Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poprawienie kultury pracy gearboxa.


Recommended Posts

Witam, tak samo jak w temacie chciałbym poprawic kulturę pracy repliki, powtarzalnośc strzałów, stabilnego ROF'a i ogółem poprawic jej wydajnośc. Chciałbym się dowiedziec, ile orientacyjnie może wynieśc koszt, jednak ograniczyłbym się do 150-200zł, jeżeli cos sie da za te pieniadze jakis pozytywny rezultat uzyskac. Na razie mam w planach wymianę prowadnicy sprężyny i łożysk, jeżeli już, to jakie byłyby dobre? Gearboxa jeszcze nie otwierałem, nie chcę tego robic bez powodu.

 

za wszelkie propozycje i rady byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)

 

 

 

EDIT: nie zależy mi na tuningu mocowym!

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

Lufa precyzyjna, nowa gumka hop-up, teflon fix na komorę, wypodkłądowanie boxa, nowa smary, kable niskooporowe, mosfet. To sa zabiegni nisko budżetowe, które powinny poprawić pracę gb i osiągi bez obciążania mechanizmów

 

Jak sprężyna to Guarder

Edited by Meche
Link to post
Share on other sites

Tak jak już kolega wyżej napisał - tanim sposobem można sporo poprawić kulturę pracy i powtarzalność strzałów. Dobre podkładkowanie i odpowiedni smar.

 

Kable niskooporowe i mosfet powinny poprawić i ustabilizować ROF i reakcję na spust. Jakiś lokalny magik powinien nie mieć oporów z wsadzeniem Ci do repliki odpowiedniego okablowania i przyzwoicie działającego mosfetu w granicach 50 zł.

 

Dobry akumulator i dobra ładowarka to kolejny sposób na dobry ROF - ale same te dwie rzeczy już przekraczają 200 złotych.

 

Idzie zima więc jak chcesz mieć dobrą powtarzalność strzałów, to pierwsza rzecz, to silikonowa gumka hopa. Dwie najbardziej sprawdzone gumki to Systema i przezroczysty Guarder. Ja od dłuższego czasu mam też w jednej replice przezroczystego Madbulla Sharka i sprawdza się równie dobrze. Dla powtarzalności strzałów musisz też zminimalizować wahania FPS więc tak jak już wyżej zostało wspomniane - teflon fix często potrafi poprawić sytuację.

 

Na dłuższą metę powtarzalność może też zapewnić Ci nie zbijająca się zbyt szybko sprężyna główna (Guarder), ale to już nie jest konieczne.

 

Jak miałbyś kasę - śmiało kupuj preckę. Praktycznie nie tracą na wartości, jeśli używasz w nich dobrych kulek (jak np. G&G). Jaką? No i tu już jest dość śmieszna sytuacja. Trochę precek przez moje ręce przeszło i powiem Ci jedno - jak dla mnie, to wszystkie tańsze precki (z wyjątkiem preckopodobnych wynalazków Elementa) są podobnej jakości i nie ma tu znaczenia czy mamy do czynienia z SRC, DF, Guarderem, Madbullem czy z Systemą - z każdej z tych firm może trafić się zarówno świetny wyrób jak i kicz. Spotkałem się z sytuacją, że precka z SRC działała lepiej niż jedna z moich, a konkretnie Promyk. Jeśli natomiast miałbyś kasę na coś lepszego - to Prometheus albo KM-Head.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

tak jak zaczytałem gdzieś, w tym gb są plastikowe łożyska i wymiana była pierwszą myślą. Stąd mam pytanie, jakimi dokładnie warto się zainteresowac? (w końcu są różne średnice i kulkowe/ślizgowe a niestety nie za bardzo się orientuję).

 

Póki co w środku siedzi sylk guardera. Ładowarka mikroprocesorowa, batka stockowa w dobrej formie.

A jak jest z prowadnicą sprężyny? Ponoc też jest plastikowa. W przypadku wymiany sprężyny chyba warto byłoby tym też się zając?

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

Łożyska ślizgowe. W Boyi z tego co pamiętam są 7mm ale sprawdź to przed kupnem nowych. Prowadnica springa jeśli jest plastikowa też warto wymienić.

