Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74SU [Wzmocnienie]


Recommended Posts

co polecacie wzmocnić w RK-01-W (oprócz hop-up ) i za ile się opłaca cokolwiek robić ? Na oku mam :

Łożyska kulkowe 7mm [Element]

Lufę precke (6,04-6,03 )

Łożyskową prowadnice

i ewentualnie M125 lub M120

 

razem ok. 250 zł

 

czy taka modyfikacja wpłynie na żywot repliki przy delikatnym obchodzeniu się z nią ?

Link to post
Share on other sites

Mr Bojeq- Używam od 3 lat łożysk kulkowych elementa w replice z M120 i od dwóch lat w replice z M90. Jak do tej pory nie narzekam. Kumplowi posypały się Deep Fire 7mm. Inni kumple też mają łożyska kulkowe elementa 7mm i nie narzekają.

 

Fakt spora część produktów elementa to szit, ale są takie które mogę z czystym sercem polecić.

Link to post
Share on other sites

Dysza SHS 19,7 mm

Tłok 14 met. zeby SHS

łożyska kulkowe SHS 7mm

W bojce masz chyba łozyskowaną głowice tłoka także może zostać jak nie zciorana pracą.

Oring 19x2.5 mm

Głowica cylindra może zostać nowy oring 18x1,5 mm +teflon fix lub na silicon

metalowa łożyskowana prowadnica sprężyny

sp 120 guardera

 

 

Podkładkowanie , teflon fix, batka min. 9.6V lub 7,4V 30 C a i nowa gumka HU by się przydała plus dysnaser H czarny i precki nie musisz kupować.

 

 

Przy tym zestawieniu powinieneś mieć od 130 m/s rof od 14-15 rps.

Link to post
Share on other sites

Wymień lufę i gumkę. GB nie ruszaj pod żadnym pozorem, polecam koszerny tłumik i preclufę. W każdym razie nie ruszaj GB bo będziesz lamentować że nie działa tak jak powinno.

 

 

EDIT;

Chodzi o tę konkretną replikę, miałem ich kilka, mam ją teraz jako replikę na zimnie dni (zamiast gbb) i mam pewne doświadczenie.

Edited by Czozen
Link to post
Share on other sites

Ode mnie jedno, zostaw GB a jak już chcesz się do niego dobierać to tylko go uszczelnij i zrób dobry shimming. Obecnie też mam kolejnego bojca i jadę z nim na lipo. Tylko dostał poprawkę na zębatki i uszczelnienie z przesmarowanie. Strzela aż miło, w AK rk jak bym zmienił sobie komorę na tą fajną czerwoną elementa, a z gumą guardera będzie jeszcze lepiej niż było. Jak już mówiłem, smarowanko, shimming, uszczelnienie. nowa komora i będzie dobrze. FPS'y to nie wszystko. Wg. mnie jak na karabin szturmowy 400fps to aż nadto, i powiedziałbym, że nawet za dużo, ale to tylko moje zdanie.

 

 

Pozdro :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat. Planuję tuning zasięgowy Rk-05, od tego wyżej różni się kolbą ^ ^. Mój obecny plan wygląda następująco:

-Lufa 510mm 6.03mm SRC

Tu pytanie, czy zmieści się w tłumiku płomienia?

-Zestaw Bore-up Guardera(cylinder, głowica cylindra, głowica tłoka, dysza)

-Sprężyna sp120 systemy

-gumka hopa guarder czarna

Coś jeszcze oprócz tego jest konieczne? Ogólnie chciałbym jak najwięcej wyciągnąć na sp120, a może za słaba jeszcze sprężyna na borka? Sp130 boję się wstawić ze względu na łożyska i...silnik. Ogólnie chciałbym wstawić m140 w ramach działań parasnajperskich. Ale wtedy czeka mnie wymiana tłoka na stalowy, łożysk, baterii z firefoxa 8,4v na 9,6v i niestety słabego silnika Boyi.

Link to post
Share on other sites

@Mefisteso. Na M120 Guardera + Borku tejże firmy, porządnym uszczelnieniu osiągnęłem 470 FPS właśnie w kałaszku BOYi Rk. Do tego lepszy tłok wstaw, bo stockowy lubi się zjechać na pierwszym ząbku. Np tłok SHS (z trzema ostatnimi metalowymi zębami)- wszystkie metalowe na M120 potrzebne Ci nie są.

 

Nie bierz precki SRC. W tym przedziale cenowym polecam preckę Mad-bulla i gumę czerwoną tejże firmy. Mam i nie narzekam- kulki 0.25g lecą jak po sznurku, a na tych 470 FPS śmiało jest jakieś 50m zasięgu skutecznego, 60 max. Ponoć zjeżdża się w tych preckach teflon- moja ma przebieg jakieś 50.000 kulek i jest OK, także nie wiem skad te domysły.

 

Jeśli chodzi o M130, stockowy silnik pociągnie, jednak polecam wtedy 9.6V i mosfet. Inaczej cała elektryka jest dość mocno obciążona.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
@Major762 No to cienko u ciebie z wnioskowaniem, a przynajmniej robisz to zbyt pochopnie.

To pokaż mi chociażby 1 słowo w tych postach:

Podepnę się pod temat. Planuję tuning zasięgowy Rk-05, od tego wyżej różni się kolbą ^ ^. Mój obecny plan wygląda następująco:

-Lufa 510mm 6.03mm SRC

Tu pytanie, czy zmieści się w tłumiku płomienia?

-Zestaw Bore-up Guardera(cylinder, głowica cylindra, głowica tłoka, dysza)

-Sprężyna sp120 systemy

-gumka hopa guarder czarna

Coś jeszcze oprócz tego jest konieczne? Ogólnie chciałbym jak najwięcej wyciągnąć na sp120, a może za słaba jeszcze sprężyna na borka? Sp130 boję się wstawić ze względu na łożyska i...silnik. Ogólnie chciałbym wstawić m140 w ramach działań parasnajperskich. Ale wtedy czeka mnie wymiana tłoka na stalowy, łożysk, baterii z firefoxa 8,4v na 9,6v i niestety słabego silnika Boyi.

Zmienilem cel tuningu na mp5k cymy, czyli z gearboxem identycznym jak Ak cymy. Mam ulatwione zadanie, bo cymowskie gb sa znacznie lepsze od boyiowskich :)

 

Które mogłoby wskazywać że zamierzasz robić inny tuning??

Odpowiadając merytorycznie - zacznij od dokładnego zastanowienia się czy ma być to replika tylko do lasu, tylko do CQB czy uniwersalna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...