tak. :D

 

 

Sebin:

Kawał dobrej roboty.

Wielki szacun.

Zobaczymy jak przy dłuższym używaniu CO2 sprawdzi się repliczka. Z autopsji wiem, że dla WE właśnie Ratech ze stalowym zespołem spustowym w końcu coś poradził.

 

Amadem

Nie wiem po co mnie tyle razy cytujesz ?

Tak zgadzam się w 100% - absolutnie hop up zgodny. Szkoda, że ludzie, którzy kupili replikę byli beta testerami.

 

Kiekos

Nie napisałem, że mówisz coś nie tak. Wyluzuj.

Twierdzę jedynie, że nie jesteś osobą kompetentną w przeciwieństwie do Amadema czy Sebina.

 

Napisałeś w innym temacie, że Inokatsu jest najbardziej zbliżone do RS, a WE to tylko marker asg. ;-)

Ja wiem, że chłopaki z Redwolfa wrzucili filmik, w którym mówią o tym, że "security contractors could not pick up the difference between ...".

 

Spokojnego snu :D

Tylko nie pretenduj do miana osoby, której zdanie jest wiążące zanim nie doświadczysz GBB-R. ;-)

Jak coś to wal jak w dym - wszelkie bóle WE znam ;-) I graba na zgodę.

Link to post
Share on other sites
że nie jesteś osobą kompetentną w przeciwieństwie do Amadema czy Sebina

Aha, czyli moja wiedza o GBBR jest niewystarczająca... Dobrze wiedzieć. W takim razie będę omijał fora gazowe szerokim łukiem. Ja tylko chciałem pomóc ^^

 

Jak dotąd miałem styczność jedynie z pistoletami gazowymi, jednak nie z karabinami. Nie jestem jednak tym, który sobie wymyśla. Wszystkie moje wypowiedzi to pozlepiane cytaty użytkowników tych replik z innych for wyrażone własnymi słowami ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam problem z polskimi znakami na klawiaturze i nie wiem co sie dzieje wiec mnie nie wieszajcie albo przy okazji napiszcie jak to ustawic (alty nie dzialaja)

 

Do tematu: Zachwycony dzialaniem systemu GBB w pistoletach i znudzony AEG postanowilem kupic karabin gazowy wybralem wiadomo - Emke.

Zanim zdecydowalem sie na ktorykolwiek szukalem czegos co bedzie

- ciezkie

- wymiarowe

- solidne

- mialo duzo fps (o tym puzniej)

- bylo tanie jako bron i w utrzymaniu

 

Przepatrzylem CALEGO YouTube'a i sam doszlem do wniosku nie lubiac czytac godzinami forum ze warto zastanowic sie nad INO, WA, WE, i zdaje sie AGM.

jak zobaczylem Ino stwierdzilem ze biore w ciemno, jednak poszukalem i cena okazala sie kosmiczna - no wiec INO mialem z glowy, nie zrarzajac sie szukalem dalej. Trafilem na AGMa, codowny, full metalowy, otwarty zamek, tani, jednak tandeta i slaby, zalamany szukalem dalej. WA.... hmmm masa ludzi to ma, musi byc dobre... czar prysl jak sie okazalo ze ma plastikowy korpus i jest strasznie slaby. Na granicy zalamania nerwowego o niespelnionym marzeniu trafilem przypadkiem na Taiwanguna gdzie przykleil mi sie do oka przypadkiem WE. postanowilem wiec o nim poszukac co sie da.

 

Jest ciezki - co mnie strasznie ucieszylo

da sie go tuningowac oryginalnymi czesciami i sa ludzie co tak robia a wiec jest wymiarowy (nawet jesli tylko w miare to jednak wymiarowy)

trzymalem w rece, okazalo sie ze jest w calosci z metalu a wiele waznych czesci jest stalowa co okazalo sie wielkim plusem

okazalo sie ze da sie z tego wyciagnac 550 fps twierdzac ze jest to malo dowiedzialem sie ze zakladajac CO2 i montujac precke 6.01 da sie z tego juz postrzelac

malo tego, bojac sie o kase na tuning i strach przed zrobieniem komus krzywdy dowiedzialem sie ze jest w nim system zmniejszania cisnienia i to w standardzie co zaczelo naprawde dobrze wygladac. Dodajac ze mozna go nabyc za cene ok 1300 zl wydaje sie zakupem calkiem rozsadnym. Tak tez zrobilem, kupilem wersje CQB, dokupilem troche czesci do wygladu, celownik, zawieszenie - i choc mnie duzo, to innych zapewne duzo mniej by to kosztowalo. Zamierzam zatem dokupic magazynki na CO2 i precke 6.01 bo zwyczajnie nie lubie jak kulki leca gdzie indziej niz celuje a strzelac lubie z rozsadnej duzej odleglosci. Mam nadzieje ze moja przerazajaca wizja karabinu zostala wyjasniona, zatem zajmijmy sie czyms innym. Widzialem karabiny WE tuningowane oryginalnymi czesciami i zachowuja sie naprawde dobrze, sa spasowane. Nie trzeba wydawac na tuning tej repliki duzo kasy, a jesli jest cos do tuningu to jest tego malo i nie jest to bardzo kosztowne. Generalizujac, replika jest bardzo dobrym wyjsciem za takie pieniadze, i spelnia moje wymagania zatem powinna spelniac teoretycznie i innych. Strzelalem z niej pod koniec jesieni jednak temperatury byly niskie i green gas nie wypadl najlepiej jednak mysle ze w sezonie rozwinie skrzydla i bede mogl napisac o wiele wiecej po radykalnym przetestowaniu jej w polu. Podkreslam - nie trzymalem innych replik w rece, w przypadku pozostalych z miejsca zniechecila mnie cena(ino) material wykonania(WA) jakosc(AGM) i moc/kasa za tuning(wszystkie)Ma bardzo przyjemny w dotyku zastosowany plastik na kolbie i rekojesci (zwlaszcza rekojesci) i jest on solidnie wykonany co jest dla mnie osobiscie plusem.

