Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie mam kupić kulki,żeby zasęg optymalny zasięg?


Recommended Posts

Witam

Jestem posiadaczem karabinu szturmowego typ HK416 i preckę SRC 6,04 i posiadam ok~360fps ,spring M100 ,Gumka Hop-Up silikonowa Guarder.

Pytanie jest takie, jakie kulki mam kupić i jaki będzie optymalny zasięg?

Edited by henno
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Musisz sam wybrac ktore ci najlepiej odpowiadaja: dla takiej predkosc wylotowej przedzial jest miedzy 0.2-0.25g . Ja mam celnosc na 0.25 siegajaca 55-60m (mierzone tasma miernicza ) przy 330fps ( chronowane na 0.2g )

 

Mala waga - szybko leci, mala celnosc

Srednia waga - srednio leci, srednia celnosc

Duza waga - wolno leci, duza celnosc

Link to post
Share on other sites

Tez bym polecil 0,25.

 

Dawno dawno temu kiedy mialem jeszcze SIG'a z JG (360fps) uzywalem pierw 0,23... Po pewnym czasie sprawdzilem 0,25 - efekt byl taki ze mialem lepsz skupienie a zasieg sie nie zmienil.

 

Sig stockowy, NIC nie wymieniane (nawet gumki nie ruszalem).

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Kulki G&G polecam, są wykonane bardzo dobrze. W porównaniu z np. GFC to latają o niebo lepiej, waga niby ta sama, ale jak zauważyłem kulki G&G lecą dalej i celniej, choć miałem przypadek, że kulka G&G utknęła mi w komorze HU :) mimo to i tak polecam. Kulki 0,23 - raz poleci dobrze, a raz źle - taka loteria :)

Link to post
Share on other sites

Na wszystkie repliki jakie masz w swojej zbrojowni 0,2g są za lekkie, nawet 0,25 bym uważał, że to takie niezbędne minimum wagi ;-).

 

Do Kolegi założyciela tematu. Kup/pożycz/wyżebraj po ładowarce dobrych kulek (np. polecane G&G, mniej polecane MB, czy guardery) w różnych gramaturach i postrzelaj sobie chwilę, poreguluj hopa i sam zobaczysz jaka gramatura i jaki producent najlepiej się będzie sprawdzał. Od siebie napiszę, że innych kulek niż 0,28 g G&G nie używam do niczego, nie licząc szota z AGM-u bo tam pcham 0,25g jak mam akurat na stanie i Benelki z DE bo do niej pcham 0,2-0,25g zależy jakie mam. A tak wszystko obojętnie czy pistolet, czy PM, czy długi i obojętnie czy ma 280 fps, czy ponad 400, strzela z 0,28g G&G brązowych, bo na takich kulkach mam najlepsze skupienie na jak najdłuższym dystansie, a na niczym innym mi nie zależy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...