Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wz.93 vs MULTICAM


Recommended Posts

Witam, mam pytanie co jest lepsze wz.93 czy MC. Chodzi mi o kamuflaż i który z nich jest bardzie "adaptacyjny" do otoczenia. Napiszecie mi pewnie ,że sam muszę zdecydować który mi się bardziej podoba ,ale mnie chodzi o to który będzie bardziej wszechstronny. Działam w lesie jak i w budynkach. Posiadam mundur całoroczny ,ale jest on nie wygodny i chcę zmienić na Miwo. Ponieważ zmieniam mundur to pomyślałem o możliwości zmiany kamuflażu. Znalazłem oferty obu Miwo ,ale czy ta różnica w cenie jest adekwatna do jakości? Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tych kamuflaży?

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,591/Bluza-UP-MULTIKAM

http://miwomilitary.pl/?p=8.1417.BLUZA-MULTICAM.K-28.MIWO-MILITARY

http://miwomilitary.pl/?p=8.1446.KONTRAKTOWA-BLUZA-SIL-SPECJALNYCH.X-23.MIWO-MILITARY

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W naszym lesie akurat przewagę wg mnie ma wz93. Jeżeli całoroczny nie jest wygodny to kup oryginalnego ripstopa lub coś z Helikona, słyszałem że mundury Miwo nie robią szału, ale nie wiem ile w tym prawdy.

A pod budynki to nie patrz, bo tam czy wz93 czy MC, czy też różowa piżama - nie robi to zbytniej różnicy.

Edited by konri8
Link to post
Share on other sites

Nasze camo nigdy mi się nie podobało, zawsze widziałem w nim tylko puzzle i wygląd jak dla dzieci z piaskownicy, albo wzór wymyślony dla jakiejś babci sprzedającą na bazarze ciuchy od Chińczyków.

 

Ja bym wybrał Multi, dlaczego, bo bardziej pasuje mi do mojej koncepcji odtwarzania pola walki, jeżeli chodzi o dopasowanie się do otoczenia to w las albo oliv, lato, wiosna a jesienią coyote, zimą obojętnie co i taks się nakłada biały skafander na wierzch.

 

Dobierz mundur do tego co chcesz odtwarzać bo na przykład, polskie camo i zabawa w wojska USA to trochę nie ta droga, multi jest bardziej uniwersalny bo wiele jednostek go używa (wiec zabawa w USA, czy polskie wojsko czy inne żaden problem wystarczy flagi pozmieniać), jeżeli nie chcesz nic odtwarzać to kup to co tańsze i na przykład 2 komplety, będzie można się nie przejmować i nie trzeba tak uważać żeby nie popsuć:)

 

To takie moje przemyślenia. Posiadam kilka rodzajów mundurów i nie mam tam naszego polskiego camo, raczej ze względów ze mi się nie podoba a nie że jest nie praktyczne. Więc wybór to raczej kwestia gustu, a jeżeli chcesz coś odtwarzać, jakieś jednostki to wtedy multi daje ci większe pole manewru.

 

A ja się pierdzielniesz w krzaki to czy multi czy masze camo to i tak Cię ciężko będzie wypatrzeć :)

Link to post
Share on other sites

Tak wiec: dla lasow oraz wszelakiej zieleniny: pantera

Raczej do lasów, ale i tak jesteś w błędzie ( częściowo );

"Pantera" jest bardzo ciemna, z daleka zlewa się w ciemo-szaro-zieloną plamę i dobrze maskuje tylko w "czarnym" lesie, czyli wśród czarnych pni drzew iglastych i na ciemnym tle - w pozostałych sytuacja jest wyraźnie zauważalna.

Argument, że skoro wymyślona dla rodzimych lasów to musi być dobra jest nietrafiony - bo zakłada, że jej twórcy się znają równie dobrze jak twórcy innych wzorów maskujących.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

W jasnym lesie goście w wz93 wyglądają jak ciemne plamy.....

I dlatego pantera ssie.

 

Jedyny teren, na którym Multicam ma ciezko - to w naszych ciemnych lasach iglastych. To ze ma ciezko, to nie znaczy ze kompletnie tam sie nie nadaje.

 

A komentarze mowiace - "Pantera zostala stworzona z mysla o naszych terenach wiec oczywiste ze ona sie najlepiej nadaje" jest totalnie o dupe potluc.

 

 

A najsensowniejsza rada tutaj, to rada ZOMER666. Bierz taki sprzet i kamo, ktory Ci sie podoba i chcialbys to nasladowac (nie mowie o reko).

Ja czesto w jeansach i t-shircie biegam jako PMC i nawet nie zwracam uwagi na kamuflaz na strzelance i nie jestem przez to czesciej zabijany czy cokolwiek w tym stylu.

Link to post
Share on other sites
I dlatego pantera ssie.

