Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tuning do 1500zl


Recommended Posts

RS jest niedostępny, a tuning Marujca do 450 fps wyniesie cię, patrząc orientacyjnie na ceny sklepowych serwisów, 600-700zł, więc nie wiem, czy do końca się opłaca.

A tuning tego G36 podałes do WZMOCNIONCYCH Classiców, a to G36 wzmocnione nie jest....

 

Ze swojej strony polecam eMki G&P, tylko, że tu 450 będzie kosztowało troszkę więcej.

Link to post
Share on other sites

Kup coś porządnego, a zobaczysz, że jedynym osiągiem chinoli (większości) są fpsy, a osiągami markowej repliki jest zasięg.

 

Przykład:

G&P M4A1 - M120 VS APS M4A1 - M120

 

Markowa ma lepszą kulturę pracy i zasięg większy o 3-5m, a sprężyna niby ta sama (guardery, a w G&P używana pół roku dłużej).

Edited by Olek96
Link to post
Share on other sites

A nieprawda Dexterku. Repliki Ca mają to do siebie, że ich tuningi są doskonale PRZEWIDYWALNE. Wiadomo z góry, ze pakując "to a to" osiągniemy "tyle i tyle". Dodatkowo mają to do siebie, że jedyne co naprawdę psuje im się samo z siebie to po roku-półtora, paląca się elektryka. Żadnych odpadających z zaskoczenia osi zębatek itp. Do tego weźmy poprawkę na to, że te szkielety, które teraz są sprzedawane w replikach G&P (8mm) są rzeczywiście poczwarnie słabsze niżeli ich przodkowie (7mm) i znacznie słabsze niż nawet szkielety 6mm CA. I CA ma ładniejsze plastiki.

 

Do fajnego tuningu i tak zmieniamy zestaw cylindra, tłok, zębatki i elektrykę na mosfetowaną, więc nie ma różnicy.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak G&P 8mm GB mają być słabsze od tych z 7mm jak to, to samo lecz z większa dziurą na łożyska…

 

Biorąc pod uwagę statystki zgłaszanych awarii w postaci pękniętego GB to są one takie same jak z 6 cz 7 czy 8mm łożyskami. Reasumując jest ich ogólnie bardzo mało.

 

CA jaki i G&P ma dobre wytrzymałe szkielety.

 

Problem w ocenach, co jest dobre, dotyczy głównie tak naprawdę po stronie dostępności replik.

 

Z perspektywy czasu wygląda to tak:

Jak G&P było nie osiągalne i były praktycznie tylko CA to wychwalano G&P pod niebiosa.

Jak CA zniknęło trochę z rynku to powoli słychać głosy jakie to CA jest super.

 

Prawda jest taka, że im więcej użytkowników danego sprzętu, tym więcej różnych informacji na forach. Oczywiście zawsze będzie więcej tych złych informacji, bo nikt nie będzie pisać, że kupił replikę i działa. A na forach głównie wypisują się Ci co mają problem.

 

Tak jest w każdej dziedzinie, czy to ASG, czy fotografia, czy telewizory itd.

 

Ogólnie rzecz biorąc, CA i G&P to dobre repliki. Za G&P cały czas jeszcze przemawia wykonanie zewnętrzne.

A reklamacji z CA i G&P zgłaszanych jest mało - w porównaniu do innych marek.

 

Pisząc, że CA jest przewidywalne i podając przykład osi zębatek z G&P - to jest to delikatnie mówiąc wypowiedz nad wyraz.

 

Bo jeszcze nie tak dawno temu zębatki w CA sypały się na potęgę i nawet producent bez owijania w bawełnę powiedział, że była to wina zmiany fabryki.

I wszystkie wymieniali bez jakichkolwiek problemów - a było tego naprawdę sporo i ilość usterek zębatek CA biła na głowę przypadki ukręcenia ośki w replikach G&P, które się zdarzały.

 

Pomijając już fakt, że zdecydowana większość ukręceń stokowych zębatek w G&P była spowodowana pchaniem mocnych sprężyn i wysokiego ROF.

Co nie zmienia faktu, że problem był, lecz już zanika...

 

Tak czy siak przy dobrym tuningu (tak jak napisał Poldeck) do wymiany idzie praktycznie wszystko ze środka.

Tak więc dla wielu liczy się wygląd zewnętrzny i odwzorowanie kolorów, materiałów z wersji palnej.

Tutaj G&P jak na razie nie ma równych w tym segmencie cenowym.

Link to post
Share on other sites

Nie tak do końca. Też sporo trzeba wymienić. Fakt, że piszą, iż wszystko wzmocnione, ma się średnio do rzeczywistości.

 

 

@Marzan:

Nie wiem jak słabsze. po prostu porównuję przebiegi. 7mm miały przebiegi potężne zanim pękły. 8mm już tak bardziej zwyczajnie.

Link to post
Share on other sites

Poldeck ma całkowitą racje.

Na chwilę obecną nie ma replik, które stokowo są tak wzmocnione, aby móc robić mocny tuning bez wymiany praktycznie wszystkiego.

 

Dexterkrak, Oczywiście na oko nie jeden już umarł :)

Jednak GB wyglądają tak samo.

G&P maja specyficzne (nie wiem jak to nazwać) smugi na szkielecie...

