Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki kamuflaż ?


Recommended Posts

Siema ;) Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze. Chcę sobie kupić jakieś spodnie oraz bluzę wojskową w fajnym kamuflażu (czyt. tylko brąz, zieleń oraz czerń). Mam również pytanie, czy lepszy (do terenów leśnych) byłby kamuflaż BW Flectran czy francuski F2 CCE. Z góry dzięki za podpowiedzi :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema ;) Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze. Chcę sobie kupić jakieś spodnie oraz bluzę wojskową w fajnym kamuflażu (czyt. tylko brąz, zieleń oraz czerń). Mam również pytanie, czy lepszy (do terenów leśnych) byłby kamuflaż BW Flectran czy francuski F2 CCE. Z góry dzięki za podpowiedzi :wink:

 

Najogolniej:

Brytyjski DPM na okres wiosenno-jesienny

Flectarn na okres jesienno-wiosenny.

 

Kolejna kwestia jest w jakim srodowisku bedziesz sie strzelal, bo jak juz wiesz, nie w kazdym srodowisku dany kamuflaz sie sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch proponowanych przez Ciebie, zdecydowanie bardziej polecam Flecktarn - bardziej uniwersalny od F2 CCE (duże jasne plamy, moim skromnym zdaniem, nie sprawdzają się w naszych warunkach), bardzo dobrze rozbija sylwetkę człowieka, łatwiejsza dostępność oporządzenia dla zwykłego zjadacza chleba.

 

Osobiście mam za sobą pozytywne wrażenia z DPM (z tym, że w wydaniu brytyjskim), który również kosztuje śmiesznie niskie pieniądze i jest równie łatwo dostępny co Fleck.

 

Jedyne co może być minusem w tych dwóch mundurach, to ich krój, ale to i tak, pewnej mierze kwestia własnych preferencji.

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites

Znaczy, mnie chodzi o coś uniwersalnego, tak na wiosnę, lato, jesień :happy: DPM jakoś nie za bardzo mogę znaleźć na mój rozmiar (wiek 14 lat powiedzmy metr 45-50), tak samo jak Flectran. Jedyne co mi pozostaje to CCE, znalazłem już za nawet przystępną cenę bluzę (http://rangershop.pl/product-pol-5696-Bluza-polowa-US-BDU-Milspec-ripstop-woodland.html) oraz spodnie (http://rangershop.pl/product-pol-1152632522-Spodnie-polowe-US-BDU-ripstop-MILSPEC-cce-tarn-.html) w sam raz na mnie :happy:. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, chyba wezmę CCE.

Edited by Wolf800
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

No nie gadaj , ja kupowałem mundur jak miałem 14 lat flecka , i chyba nawet nie brałem najmniejszego rozmiaru.

tylko M

 

Ja też, ale gościu pisze, że ma 140-150cm, a to roznica 15-25 cm w stosunku do najmniejszego rozmiaru.

Link to post
Share on other sites
Siema ;) Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze. Chcę sobie kupić jakieś spodnie oraz bluzę wojskową w fajnym kamuflażu (czyt. tylko brąz, zieleń oraz czerń). Mam również pytanie, czy lepszy (do terenów leśnych) byłby kamuflaż BW Flectran czy francuski F2 CCE. Z góry dzięki za podpowiedzi :wink:

Najlepszy jest na lato do lasu ACU. Walczy ostro o prymat z radzieckim maskalatem zimowym. Specjaliści polecają również BROWN COYOTE.

 

Tak na poważnie to najpierw załap na czym polega kamuflaż. To nie ubranko. To umiejętność. Nie zdjęcie ze wskazaniem "ło ... ale go nie widać".

 

Przede wszystkim spójrz na poziomy lasu na wysokości kostek, kolan i klatki piersiowej. W zależności od tego, co widzisz dobieraj sobie wzór z uwzględnieniem wysokości, na której będziesz działać najczęściej. Jak wzorek, który masz na sobie, nie odpowiada temu, gdzie się aktualnie poruszasz to zmieniasz drogę dojścia etc.

 

Owieczki zwyczajowo są białe w ciemnym lesie, a czarny wilk atakuje z cienia :). Jak zaczniesz działąć jak wilk ... przestaniesz zadawać takie pytania :D.

 

Na razie kup sobie coś taniego i mocnego i tu Ci flecka polecam lub DPM. Ewentualnie oba. Nie będziesz się martwić, że się pobrudzi czy zniszczy.

Edited by Pik
Link to post
Share on other sites

Według mnie i tak kamuflaż w asg jest "PRAWIE" bez znaczenia, wystarczy coś zielonego co ma plamy w innych jego odcieniach.

Na prawdziwej wojnie strzał w miarę celny można oddać już z 250m.

Z takiej odległości mając odpowiedni kamuflaż można się tak wtopić w teren ,że jesteśmy nie do zauważenia.

Jednak gdy w airsofcie celne strzały prowadzimy z 50m i mniej , to wystarczy ,że ktoś tylko zaobserwuje ruch w naszych okolicach i zapewne nas zauważy.

 

Dlatego możesz sobie wybrać kamuflaż bardziej pod kontem wyglądu (dla ciebie) a nie pod względem maskowania.

Tak naprawdę nie będzie większej różnicy jak założysz flecktarna , marpata , czy wz.93 jeżeli się położysz na ziemi (około 30m od przeciwnika) , albo ktoś cie znajdzie bo ma bystre oko , albo nie.

 

Oczywiście w mojej wypowiedzi brałem pod uwagę użytkownika karabinu szturmowego , a nie wyborowego.

Edited by Yaramo
Link to post
Share on other sites

Ja miałem kiedyś taką akcje, że w trakcie przerwy strzelanki, kumpel szedł na nasz resp, ja stałem w miejscu i trzymałem dosyć sporą gałęź sosny i on dopiero jak podszedł na 5m do mnie, to mnie zauważył ;d Oczywiście miałem wz.93, więc jednak coś dał kamuflaż albo kumpel nie obczaił mnie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...