 

Jedyny teren, na którym Multicam ma ciezko - to w naszych ciemnych lasach iglastych. To ze ma ciezko, to nie znaczy ze kompletnie tam sie nie nadaje.

 

A komentarze mowiace - "Pantera zostala stworzona z mysla o naszych terenach wiec oczywiste ze ona sie najlepiej nadaje" jest totalnie o dupe potluc.

Kamuflaż to umiejętność, a nie wzór na mundurku. Wzór nadaje Ci niejako specyfikę działania.

 

Multicam jest przeznaczony do poruszania się w plamach światła i idealnie sprawuje się w ciemnym lesie, gdzie one występują.

 

Wz.93 jest przeznaczony do przebywania w plamach cienia.

 

To wszystko kwestia umiejętności wykorzystania. Porównania w stylu ... popatrzcie, jak się rozlewa w naszym lesie ten wzór, a jak tamten są bzdurne. Dopóki nie będziesz zasuwał w błyszczącym jaskrawo czerwonym ubranku, dopóty wszystko jest kwestią wiedzy jak wykorzystać to, co posiadasz.

 

Jednym słowem najpierw w głowie, a potem na sobie :D. Wykorzystaj tu zatem zasadę 7S wojska brytyjskiego, z której korzysta cały świat.

 

Większość uważa, że flecktarn jest do bani/ssie/itd, a tymczasem jest doskonały nawet zimą. Wystarczy wiedzieć jak go wykorzystać, a pokaże ząbki :).

Więcej materiałów podsyłam Ci na PW.

Link to post
Share on other sites

Flecktarn ssie? :blink:

 

Estetycznie - zgoda, wygląda jak kartofflensalad która się "wróciła". Paskudztwo.

Ale funkcjonalnie - jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wzór na nasze lasy (i uwaga: mówi to człowiek, który flecka organicznie nie cierpi) spośród tych, które widziałem. Radzi sobie dobrze na wszystkim poza śniegiem (a wtedy bundeswehrowska narzutka maskująca na śniegi jazda).

 

Niezłe i ciekawe są też wzory rosyjskie (mało popularne, niestety, przynajmniej w mojej okolicy), ale raczej ustawione sezonowo - wiosenne, letnie i jesienne.

Link to post
Share on other sites

I dlatego pantera ssie.

 

Moje zdanie jest wprost przeciwne, multicam ssie, i jest gejowy xD

Ludzie noszą go w polskich lasach myślac ze jak wojska amerykańskie go używają to jest uberpr0 i najlepszy, niestety jest to kompletna nieprawda.

Jedyny niby leśny mundur który daje mi szanse upatrzenia przeciwnika z kilometra, taka bolesna prawda, a że nieczęsto goszczę na leśnych strzelankach od razu wbiło mi się to w oczy.

Link to post
Share on other sites

 

Jedyny niby leśny mundur który daje mi szanse upatrzenia przeciwnika z kilometra, taka bolesna prawda, a że nieczęsto goszczę na leśnych strzelankach od razu wbiło mi się to w oczy.

 

Chyba jak przeciwnik macha do Ciebie i krzyczy i podskakuje :), może wówczas to się uda go dostrzec :)

Link to post
Share on other sites

jeden z moich znajomych ma MC i o ile w lesie nie jest az tak dobry to w trawie MC bije wszystko. Fleck dobry na ciemne lasy iglaste no i tani, w93 ludzie nie nazekaja 9 ciemne lasy). ja mam marpata i w ciemnym lesie jest bardzo dobry 9 Nie wiem jak to mozliwe ze ja podkradłem sie pod flage i ja wziałem a naprzeciw było 2 w93 zaczajonych i dopiero jak wstałem to mnie zauwazyli....(chyba to prawda ze wzory digital maskuja w ruchu nawet..). wiec wniosek MC to jasne lasy i trawiaste tereny a ciemne mundury w93/fleck (digital tez jesli ktos ma) i marpat to ciemne lasy zi nnymi nie miałem stycznosci

Link to post
Share on other sites

Gejowy :D. Multicam jest dobry i bardzo dobry. Tak jak każdy inny, trzeba wiedzieć jak go wykorzystać. Kombinerkami również można sobie dłubać w nosie, o ile wie się jak się to robi :D. Jest to niestety jeden z tych wzorków, który wymaga bardzo, bardzo specyficznego traktowania i specyficznych warunków oświetlenia terenu przez słońce.

 

Maskowanie w ruchu ... bardzo dobrze maskuje jak nikt na Ciebie nie patrzy jak się poruszasz :D.

 

@Erhile

Tu się zgadza. Ruscy mają najlepsze umundurowanie szczególnie KLMK, które wydaje się do bani, a jest wprost fenomenalne. W szczególności w plamach światła. Łamie kształt człowieka okrutnie. Typowo do ataku i dynamicznego działania.

