Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wytrzymały pistolet do max 100PLN


Recommended Posts

Interesuje mnie dobra replika jakiegoś pistoletu w cenie między 50-80zł (ale 100 też ostatecznie zapłacę :icon_biggrin: ), szczególnie zależy mi na wytrzymałości. Dodam jeszcze, że broń będzie używana tylko do strzelania do tarczy- więc chodzi mi przede wszystkim o sprężynówkę. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by f1lol
Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja polecę z innej beczki. Jeśli ma być wytrzymały, to gaziak. Większość sprężynowych pistoletów nie wytrzymuje więcej jak kilka tysięcy strzałów, a zdecydowana większość (poza tymi znanymi z HFC, UHC, KWC, itp.) wytrzymuje nie więcej jak tysiąc strzałów.

 

A gaziak? Nie wiem jak to najprościej powiedzieć, ale jest on narażony na naprężenia jedynie związane z ciśnieniem gazu, a nie tak jak w sprężynach po każdorazowym załadowaniu. W dodatku znacznie więcej przyjemności sprawia strzelanie półautomatycznym trybem ognia zamiast strzału i przeładowania. Gaziak w późniejszym stadium rozwoju Maniaka bardzo dobrze sprawdzi się w roli repliki bocznej.

 

Miałem sporo gaziaków i szczerze powiedziawszy urzekła mnie ta Beretta:

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/replika_m92f_m9_vertical_heavy_weight_gas_pistol_stti-693.html

 

Razem z butlą Greengasu wyjdzie 110 złotych.

 

Zasięg skuteczny tego pistoletu, to około 25 metrów. Dostrzeli nawet na 35, ale tam już ciężko w cokolwiek trafić. Nie ma blowbacku, co jest zaletą w nadchodzącym sezonie zimowym. Strzelając w temperaturze 0-5 stopni C odnotowałem jedynie kilkumetrowy spadek zasięgu repliki. Żadnych syfonów, niczego.

 

Jeśli coś w takiej replice miałoby nawalić, to według mnie tylko magazynek. Jeśli obchodzimy się z nim ostrożnie (nie spadnie, nie dociskamy zaworu na chama nabijając magazynek gazem, itp.), to powinien nam służyć bardzo długi czas. Zaletą magazynka są bardzo dobrze rozwiązane szczęki, które w tym modelu są nie do wyłamania przy normalnym użytkowaniu - patent ten jest zapożyczony z wielu replik/wiatrówek na CO2.

 

Sama replika jest Made in Taiwan, a nie in China, jak ma się to w dużej części sprężynowych replik (przykładowo śmiać mi się ostatnio chciało jak macałem Colta sprężynowego z KWC - po jednej stronie miał bowiem logo i oznaczenia KWC, a po drugiej stronie logo i oznaczenia Double Eagle ;)). Mam też innego gaziaka tej firmy (STTI), Socoma, który nie licząc wymiany magazynka strzela już bezproblemowo od niecałych 3 i pół roku. Tą Berettę mam natomiast około dwóch miesięcy i już nieraz mi się na strzelankach przydawała, zwłaszcza, gdy parę razy w temperaturze w okolicach zera moja klamka z blowbackiem odmawiała posłuszeństwa.

 

Jeśli chodzi o tą Berettę - szczerze polecam.

Sprężynowe klamki? Nieee, to się mija z celem.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie tylko.

Temu, że sprzedałem takich w ciągu ostatniego roku około 15-20 egzemplarzy i tylko jeden wrócił do tej pory na gwarancji z powodu magazynka, a klienci ciągle pytają, czy będziemy je znowu mieć w ofercie.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

spokojnie, każdy przeczyta twój post, a bezsensownie powiekszając czcionkę niezwykle wzniecasz u mnie agresję.

Jak znajdzie się ktoś, kto liczy wszystkie kulki to spoko. Powiem jedynie, że na długo. W zasadzie mam pistolet na gg z blowbackiem od jakiś 2-3 miesięcy i jeszcze nie wystrzelałem jednej butli.

Link to post
Share on other sites

Greengas wystarcza różnie w zależności od temperatury. W tej replice jedna butla typowego Greengasu za 29 złotych na Taiwangun powinna wystarczyć na około 800-1600 strzałów. Naprawdę trudno jest to dokładniej i obiektywnie określić.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...