Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Tuning G36C UMAREX/DOUBLE EAGLE


Recommended Posts

Hmmm ja mam właśnie owego G36 VB Sportu od 3 tygodni i trafiam z 25 metrów spokojnie w to co chce. Troche musze brać poprawke góra-dół, ale poprostu w szczerbinką "celuje" troszke (1mm - 2 mm) pod muszke. Więc nie wiem dlaczego tak masz, może dostałeś jakąś trefną wersje albo ja dostałem dopracowanom xD.

 

A własnie, za ok 5 miesiecy konczy mi sie na niego gwarancja (mam sklep z bronia pod domem praktycznie xD) i chciałbym go z upować jednak nie zabardzo rumiem niektorych instrukcji ale chyba sobie dam rade xD

 

 

 

57 out

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc nie wiem dlaczego tak masz, może dostałeś jakąś trefną wersje albo ja dostałem dopracowanom xD.
Tak fabryka tłoczy, jak się plastik utoczy :P Przyrządy celownicze w tym G36 to padaczka, ale AFAIR szczerbinkę da się wyregulować, więc nie problem. Zobaczymy co wyjdzie po dofinansowaniu ;) tłoka i założeniu castolufy.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, narobiliście mi apetytu i mi też się zachciało przerabiać :) moją "replike" g36 od Double Eagle, napisze potem co mi z tego wyszło :)

 

[ Dodano: 06.10.2005, 21:24 ]

Rozebrałem to to i wsadziłem kawałek (ok 4 mm grubości) paska w miejsce w którym sprężyna styka się z tłokiem i nałożyłem plastikową tulejke (wys. ok 7-9 mm) na nasade sprężyny (to coś w kształcie plusa na co jest nałożona sprężyna :)) wpakowałem w środek troche żelastwa i skręciłem - widoczna poprawa mocy strzału i no i w końcu "coś" waży - ok 1,7 kg ale nie zamierzam na tym poprzestać :) jutro kupie castolufe i zobaczymy co będzie :)

Link to post
Share on other sites

Również posiadam ten model i musze powiedzieć, że się fajnie go przerabia :wink: Narazie dorobiłem alu-lufe (bez HU), uszczelniłem cały mechanizm i dociążyłem. Poprawa osiągów ogromna, jeszcze tylko wzmocnić tłok blachą i wymienić sprężynę na tą od Simonowa.

 

UPDATE:

No niestety sprężyna od Siomonowa nie pasuje (jest zamała średnica), za to wzmocniłem tłoczek i spust blachą, ścisnąłem sprężyne o jakieś 12mm i nasmarowałem 8) Kolejna poprawa osiągów. A co do Siomonowa, to sobie go potiuninguje :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No przestudiowalem dokładnie cały poradnik i biore sie za przeróbke mojego g36 z napedem elektrycznym. Boje sie tylko o te nieszczęsne plastikowe kółka zębate które są użyte w napędzie siłowym. Czy może sie ktos orientuje gdzie robią takie zeczy na zamówienie z aluminium bądź jakiegos innego matalu???

 

 

 

Lufa zmieniona(w castoramie nie dostałem i pojechałem do leroy'a, ostatnia wziołem:D) celność znacznie sie poprawiła lecz teraz mam problem z kulkami. Mianowicie bieże po klika kulek na raz albo wogóle nie wylatuje, albo tylko 2cm z lufy albo leci bardzo mocno tak jak powinno być. Czego może to być wina?? mogłem coś źle poskładać???

Link to post
Share on other sites

A więc dokończylem mój tuning. Naciągnołem jeszcze spręzynke i skręciłem. Okazało sie że kulki latały jak chcialy bo hop-up nie satrzymywał. Po założeniu podgrzalem go troche zeby sie zmniejszył. Skręciłem i śmiga znakomicie. Teraz zostało tylko skombinować aluminiowe części mechanizmu. Jak już zdobęde to ostro zwieksze moc spreżyny, wymienie silnik na dużo mocniejszy aby ją uciągnoł i zwiększe napięcie akumulatorków. No i będe musial pomyśleć nad dokładnym dociążeniem bo jest w nim bardzo malo miejsca.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

