Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

1000 zł Na replikę


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prawdę mówiąc zależy mi na niezawodności i dobrych osiągach miałem kilka replik i mam same złe wspomnienia ;/ Zastanawiałem się nad którymś z nowych AK cymy.

Wymyśliłem taki zestaw:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_050_ebb-1556.html

do tego wymiana okablowania bo czytałem ,że dużo daje dodatkowo lepsza bateria, lufa precyzyjna i silikonowa gumka hop-up.

Link to post
Share on other sites

A tu to samo tylko w innym body:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/59635-akm-cyma-cm048m-cm/ - jedynie 85 stron samej wiedzy miłego czytania

 

kałasze od Cymy 0.40+ są także bardzo dobrze, ale nie każdemu się podoba

Parę postów wyżej autor napisał, że właśnie mu odpowiada

 

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad g36 od JG

Głupota, mając taki budżet, w życiu bym nie wchodził w g36, ładował kasę by być może osiągając to samo co cm.048

Link to post
Share on other sites

(...) to na strzelankę cię mogę nie wpuścić.

 

a jak Cie poprosi? ; D

 

 

Warto na początek zmienić sobie sprężynkę na słabszą, żeby nikomu krzywdy nie zrobić. Na wyzbycie się pewnych naturalnych odruchów (naciśniecie spustu przed ocenieniem odległości od celu) potrzeba trochę czasu i kilkanaście strzelanek. Miałem kilkakrotnie przyjemność oberwać w twarz serią z 450fps z odległości z przedziału 4-10 metrów i nie jest to nic przyjemnego. I nie chciałbym zafundować takiej atrakcji koledze.

Po wypracowaniu odpowiednich odruchów wrzucasz z powrotem mocniejszą sprężynkę i tyle.

Do tego na sam początek gumka HU dobrze założona i ładowarka dobra. Nie ta z taiwanguna, tylko Imax b6 albo coś w ten deseń, poszukaj w temacie o ładowarkach. Bateria może poczekać, ta stockowa da radę, jeżeli będziesz ją ładował dobrą ładowarką. A jak będziesz potrzebował czegoś lepszego, to kupujesz LiPo. I w zasadzie tyle.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby siedzenie dniami i nocami na allegro/komisie(wmasg) i szukać jakiejś używanej repliki I klasy, a nie matwać się w chinolach! Dość często można spotkać 'ciekawą' replikę za małą kasę.

@Zahariasz - nie spodziewaj się tu w temacie jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy tu ma swoje zdanie, co chyba jest rzeczą jasną? Sam musisz dojść do tego, co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby siedzenie dniami i nocami na allegro/komisie(wmasg) i szukać jakiejś używanej repliki I klasy, a nie matwać się w chinolach! Dość często można spotkać 'ciekawą' replikę za małą kasę.

@Zahariasz - nie spodziewaj się tu w temacie jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy tu ma swoje zdanie, co chyba jest rzeczą jasną? Sam musisz dojść do tego, co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Tyle ode mnie.

Dobrze prawisz! Jeśli masz 1000zł nie pchaj sie w chińszczyzne.

Link to post
Share on other sites

Następni, co nie mają, nie mieli, ale wiedzą lepiej.

Jako posiadacz i były posiadacz kilku replik I klasy i chinoli napiszę tak:

Jak masz 1 k złotych i chcesz kałacha - bierz CYMĘ (szczególnie 048 )- nawet się nie zastanawiaj. Używana I klasa na 95% nie będzie lepsza, a na bank bardziej zjeżdżona. I na bank nie wytrzyma dłużej i na bank nie będzie strzelała nie wiadomo jak lepiej i jest jeszcze kilka na banków... ;-).

Link to post
Share on other sites

Ale kolega nie napisał że musem chce kupić ak prawda?

Za 1000zł kupi firmowke (powiedzmy emke/m14 cos innego) ktora bedzie miała o niebo lepszą kulture pracy od każdej cymy i nie bedzie sie musiał bac ze nie poradzi sobie z 400fps do ktorych trzeba na prawde mocnych bebechow.

Kolega mial cyme 0.40 która nie podzialala mu dlugo, co sie okazalo? Że nie kazda czesc gearboxa moze banglac na tych 440fps bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci się tylko podoba kałach to bierz Cymę, na pewno będziesz zadowolony, tylko jeśli już bierzesz taki mocny karabin (ponad 430fps) to rzeczywiście zmień sprężynę na słabszą ( m100-110 ), dobra lufa i gumka też nie zawadzi, z taką konfiguracją, będziesz miał pewno około 380fps i dobre skupienie wraz z celnością.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...