Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria a zimno


Recommended Posts

Witam. Mam problem z baterią albo i całym układem przewodowym. Polega on na tym że jak jest temp poniżej 12stopni celsjusza to bateria nie działa.Strzeli ze 4 kulki na ciągłym i tyle. Po upływie z minuty można oddać kolejne 4 kulki i tak w kółko. Po prostu jakby zamarzła :zastanawia: nie wiem o co kaman. Mam baterię FIREFOX stick 1500mAh(9V) i lipa, podłączyłem intellecta kostkę 1200mAh(8.4V) i też to samo. Kumpel zapożyczył mi FIREFOXA kostkę 9.6V 1500mAh i jakoś strzelał do końca dzisiejszego dnia. P.S zapomniałbym że wszystkie 3 batki wyżej wymienione to ogniwa Ni-MH. Proszę o pomoc znawców elektryki :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

nom zobaczymy, bo dorwałem od kumpla dobrą ładowarkę procesorową i właśnie robię formata baterii. Zobaczymy co to da :icon_confused: Co do lipola to trochę kosztowna jest ładowarka bo 300zł widziałem. no ale jak chce się bawić to trzeba wydać.

No ale dziwi mnie to że moja batka która była ładowana zwyklą ładowarką od stocka padła a kumpel ładował taka sama i mu trzymała. :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Ładowarka do ASG wystarczy zwykła Turnigy Accucell-6, plus jakiś zasilacz, albo przerobisz zasilacz od kompa, oraz LiPo od tej samej firmy, za 300zł spokojnie kupisz cały komplet.

Gdyby nie to, że mam nowy aku Sanyo sam już bym przeszedł na LiPo, a tak poczekam, aż go zużyję.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

No to panowie sprawa ma się tak. Zrobiłem formata baterii ładowarką Batimexa z taiwanu. I chodziła mi cały dzień przy temp +5stopni :icon_biggrin: Więc już nie iem jak to jest :zastanawia: Ale ważne że strzela. Teraz ją rozładowywuję wiatraczkiem do chłodzenia kompa :biggrin:

 

Temat proponuję zostawić dla innych.

Link to post
Share on other sites

Rozladowywanie wiatraczkiem czy zarowka to zly pomysl.

Dlatego ze rozladujesz pakiet do kompletnego zera - potem moze juz sie nie dac naladowac albo straci bardzo na wydajnosci.

Pakiety rozladowuje sie tylko do okreslonego napiecia. Wiatraczek, zarowka itp rozladuje ci na maxa.

 

ps. Batimex to nie jest bardzo dobra ladowarka. Wiekszosc uzytkownikow powie ci jak ona jest dobra (ci co ja mieli i im sie spalila).

Link to post
Share on other sites

Wiatraczek poradził znajomy który już tak rozładowywuje parę lat ta samą baterie i wszystko u niego działa poprawnie. Proszę o polecenie mi dobrej ładowarki tak do max 150zł!

 

 

Rozladowywanie wiatraczkiem czy zarowka to zly pomysl.

Dlatego ze rozladujesz pakiet do kompletnego zera - potem moze juz sie nie dac naladowac albo straci bardzo na wydajnosci.

Pakiety rozladowuje sie tylko do okreslonego napiecia. Wiatraczek, zarowka itp rozladuje ci na maxa.

 

ps. Batimex to nie jest bardzo dobra ladowarka. Wiekszosc uzytkownikow powie ci jak ona jest dobra (ci co ja mieli i im sie spalila).

Link to post
Share on other sites

Na allegro mozna kupic nowki okazyjnie za 110 zl - Ładowarka Turnigy Accucel-6.

Potrzebujesz jeszcze do niej zasilacz (bo zasilana jest 12 V) ale to mozna starym komputerowym zasilic, lub kupic jakis dedykowany.

Plus ladowarki jest taki ze mozesz naladowac pakiet na wiekszej imprezie uzywajac aku samochodowego.

Jest duzo postow o tej ladowarce - nie jest to szczyt wszystkiego ale do asg az nadto.

Naladuje ci stare nimhy, lipole, a nawet life lion i kwasowki (sa tacy co biegaja z aku od alarmow 12 V).

 

Oczywiscie ma rozladowywanie - wtedy sprawdza napiecia i przestaje rozladowywac po osiagnieciu wymaganego napiecia.

Cyclowanie pakietow tez ma.

Link to post
Share on other sites

snajperswd11, sam używam żarówki 12v ale żeby to móc stosować należy mieć woltomierz lub miernik (jak ja) i ciągle siedzieć przy baterii i pilnować żeby napięcie nie spadło poniżej 3V na ogniwo. Ostatnio mi się zapomniało i chyba zabiłem batke.

Także coś za coś.

Link to post
Share on other sites

Accucel podaje ci ile wpakowalo lub rozladowalo mAh pradu do pakietu.

Laduje wszelkie (narazie dostepne) pakiety.

Ma mozliwosc ustawiania recznie pradu ladowania od 0.1 A do 5 A.

Ma wszystko co chcesz zeby wiedziec czy pakiet jest ok czy nie - jest miernik napiecia na kazda cele w lipo, oraz calosci w nimh.

Po prostu masz pelna kontrole.

 

Proste ladowarki do lipoli dzialaja jak preudoladowarka batimexa - laduje i rozladowuje. Ale nie wiesz jakie sa napiecia, czy robi to dobrze, czy batka jest na max naladowana. Jak naladuje to naladuje, jak rozladuje to tez nie wiadomo do jakiego napiecia.

 

Zeby nie bylo za rozowo - ogolnie accucele i jej podrobki (gdzie accucel to kopia Imaxa B6) moga miec problem z kalibracja woltomierza.

Ale u mnie dziala i znajomych ktorzy ja kupili tez - wiec to raczej odosobnione przypadki.

Za to znam osobiscie 3 osoby ktorym spalily sie ladowarki batimexa (palac tez pakiety).

Oraz czytalem jakies 10 opini ludzi na tym forum ktorym spalila sie ta ladowarka.

Sa jakies patenty z lutowaniem, kombinowaniem, stawianiem na boku itp - ale przeciez nie o to chodzi.

Sa tez proste ladowarki ktore naladuja pakiet jak jest on zdrowy i koniec.

 

Ale jezeli potrzebujesz zdiagnozowac czy pakiet padl, czy ma mniejsza pojemnosc - czy jest naladowany - wtedy ladowarki typu accucel sa idealne bo wszystko mozesz dokladnie sprawdzic sam. Bez voltomierza i stania nad pakietem. I tez mi sie zdazylo zabic baterie bo zapomnialem odlaczyc zarowki. Oraz zabic pakiet bo zapomnialem go po 8 godzinach odlaczyc.

 

Lipol ma jedna kolosalna zalete - laduje sie 1 h. Nie 8 nie 15 jak niektore nimhy ladowane stockowymi ladowarkami.

Jak trzeba naladowac 4 pakiety to nie jest to problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...