Ja tez mam pewien problem z tuningiem mojego g36... :|

wlozylem podkladki, wyminilem lufe na 44cm 6,03mm, wywiercilem otwor na hop up'a, rozgrzna srubka zrobilem gwint do regulacji HU, no i problem zaczyna sie kiedy zaloze ta wlasnie gumke na lufe...

zanim zalozylem zasieg wynosil ok.30-35m (0,12g), a po zalozeniu HU 10m... :!: :!: :!: :ściana:

DLACZEGO??? zadna regulacja nie pomaga, a gd nawet srubka gumki nie dotyka problem sie pojawia...

cooler404@wp.pl

gg: 898 24 96

z gory dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ostatnio na airsoftguns.pl pojawila sie nowa wersja tego G36 i nosi nazwe M49. Plusem jest to ze ma jakby troche bardziej "realny" wyglad i ma ta fajna skladana na bok kolbe. Czy bebechy w srodku sa takie same jak w M41? W zestawie dodawany jest tlumik wiec nie bylopby problemu zeby wstawic dluzsza lufe :) Oczywiscie jest to produkt double eagle. Czy ktos wie cos wiecej na jego temat?

 

http://www.airsoftguns.pl/?v=201&

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja kupilem od kumpla G36c Double Eagle za 10 zl :wink: Strzelalo jak zabawka ze sklepu. Poniewaz zepsula mi sie (zlamala nie do naprawienia) M16A3 Wella to wsadzilem tam moja lufe z dorobionym HU. O niebo lepiej strzela. Wzialem tlumik z famasa od kolegi i odcialem tlumik plomienia zeby przykleic tlumik z famasa bo lufa wystawala. Zasieg na kulkach 0,12g ma 40m (max) skuteczny 15-20m poniewaz kulki leca gdzie chca. Na kulkach 0,20g zasieg max. ma 35m a skuteczny 25m. Mysle ze sie oplaca kupic ta "replike" tylko poto zeby sie pobawic w tuning.

Link to post
Share on other sites
pojawila sie nowa wersja tego G36 i nosi nazwe M49. Plusem jest to ze ma jakby troche bardziej "realny" wyglad i ma ta fajna skladana na bok kolbe. Czy bebechy w srodku sa takie same jak w M41?
Rzekomo ma regulowany HU, chociaż diabli ich tam wiedzą, czy ta regulacja w ogóle działa, czy to sam suwak.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

apropo tego zdjecia

49pg.th.jpg

 

jak regulujecie HU przy zamknietej obudowie?????? i jeszcze jaka gumke mozna zastosowac jeszcze do HU takiego jak jest opisany....................................i jeszcze gumke od HU masz nalozona na ten otwor na koncu lufyy????

Prosze o odpowiedz bo zostal mi tylko HU do zrobienia moj model to G36C DE

Link to post
Share on other sites

ad 1. regulujesz poprzez odciągnięcie rączki od przełoadowania przykręcając/odrkecając śróbke

 

ad 2. proponuję....gumową gumke :D:D a tak na serio to kup zwykłą gumke do elektryjków i będzie śmigać a jak ci szkoda kasy to pokombinuj z własnym HU (temat wisi gdzieś na forum - szukaj się kłania)

 

ad 3. gumka jest naciągnięta na lufe i zakrywa otwór wywiercony 6 mm od jej początku (czyli w środku)

 

P.S - czytaj uważnie i ze zrozumieniem w zamontowaniu HU do tego karabinu nie ma żadnej filozofi

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Jeśli już urwało to może być problem :( Ale myślę, że da się uratować. Przyklej ten zaczep żywicą epoksydowa, a później zrób takie metalowy wzmocnienia jak na >>tym<< zdjęciu. Powinno wytrzymać.

 

Mam takie pytanie. W jaki sposob obic tak fajnie te male "pipki" jak na tym zdjeciu, to jakas blacha? czy cos?

 

Aha

i nie rozumiem tego "Na prowadnicę od sprężyny nałożyłem plastikową nakładkę o wysokości 7mm i owinałem ją taśma izolacyjną (tak na wszelki wypadek)." Jak ta nakladka wyglada?

 

To chyba narazie tyle, kupilem HK36C z Double Eagle'a i mam zamiar poddac go malemu tiuningowi, bo faktycznie nie strzela za celnie :(

 

Z gory dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...