Generalnie do 200PLN da się już coś zrobić ale to nie będzie jeszcze to co być powinno.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

hehe u mnie od łożysk się zaczoło bo się po prostu rozleciały :) po otwarciu GB doznałem szoku :D hehe

 

a tu masz listę rzeczy które wymieniłem a replike mam od czerwca :

1. Lufa madbul 650mm

2. gumka hu GUARDER

3. zębatka silnika

4. Li-po 11.1V 1600mAh+Li-Po Alarm [FIREFOX]

5. Zestaw cylindra o powiększonych średnicach do AK-47/47S [GUARDER] + Wzmocniony tłok z 15 stalowymi zębami

6. Sprężyna GUARDER 150 :D

7. łożyska ślizgowe Classic Army

8. smary Classic Army

9. PBS-1 :p (ukrycie lufy)

10. Okablowanie :)

11. Mosfet z AB

 

no to narazie na tyle :D a co to kosztów to serio uzbieraj więcej kasy przez zimę będziesz miał czas i wtedy kup elementy niezbędne a dobrej jakości :)

Link to post
Share on other sites

Łożyska bierz kulkowe jak nie planujesz jakiś tam niewiadomo jak silnych springów (większych niż M120). Znacznie poprawiają kulturę pracy zebatek. Chodzi ciszej i zwiększa się ROF (minimalnie co prawda, ale zwiększa). W swoim kałachu mam już prawie od trzech lat łożyska kulkowe P&J 7mm (M120) i do tej pory sprawują się świetnie. Do tego łożyskowanie głowicy tłoka i prowadnicy, doszczelniona dysza. Starczy jeszcze na gumkę HU. (W 200zł się zmieścisz). Do tego dorzuć 100zł za kasę od mikołaja, kup preckę i baw się dobrze.

Link to post
Share on other sites

hehe u mnie od łożysk się zaczoło bo się po prostu rozleciały :) po otwarciu GB doznałem szoku :D hehe

 

a tu masz listę rzeczy które wymieniłem a replike mam od czerwca :

1. Lufa madbul 650mm

2. gumka hu GUARDER

3. zębatka silnika

4. Li-po 11.1V 1600mAh+Li-Po Alarm [FIREFOX]

5. Zestaw cylindra o powiększonych średnicach do AK-47/47S [GUARDER] + Wzmocniony tłok z 15 stalowymi zębami

6. Sprężyna GUARDER 150 :D

7. łożyska ślizgowe Classic Army

8. smary Classic Army

9. PBS-1 :p (ukrycie lufy)

10. Okablowanie :)

11. Mosfet z AB

 

no to narazie na tyle :D a co to kosztów to serio uzbieraj więcej kasy przez zimę będziesz miał czas i wtedy kup elementy niezbędne a dobrej jakości :)

Kolega pisze ze ma około 200 zł a TY mu podajesz liste za ponad 1000 zł gdzie juz masz para-snajpere +550 fps. :icon_neutral:

 

Proponuje :

120 guarder

łożyska kulkowe

gumka e.systema +dystanser H czarny

uszczelniona dysza

wymiana oringa na głowicy tłoka 19x2.5

teflon

prowadnica spreżyny łozyskowana

podkładkowanie, nowe smary

wymiana okablowania na 1.5 mm^

 

Grac na kulach G&G 0.25g i bedziesz zadowolony.

 

 

A resztę zbiegiem czasu zależy od funduszy.

Link to post
Share on other sites

Na pewno wymieniam łożyska na kulowe, prowadnicę na metalową, poza tym wypokładkowanie, przesmarowanie

Rozważam jeszcze wymianę dyszy, okablowania wraz z mosfetem, preclufę (ale muszę jeszcze zobaczyc, jak będę stał z pieniędzmi)

 

gumkę mam już sylikon guarderowski i nie zamierzam zmieniac :) (chyba, że dystanser)

 

 

mam pytanie - jest sens wymieniac głowicę tłoka? A jeśli tak, to na jaką?

Link to post
Share on other sites

Na pewno wymieniam łożyska na kulowe

Ja tam bym wymienił na ślizgi.

 

mam pytanie - jest sens wymieniac głowicę tłoka? A jeśli tak, to na jaką?

Zależy jaką masz w stocku. Możliwe że wystarczy wymienić sam o-ring, ale tego już się nie da stwierdzić zdalnie, trzeba rozebrać i zobaczyć jaka jest stockowa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...