Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak ubrac się na moją pierwszą strzelankę?


Guest tomek0237

Recommended Posts

Bielizna termo i polar będą jak znalazł. Jakaś kurtka też by się przydała. Ogólnie musi być Tobie ciepło, ale też bez przesady. Bo jak się za bardzo zgrzejesz to też nic dobrego z tego nie wyniknie. Najlepiej poszukać informacji na forach turystycznych. Tam są ludzie, którzy dużo poruszają się w takich warunkach.

Link to post
Share on other sites

Sirius, ol' chap, młodziakowi doradzasz :)

 

@ autor:

Jeżeli masz bieliznę termiczną i / lub polar, świetnie. Zabierz je.

W sumie trzeba by zapytać, jaka pogoda będzie jutro tam, gdzie mieszkasz. U mnie zapowiadają lekko wyżej zera i deszcz.

 

Tak czy tak, podstawowa zasada jest taka, że ma Ci być ciepło, ale nie gorąco (ważna uwaga: w realiach airsoftowych często sporo się ruszamy, łatwo się przegrzać, jeżeli jesteśmy za ciepło ubrani).

 

Pod spodnie może być warto założyć kalesony. Wielu graczy na górę zakłada normalną koszulkę, na to jedną lub dwie warstwy ciepłe (sweter, polar). Osobiście uważam, że przynajmniej jedna warstwa powinna być z golfem, żeby nie wiało w szyję. Bierz pod uwagę że jak się rozgrzejesz, to jedną warstwę ciepłą warto będzie zdjąć. Na to zazwyczaj kurtka mundurowa, choć mój kolega po prostu nie zakłada nic na polar i bardzo sobie chwali. Ja tam wolę, żeby coś (u mnie - kurtka mundurowa) chroniło ocieplacze przed wodą, brudem i kolcami. Oporządzenie ( Twoja kamizelka taktyczna) na wierzchu.

 

Koniecznie czapka, przez głowę tracimy dużo ciepła. Rękawiczki też (chyba, że masz tylko takie z "dwoma palcami", bo wtedy może być problem z obsługą większości replik). Oczywiście buty raczej wysokie, niż niskie, i ciepłe a nie adidasy ;)

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku kalesony termo, bezrękawnik oddychający, polarek i oczywiście mundur. :)

Kalesony mogą byc nawet zwykłe, bawełniane. Z racji tego, że jeśli się położysz lub kucniesz będziesz miał duży kontakt z ziemią, a wiadomo wilgoc, śnieg nie służy za dobrze. No i by sobie nie odmrozic hmm... ;)

 

 

 

 

ps. trzy tematy to tak nieco za dużo...

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

a_figh10.jpg

Sorry, musiałem jak zobaczyłem temat :)

 

A na poważnie - coś pod spodnie, chociażby najzwyklejsze kalesony, niegłupie są nakolanniki w taką pogodę, potrafią trochę zabezpieczyć przed wilgocią podczas klękania. Oczywiście jak padniesz w śnieg to za wiele nie pomogą. U góry ze 2 warstwy pod mundur, lub 3, jeśli nie zakładasz munduru - tshirt, bluza, polar i jak już ktoś napisał coś na szyję, jak nie golf, to arafatka. I na uszy jakaś czapeczka. Kominiarki osobiście nie polecam, łatwo zaparować.

Link to post
Share on other sites

Na stopy 2-3 pary ciepłych skarpet. Do tego wsadź w buty stare gazety jako dodatkowy izolator (serio pomaga).

Taaa, ale to tylko wtedy, gdy masz buty za duże o 3 rozmiary. Jeśli masz "ściśnięte" stopy lub ręce (w szczególności palce) to będzie Ci jeszcze zimniej niż bez tej dodatkowej warstwy. Najlepiej dwie pary skarpet. Trzy to raczej za dużo. No chyba, że buty są do doopy i słabo izolują od zimna.

Do autora: http://www.1bszch.pun.pl/viewtopic.php?id=23 może troszkę pomoże. Wiadomo też, że trzeba mieć osłonietą szyję, no i jakis sweter, polar itp.

Nie wolno biegać "z gołymi plecami" (chyba każdy wie o co kaman).

Pomyśl jeszcze, czy na strzelankach więcej się ruszasz, czy raczej siedzisz w miejscu. Od tego będzie zależało jak masz się ubrać. I oczywiście od pogody na dany dzień.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze to aby buty nie przemokły za szybko. Kto ma z tym problem i używa butów z czarnej skóry należy je dobrze zakonserwować. Używam do tego wazeliny techniczne - należny nasmarować buty i zostawić na noc a najlepiej ze 2 dni aby skóra wchłonęła ja. Nadmiar wycieramy ściereczka.Do butów ocieplane wkładki z aluminiowa folia od spodu. Grube skarpety. Wszystko uzależnione od temperatury

 

Nie należny się grubo ubierać lepiej niech przed strzelaniem trochę po krzyżu ciągnie bo za chwile będziesz się musiał rozbierać jak polatasz.

 

Najlepiej aby mieć na sobie wierzchni zestaw goretexu a pod to bielizna termoaktywna i cienki dobrej jakości polarek.

 

A tak to co przedmówcy proponują.

Link to post
Share on other sites

Taaa, ale to tylko wtedy, gdy masz buty za duże o 3 rozmiary. (...)

I z tego powodu buty kupuje się trochę większe niż "na ścisk" i porządne sznurowadła, tak aby nie obcierały stopy i nie spadały (i umożliwiały ubranie 2-3 par porządnych skarpetek i włozenie dobrej wkładki izolacyjnej).

Komentowanie reszty wywodu sobie daruję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...