Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mosin asg


Recommended Posts

witam jestem tu nowy i jak w temacie "jestem zielony"

mam pytanie do doswiadczonych w robienu customowych replik. wiec tak chciałbym zbudowac replike sprężynowego mosin naganta. moj plan to kupic oryginalna kolbe mosina i wszystkie zewnętrzne czesci i jakis w miare dobry a tani karabin asg, wyciagnac cały mechanizm i jakos wpakowac go do kolby mosina. mam znajomego tokarza wiec takie czesci jak zamek lufa zewnetrzna itd dorobil by mi na tokarce. i tutaj mam do was prosbe - czy mace dla mnie jakies porady? jaki karabin najlepiej kupic zeby byl dosc niezawodny i solidny z mozliwoscia przerobienia do dobryxch osiagow ale za mala kase? co myslicie o tym projekcie?

Link to post
Share on other sites

heh.. mysle ze lepiej by bylo podac jakas sensowna wg ciebie replike do takiego projektu niz oceniac moj zapał..ale jesli tylko takie odpowiedzi titaj znajde to masz racje ..najprawdopodobniej na mysleniu sie skonczy. pozatym to niecakiem brak pieniedzy tylko taka mysl ze moze na opoczatek sprubowac z czyms tanszym niz nieznajac sie kupowac niewiadomo jak drogie repliki..

Link to post
Share on other sites

Słomiany zapał. Pieniądze, a raczej ich brak. Myślę, że na myśleniu się skończy.

Dziękujemy koledze za owocną i jakże niepotrzebną wypowiedź.

Przeglądam twoje posty i dochodzę do jednego wniosku - nie pisz już nic więcej.

 

Co do tematu, z jakieś 2-3 lata temu była taka replika na Allegro, ktoś zrobił od podstaw, ale życzył sobie z 1000zł za to.

Musiałbyś znaleźć sprężynowego czterotakta, który dało by się rozebrać i wstawić odpowiedni zamek, rączkę przeładowania, upchnąć to w odpowiedniej lufie zewnętrznej itd. Da się, ale tanie to nie będzie, sam dorabiałem stalową rączkę do mechanizmu AW338 to wiem.

Link to post
Share on other sites

Może i nie potrzeba, ale ile już było projektów na tym forum? A ile ukończono? A ile w ogóle rozpoczęto, czyli zrobiono cokolwiek poza planami?

Ale, co do mosina, na forum był jeden facet, który go zrobił. Wpisz w szukajce, a Ci się ukaże. Popytaj się jego, może on ci coś podpowie. Łoże to albo samoróbka, albo ciężkie pieniądze na allegro. Bebechy z tej bazy twojej, części metalowe to już raczej tylko samoróbka. I pomyśl o kosztach.

Link to post
Share on other sites

to zamiast demotywować człowieka od samego początku, napisz mu od razu poradę, albo krótkie info, że coś takiego się gdzieś przewinęło, że dużo kosztów pochłonęło i pracy, a nie jakieś jałowe przemyślenia o słomianym zapale.. skąd możesz wiedzieć, że kolega 2- go takiego egzemplarza nie zrobi? chyba, że mierzysz go swoją miarą, a to już inna bajka.. pytanie było o poradę dotyczącą sprzętu!!, a nie jakieś swoje wydumane osądy i przemyślenia na temat osoby o której w życiu na oczy nawet nie widziałeś i od razu się mądrzysz. więcej wiary w ludzi!

Link to post
Share on other sites

Na początek kup MP001 od firmy Well. Sprawdź, czy uda ci się upchnąć mechanizm w kolbie od mosina, czy nie będzie za wąska. Później dopasowanie tego do samej kolby, chodzi o dopasowanie mechanizmu, na koniec dopiero dopieszczanie i robienie z tego rasowego mosina.

 

Informacje o mosinie:

 

- Jednolite łoże i nakładka przednia.

- Nakładka drewniana na lufę mocowaną przez dwie obejmy.

- Wycior w wyżłobieniu pod lufą.

 

- Muszka trójkątna i celownik schodkowo-ramkowy z nastawami do 200 arszynów (1442-1577m).

 

- Zamek ślizgowo-obrotowy czterotaktowy.

 

- Integralny magazynek pudełkowy ładowany za pomocą łódki.

 

Problemem będą magazynki, resztę powinno dać się zrobić.

Link to post
Share on other sites

Z MP001 na pewno zrobić Mosina się da- http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=8230.0

 

Poza tym ktoś już na wmasg miał customowego Mosina, możesz się spróbować skontaktować z właścicielem i popytać co nieco.

Tu masz linka: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/18710-fotki-bron-snajperska/page__st__100__p__929686__hl__mosin+nagant__fromsearch__1#entry929686

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

no wreszcie widze jakies fachowe porady :) co do kar98 od boi tez o tym myslalem ..faktycznie klimat bylby fajny ale z drugiej strony jak czytalem recenzje tego karabinu to ponoc nic specjalnego. z tym dorobieniem elementow stalowych takich jak wlasnie zamek itd mysle ze az taki problem niebedzie bo mam naprawde dobrego fachowca. jak kupie replike i zmieszcze to jakos w kolbie mosina (caly czas skłaniam sie do zakupu oryginalnej) bede kombinowac nad wygladem reszty czesci. dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Pivosh, a jakie Ty znasz opcje tunningu mp001? Znasz jakieś czy tak znowu piszesz dla samego pisania?

A gdzie ty tu widzisz pivosha?? Jeżeli to było do mnie, to nie znam się aż tak, ale jak słyszałem, po tuningu snajperki zostaje łoże i lufa zewnętrzna. A te rzeczy będzie sam dorabiał/kupował. Ale jeśli się mylę, to mnie sprostuj. Zawsze się ta wiedza może przydać.

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...