 

Dodatkowo widzę po każdej zmianie średnicy łożysk w GB, ile replik jest zgłaszanych na sklep do reklamacji i nie ma różnicy w ilości .

 

Również repliki, które przychodzą systematycznie na przegląd nie wykasują jakiś większych zużyć.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie oszukujmy się, jest możliwość zrobienia żarówki, która nigdy się nie przepali, jednakże po co? To byłaby kolosalna strata dla firm, z przykrością stwierdzam, że firmy produkujące repliki/części ASG przyjmują podobną strategię...

Link to post
Share on other sites

Poldeck ma całkowitą racje.

Na chwilę obecną nie ma replik, które stokowo są tak wzmocnione, aby móc robić mocny tuning bez wymiany praktycznie wszystkiego.

Real Swordy albo nowe cymy, gdzie do stocka można wrzucić m150 nie istnieją?;)

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

Real Swordy albo nowe cymy, gdzie do stocka można wrzucić m150 nie istnieją?;)

 

310niggaplease.jpg

 

 

W życiu takiej bzdury nie słyszałem. Mówimy o tym, zę replika ma działać długo i bezawaryjnie a nie po prostu działać przez dwa magazynki. :bialaflaga:

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam, jako, ze mam ogromne doswiadczenie we wszelkiego rodzaju tuningu mocywym AEG(wczesniej z racji zawodu), pozwole sie wypowiedziec.

 

Sam, uzytkuje replike, RS Type 56-2. Co do kultury pracy to ciezko mi sobie przypomniec jak bylo na poczatku, bo z miejsca rozbieram kazda nowa replike, smarujac podkladkujac itd, ale testowalem mojego kalaszka, na m 140, przez rowne 6 miesiecy, strzelajac sie z regularnoscia ok. 3000kul/tydzien. Po tym okresie replika poszla na ``smary``. Zebatki, lozyska, szkielet GB(moze bo v.3?) w idealnym stanie. Glowica tloka i cylindra w stanie idealnym. Zeby tloka delikatnie``naznaczone`` sprezyna. Tuning to , podkladkowanie, regulacja silnika, smary, lozyskowana metalowa prowadnica(jakas chinska) i m 130(tez jakies chinskie, chyba elementa).

 

GP-pierwsze, w zyciu ktore rozbieralem, akurat bylo moje, wiec zabawy co niemiara. Moj egzemplarz, mial kompletnie popaprane podkladkowanie, i co nieciekawe, chwyt pistoletowy dokrecony do gb, sciskal lozyska przy pierwszej przy zebatce, tak mocno, ze ciagle mi sie grzal od poczatku. Dodatkowo zebatka osi silnika, byla delikatnie wieksza niz wczesniej mi widziane, wiec musialem wypodkladkowac pierwsza w gb do gory, zeby silnik mogl swobodnie pracowac. Tyle w kwestii poskladania sprzetu. W kwestii tuningu, GP pozytywnie sie zaprezentowalo. Wymiana sprezyny na m130 i gumki na chinska cyme(nie bede wdawal sie w dyskusje na temat jej porownania do markowych gumek-nie wierzycie, sprawdzcie jest bardzo szczelna w towarzystwie sylikonowego dystansera), dalaok 490 fps. Wyminialem, jeszcze z tego co pamietam uszczelke glowicy tloka, na jakas chinska spasowana. Tutaj m 130 dzialalo do momentu sprzedania giwerki, czyli jakies 60 000 kulek(to byl krotki romans z GP). Odnosnie jakosci czesci zewnwtrzynch, uwazam ze body jest kiepskiej jakosci ale to moja opinia.

 

Jesli ktos ma jakies pytania tuningowe, to chetnie pomoge piszcie tu i na PW.

 

 

Pozdrawiam serdecznie, Volt

Edited by Volt
Link to post
Share on other sites

@Poldeck

 

Co prawda tam nie pracuję, ale serwis gunfire powiesiłby ciebie za herezje :P tak do tego to jeszcze PS. Tylko tam MP5 JG mają 530 fps na M100 :E

 

Wszyscy mówicie Cyma....

 

A ja wam powiem AUG JG. SP150, 24 rps... A GB wygląda jak nowy. Oczywiście leży na półce z jednego powodu, zarżnąłem silnik i nie chce mi się kupować. Przy takim rofie Szkielet cymy pękł po 20k.

 

Może mi poldeck wytłumaczysz czemu SP170 nie może mi GB JG II gen zabić? Przebieg podobny ~18k kulasków

 

Nie sprzęt, a technika czyni mistrza i zawsze będę wspominał mojego kolegę, który z MP5 cymy z plastikowym gearem wybijał buszmenów :P

 

Oczywiście kupujcie co chcecie, bo nikt was nie będzie zmuszał. Może zadam zasadnicze pytanie? Żołnierz patrzy na to jak jego karabin wygląda czy bardziej myśli o tym, żeby strzelał?

 

Jak dla mnie repliki I klasy to strata kasy, bo połowę roku to moja replika leży i się kurzy, a ja nie mam z niej pożytku. Zresztą... Obecnie chińczyki są na tyle wytrzymałe, że zrobienie z nich szturmówki klasy 500 fps nie jest wyczynem. Wystarczy go tylko popieścić.

 

A jak wam zębatki dzwonią to polecam zatyczki do uszu... POLECAM ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...