Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silikon do konserwacji repliki


Recommended Posts

Czy używanie silikonu, przez zielonego na replice jest bezpieczne :p ? Chciałbym się tylko dowiedzieć w jaki sposób mogę to bezpiecznie robić i w jakie miejsca go zapuścić ? Czy do M4/M16 magazynków zapuszcza się go przez podaj nicę kulek (ja to tak nazywam :p ), a jak tak to w jakich ilościach ? Doradźcie mi również jakiego silikonu mógłbym bezpiecznie użyć (coś do 30 zł max). Z góry dzięki za pomoc ;)

Edited by Wolf800
Link to post
Share on other sites

Ale po co a AEGu silikon?

 

W replice elektrycznej nie ma NIC, na co silikon byłby potrzebny. Niektórzy czyszczą lufę używając smaru silikonowego. Ja używa jakiegoś płynu typu Cif (każdy będzie ok, byleby nie miał żadnych, choćby najmniejszych drobinek ciał stałych).

 

Większości magów smarować nie trzeba. Wymagają tego dość często midcapy i ewentualnie lowcapy. Ale nie pryska się przez "podajnik kulek", tylko ładnie maga rozkręca, psika, wyciera starannie szmatką tak, żeby nic nie było upaprane, a pozostała jedynie cieniutka warstewka silikonu, a potem skręcić maga i tyle. Psikanie przez podajnik powoduje po 1 słabe nasmarowanie maga, po 2 zasyfienie HU i lufy, przez co HU źle działa a do wnętrza lufy syf lgnie jak do magnesu.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS zdaje się, że wiele osób używa do smarowania cylindra smarów (nie olejów!) silikonowych, ale jako Zielony, nie dotykaj gb.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, zacznijcie rozróżniać czym jest silikon, czym jest smar silikonowy, a czym jest olej silikonowy.

 

Silikonu nie używasz nigdy (dobra niektórzy doszczelniają nim komory hop-up, ale to nie ten temat).

 

Smaru silikonowego używa się w gearboxie do smarowania i zabezpieczenia mechanizmu.

 

Oleju używa się przy czyszczeniu lufy i smarowaniu magazynków, i jako zielony tylko tyle radził bym robić, a jak poszukaj na forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...