Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Do tarczowego tak, sam taki kupiłem. Co do głównej, to temat był chyba parę razy poruszany i odpowiedź padała na nie. Broń krótka to boczniaki, nawet w realu. Są mało celne i mała pojemność maga. Do tego często musisz ładować gazem. Na broń główną, jeżeli już koniecznie chcesz gaziaka, to coś długiego (M4, SCAR, PDW)... Aczkolwiek musisz pamiętać, że takie coś nie jest łatwe, ani tanie w utrzymaniu :)

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Aj pitolisz Kiekos ;].

 

Jak masz kasę to główna w postaci repliki krótkiej będzie bardzo dobra. Oczywiście, zawsze będzie miała gorszy ROF, mniejszy magazynek, zasięg i celność od karabinka czy PMu ale ma inne spore zalety. Ja osobiście w ostatnim sezonie chyba na połowie strzelanek byłem z samym pistoletem. I wyniki miałem lepsze niż z karabinkiem. Ale wszystko zależy w ogromnym stopniu od terenu. Na otwartych przestrzeniach nie masz szans. W ciasnych pomieszczeniach gdzie zasięg i skupienie spadają na dalszy plan pistolet staje na równi z elektrykiem lub ma nawet niewielką przewagę. Np dlatego że ma 20cm a nie 100cm, da się strzelac jedną ręką i złożenie do strzalu trwa o wiele krócej niż z karabinka. W gęsto zakrzaczonym terenie w środku lata/wiosny również moim zdaniem ma pewną przewagę. Wymusza to stosowania ZUPEŁNIE odmiennej metody prowadzenia walki ale po opanowaniu jej- mi osobiście daje o wiele więcej radości niż bieganie z AEG.

 

Spróbuj, polecam. Tylko musisz mieć DOBRĄ klamkę bo inaczej się zniechęcisz.

Link to post
Share on other sites

np socom mk23 od TM? :D

Ładna? :icon_eek2:

Oj proszę Cię, szczególnie plastik na LAM'ie (z napisem made in china) :icon_biggrin:

Jedyny plus to dobrze strzela i całkiem niezły zasięg, no i ma tłumik (działający) i walizkę...

Ale cena (szczególnie w polsce) 700zł to przegięcie, tym bardziej full plastik.

Żaden znaczek TM'a nie jest usprawiedliwieniem dla takiej kwoty.

Pistolet ten to stara konstrukcja, owszem sprawdzona, ale ja jej bym jako jedyną replikę nie wziął...

Za te pieniądze to WA z systemem S.C.W. 3

Link to post
Share on other sites

SIG SAUEr P226 TM jest bardzo skuteczny... a jak nie to gazowe pdw o ile masz kase mp5k mauzena mp7 ksc/kwa( minimum 1200zł).... lub glok 18 ksc jako FPG..( ale moim zdaniem to cos jest najbrzydsze pobija nawet scara....) najlepiej sprowdzic zagranicy wraz z dodatkowymi magami bo to nie midy badz hicapy( słusznie znienawidzone przez czesc ludzi)

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

moje zdanie jest takie (i nie wszyscy musząi sie z nim zgadzać .. :) ) na główną pistolet owszem ale tak jak Dexter pisał najlepiej TM - dobry HU więc i celność , dobry zasięg i niezawodność nawet przy niskich temp. :) no i z dostępnością u nas nie będzie problemu (są też WA ale trzeba sprowadzać)

przy pistolecie przewaga to wymiary- manewrowość , im ciaśniej tym lepiej sie sprawdza :) kilak razy biegałem z pistoletem tylko i miałem dosyć fajne wyniki (w cqb i w lesie),

jedyny minus to koszty magazynków , niestety dobra klamka + pare magów to już ciekawy wydatek, poza tym magazynki to tylko 25 kulek/mag (przeciętnie licząc) ale skłania Cie to do myślenia przy strzelaniu i więcej się kombinuje żeby żadnego strzału nie zmarnować (1 strzał 1 trafiony a nie 1 hi-cap i spray and pray...może kogoś trafisz)

a co do full auto mi sie raczej nie przydaje specjalnie (dobre na terminatorów :P ) , można i na semi strzelać w pozycje wroga (1 na 1) żeby przytrzymać go za zasłoną i podejść na wygodniejszą pozycje , w innych wypadkach często pomagają ziomki z ekipy ;)

jeśli moge od siebie doradzić to DE 50 tm full stock (miałem 2 łącznie :P 1 aktualnie ale z upgrade'm) stockowy na 0,25g kulkach jest w stanie "ubić niewiernego" na 40-50m bez problemów :) , kulki lecą prościutko jak po sznurku (kwestia obycia z klamą) DE jest dosyć silny jak na klamke TM więc zasięg jest usprawiedliwiony a i 0,30g na upartego podejdą na ustawionym hu (więc problem skręcania kulek przy wietrze jest niwelowany, niestety czasami kosztem kilku metrów zasięgu ale to nie aż taka wielka strata)

inne klamki tej firmy również są świetne więc poprostu kwestia gustu jaki model sie podoba / dobrze leży w grabiach ;)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

"Ładna?

Oj proszę Cię, szczególnie plastik na LAM'ie (z napisem made in china)"

 

No moja klamka TM jest robiona w Japonii i takiego napisu tam nie mam ;]

Wykonanie jest rewela a kolega pisał o broń na główną. Pistolet ten doskonale nadaje się na główną. Estetyka spada na dalszy plan i przez ładna zrozumiałem "dobra na boczną".