 

Teraz wady: z tego co zauwazylem na pierwszy rzut oka napinacz suwadla jest aluminiowy i szybkie szarpanie nim moglo by sie zle skonczyc, jednak zapewne da sie dokupic stalowe lub nawet oryginalne i problem znika. Osobiscie licze na to ze nic sie napinaczowi nie stanie. Jak czytalem gdzies tu wyzej, piny od korpusu da sie wyjmowac palcami i jest to prawda ale nie luzuja sie same i nie nazwal bym tego minusem gdyz w polu warto kontrolowac zawor cisnienia gazu i miec do niego szybki dostep. Dla mnie osobiscie najwiekszym minusem tego karabinu przy tylu plusach jest ta zakichana mosiezna rurka ktora zaslania mi komore jak odciagam suwadlo - jednak ja bylem gotowy przymknac na ta sprawe oko. Wszak sa M4 WE zdaje sie z otwartym zakmiem jednak prawdopodobnie beda mialy przecietna liczbe fps i tuning bedize zjadal kase. Ja wole wiec zatem juz ta mosiezna rurke. Nie wiem czy to komus pomoze ale napewno troche rozjasni sytuacje bo napewno nie tylko ja sie zastanawialem w taki sposob nad replika GBB. Na koniec chce dodac ze jezeli ktos odnosi wrazenie ze moj karabin mial byc lansem to sie myli - poprostu chcialem postawic na realizm nie tracac przy tym 10 000 zl i jestem z tego rozwiazania zadowolony.

 

Wybaczcie za brak polskich znakow ale dalej nie wiem co sie dzieje;/

Edited by mjrfreeman
Link to post
Share on other sites
...dowiedzialem sie ze jest w nim system zmniejszania cisnienia i to w standardzie...

 

Jeśli tak powiedzieli Ci w krakmanie to brzydko mówiąc zrobili Cię w wiadomo co.

To o czym piszesz to NPAS czyli Negative Pressure Adjustable/Adjuster System.

Jest to w standardzie, owszem ale w replikach po tuningu przez RA TECH czyli to nie jest to to co sprzedają Krakmani.

Link to post
Share on other sites

sorry chodzilo mi raczej o cos co powoduje ze moge regulowac liczbe fps, co przy precce jest zbawienne zeby kogos nie zabic :) a to przydatna funkcja

 

no właśnie NPAS do tego służy... regulujesz przepływ gazu który ma iść na kulkę przez co regulujesz FPS'y.

Wątpie by w tej wersji od Krakmanów to bylo.

Link to post
Share on other sites

no właśnie NPAS do tego służy... regulujesz przepływ gazu który ma iść na kulkę przez co regulujesz FPS'y.

Wątpie by w tej wersji od Krakmanów to bylo.

Nie o NPAS chodzi, nie tylko nim reguluje się fps. Pierwszy filmik http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_desert_edition_hard_kick_gas_blowback_type-2090.html mimo że nie jest to dobry posób regulacji fps [szybko wyciera się klej, który blokuje dyszę przez co sama rozregulowuje się w zastraszającym tempie] to na początek może być.

Link to post
Share on other sites

Nie o NPAS chodzi, nie tylko nim reguluje się fps. Pierwszy filmik http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_karabiny/a_w_s_s_we-m4_desert_edition_hard_kick_gas_blowback_type-2090.html mimo że nie jest to dobry posób regulacji fps [szybko wyciera się klej, który blokuje dyszę przez co sama rozregulowuje się w zastraszającym tempie] to na początek może być.

 

jak oni to nazywają regulacją FPS to życzę powodzenia z wszystkimi replikami które przyjdą do nich na serwis po takich zabawach bo gwint w dolnej części dyszy albo na prowadnicy dyszy pójdzie w pizdu...

podstawową rzeczą którą trzeba zrobić zaraz po zakupie WE to dać niebieskiego Locktit'a właśnie na ten gwint żeby dysza się nie odkręcała.

 

równie dobrze mogę powiedzieć że w AEG'u da się regulować FPS'y dając za krótką dyszę...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...