Edited by Pik
Link to post
Share on other sites

Czyli wynika z waszych wypowiedzi że do każdego terenu i sytuacji odpowiedni mundur, czyli żadna nowość:)

 

Kup mundur jaki Ci się podoba bo i tak żaden niema w 100% skutecznego działania, dopasuj tylko go do tego jakie jednostki odtwarzasz i już.

 

A zawsze można sobie jakieś elementy otoczenia doczepić i stać się częścią krajobrazu:)

 

A do budynków najlepszy jest ten:ACU.jpg

zwłaszcza jak walczysz na kanapie:)

Edited by ZOMER666
Link to post
Share on other sites

Zależy też w co się jaka osoba/ dana ekipa bawi i jaki klimat jest dla niej ważny.

Jeżeli bardzo lubicie klimaty super commando, szybkie akcje szturmowe połączone z CQB, masa szpeju i innych nowoczesnych taktycznych pierdół- MULTICAM.

Jeśli zaś zależy Wam na typowo polskim klimacie, odwzorowaniu np 6BDSZ, 17WBZ, długie piesze patrole, rozpoznanie i ogólnie zabawę w Wojsko Polskie, to tylko i wyłącznie wz.93 z biało- czerwoną flagą na ramieniu. Nie wyobrażam sobie w mojej ekipie, żeby ktoś latał z multicamem. Po prostu, zepsuł by ewidentnie klimat naszej zabawy...

Link to post
Share on other sites

Jedyny niby leśny mundur który daje mi szanse upatrzenia przeciwnika z kilometra, taka bolesna prawda, a że nieczęsto goszczę na leśnych strzelankach od razu wbiło mi się to w oczy.

 

Szkoda ze ten widoczny z kilometra mundur, nie widziales jak przeszedles kiedys 10m :D

 

BTW. Nie kazdy kto nosi MC, uwaza ze ten kamuflaz maskuja wszedzie najlepiej i ze jest dzieki temu zajebisty.

 

 

Dla mnie dywagacje sa zbedne.

 

 

Gejowy :D. Multicam jest dobry i bardzo dobry. Tak jak każdy inny, trzeba wiedzieć jak go wykorzystać. Kombinerkami również można sobie dłubać w nosie, o ile wie się jak się to robi :D. Jest to niestety jeden z tych wzorków, który wymaga bardzo, bardzo specyficznego traktowania i specyficznych warunków oświetlenia terenu przez słońce.

Bawi mnie jak niektorzy, z przyzwyczajenia chowaja sie pod drzewa w cien zamiast znalezc naslonecznione miejsce ;D

 

Zależy też w co się jaka osoba/ dana ekipa bawi i jaki klimat jest dla niej ważny.

Jeżeli bardzo lubicie klimaty super commando, szybkie akcje szturmowe połączone z CQB, masa szpeju i innych nowoczesnych taktycznych pierdół- MULTICAM.

Jeśli zaś zależy Wam na typowo polskim klimacie, odwzorowaniu np 6BDSZ, 17WBZ, długie piesze patrole, rozpoznanie i ogólnie zabawę w Wojsko Polskie, to tylko i wyłącznie wz.93 z biało- czerwoną flagą na ramieniu. Nie wyobrażam sobie w mojej ekipie, żeby ktoś latał z multicamem. Po prostu, zepsuł by ewidentnie klimat naszej zabawy...

W takim razie prawdziwe jednostki takze Wam psuja klimat :P bo wielu polskich zolnierzy z polskich jednostek, zakupuje Multicam

 

http://allegro.pl/komplet-mundur-multicam-lic-crye-precision-med-reg-i1377034183.html znalazłem taki. Czy on będzie lepszy od Miwo? Słyszałem ,że jest to bardzo dobry mundur, co o nim sądzicie?

Nie kupuj Proppera. Miwo Lubliniec ma zrobiony mundur w Multicam z dobrego materialu gdyz jest on od CP. Pomysl tez nad mundurem od Currahee

Link to post
Share on other sites
W takim razie prawdziwe jednostki takze Wam psuja klimat :P bo wielu polskich żolnierzy z polskich jednostek, zakupuje Multicam

Może i kupują... W jednostkach typu 1PSK, GROM itp...

Ale jak widzisz kompanię na apelu, jedni w MC drudzy wz.93 ?

Stara zasada Podoficera Dyżurnego mówi... " Chu..owo, ale jednakowo..."

 

Osobiście wydaje mi się, ze gdyby do multicamu dodali więcej zieleni, a zabrali to białe coś, byłby to mundur idealny jak na polskie warunki.

A co do maskowania, to popieram, że brzydki i ohydny Flectarn, spisuje się najlepiej w warunkach środkowej europy.

Amen.

 

Edit: A jak jest z ustawą? Multicam nie jest zastrzeżony tak jak wz.93? W ogóle będzie? Cholernie mnie to ciekawi, moze ktoś wie...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...