 

Klamki WA są bardzo łądne natomiast mechanicznie są SKOPANE. Bezsensowne komplikowanie konstrukcji które nie wiadomo czym miało zaowocować zaowocowało awaryjnością. Połączenie tłoka BB z dyszą a cylindra z zamkiem (zamiast odwrotnie) to poroniony pomysł.

 

W zasadzie jeśli chcemy klamkę na główną to tylko TM zostaje...

Link to post
Share on other sites

"Ładna?

Oj proszę Cię, szczególnie plastik na LAM'ie (z napisem made in china)"

 

No moja klamka TM jest robiona w Japonii i takiego napisu tam nie mam ;]

Wykonanie jest rewela a kolega pisał o broń na główną. Pistolet ten doskonale nadaje się na główną. Estetyka spada na dalszy plan i przez ładna zrozumiałem "dobra na boczną".

 

Klamki WA są bardzo łądne natomiast mechanicznie są SKOPANE. Bezsensowne komplikowanie konstrukcji które nie wiadomo czym miało zaowocować zaowocowało awaryjnością. Połączenie tłoka BB z dyszą a cylindra z zamkiem (zamiast odwrotnie) to poroniony pomysł.

 

W zasadzie jeśli chcemy klamkę na główną to tylko TM zostaje...

Ad1. Przyjrzyj się dobrze, to znajdziesz... Bo chyba niestety jesteś oślepiony "fantastycznością TM'a"

Miałem tą replikę i na LAM'ie ma chińskie perfidne i obrzydliwe napisy w tym MADE in CHiNA

Mam akurat tylko zdjęcie z wewnętrznej strony LAM'a (na zewnątrz też są->to tak jakby TM nie przyznawałoby się do części zestawu :icon_eek2: )

DSCN2235.JPG

 

Tu jest rzetelny test Mk23: http://www.justpistols.co.uk/tmmk23.htm

 

Co do WA, to powiedz mi którą miałeś generację repliki i który konkretnie system i model?

Ja mówię tu konkretnie o Coltach z SCW3-> replika jest nie do zajechania.

Stockowo te repliki mają: np standardową precke i inne bajery.

SCW1 i 2 były troche skopane, a inne klamki WA (nie coltowe są po prostu słabe)

Poza tym wiele części np spustowych pasuje bez przeróbek...

 

A tm to tm, dobra replika, dobry system HU i dobry BB, ale zbyt wygórowana kwota (szczególnie w Polsce).

Gdyby cena była taka jak w HK to ok 150$ za klamkę która jest niezawodna + metalowy zamek/szkielet i jest gitara!

 

Koniec mego wywodu... :happy:

Link to post
Share on other sites

Przykro mi bardzo, oglądnąłem, mój LAM z jednej strony ma oznaczenia oryginału, z drugiej "read manual bla bla Tokyo Marui" i tyle.

 

W czym ten test jest rzetelniejszy od innych? Z resztą z grubsza pokazuje o co mi chodzi: wyniki w fps, test skupienia, test tłumika (rewelacyjny). Nie można go porównywać z replikami BB bo to zupełnie inne typy replik w których priorytetami są inne cechy.

 

A nie wiem dokładnie, żaden nowy. System (napisane na pudełku) to jakiś "magna" czy jakoś tak. Wątpię żeby nowsze generacje różniły się w ZASADZIE działania od tego który miałem. Na pewno różnią się szczegółami. Był to MEU konkretnie. A debilne rozwiązania: element bezpośrednio wciskający zawór jest umieszczony na kurku, na małej ośce ze sprężynką i kuleczką. Wystarczy minimum brudu i element ten zacina się w górnym położeniu i nie strzelisz. Ponadto sprężynka się z czasem wyrabia a sam element, jako że jest cienką blaszką, też jest elementem który się zużywa. O systemie BB już pisałem. Bezsensownie (acz bardzo że tak powiem "ładnie") rozwiązany system symulowania pracy obrotowego łącznika (to co w 1911 odpowiada za przekoszenie lufy). Jest to niepotrzebne komplikowanie konstrukcji. Zawór napełniania w magazynku jest umieszczony pod stopką (wiecie jak w MEU stopka wyglada, lekko powiększona). Niby fajnie tylko że umieszczony jest tak głęboko że dysza od butli GG do niego nie sięga i trzeba za każdym razem odkręcać stopkę która trzyma sprężynę magazynka żeby napełnić. Prawe i lewe skrzydełko bezpiecznika sprzęgnięte jest w taki sposób, że łamie się w zasadzie samo, bez użycia siły. Na plus trzeba zaliczyć zajebistą jakość tworzywa z którego jest wykonana replika, sliczności.

 

"Stockowa precka" to oksymoron. Lufa jest albo stockowa albo jest precką. Z resztą, jest ruchoma, z racji BB. SOCOM zapewnia lepszy zasięg, skupienie, niezawodność, jest niezwykle cichy ale ustępuje wyglądem i brakiem BB. Tylko, że jeśli pistolet ma być na główną a nie boczną to dla nas liczą się walory użytkowe a nie estetyczne. Tak, porównywałem te dwie repliki bezpośrednio.

 

Na boczną natomiast socoma bym nie wziął. Za duży, ciężki spust (więc szybkostrzelność cienka) i brak BB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...