Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Biodegradowalne kulki.


Recommended Posts

Cześć.

 

Nie wiem jak Wam,

ale mnie zaczęło przeszkadzać pozostawianie po sobie plastykowych kulek,

wybierać tego nie da rady, więc pomyślałem o tzw. "biodegradowalnych",

założenie jest takie, że mają się rozłożyć na substancje bezpieczne dla środowiska,

rozłożyć po pewnym czasie leżakowania na ziemi (trawie itd.) a nie w magazynku czy lufie :wink:

 

Miał ktoś z nimi kontakt, może ktoś na stałe używa tego.

 

Możecie coś polecić?

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba uwazac przy strzelaniu z BIO do masek siatkowych/gogli siatkowych... Slyszalem przypadki (na szczescie oczy zostaly na swoim miejscu) ze kulka rozpadla sie w zetknieciu z siatka i przeleciala przez nia... Skutek mozna sobie wyobrazic, ale tak jak mowilem, piratem nikt nie zostal. Tak wiec trzeba zaciagnac jezyka ktore BIO sa bardziej wytrzymale i rozpadaja sie przy okreslonych warunkach srodowiska.

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Kiedys strzelalem z bio na jednej imprezie. Byly bardzo slabo podatne na hopa - z elektrykami koledzy mieli problemy z hopem nawet na max.

Za to shotgun strzelal przepieknie - bo mozna bylo hopa wyregulowac bardzo precyzyjnie ;)

Ale to kwestia producenta/ jakosci i wykonania kulek.

Bio rozkladaja sie pare miesiecy - nie rozpuszcza sie w lufie.

A co do bezpiecznych substancji - to z tym moze byc roznie ;)

Link to post
Share on other sites

Graven nawet nie pomyślałem o tym,

że mogą "przecisnąć" się przez siatkę i sypnąć komuś "piachem" po oczach :icon_eek2:

Pewnie tracą przy tym energię, ale i tak zaszkodzić mogą :icon_confused:

Oczyma wyraźni widzę je miażdżone prze zamek przy przeładowywaniu.

 

Będę musiał kupić jakieś małe opakowania "BIO-kulek" i zobaczyć co i jak,

na wszelki wypadek wybiorę takie na który podają czas "rozpadu" dłuższy niż miesiąc,

bo np. na ECOBB napisano ze rozkład trwa 7 dni.

 

BTW: nie zastanawiało was nigdy co pozostaje po grze w lesie?

Tysiące plastikowych kuleczek, będą tam leżeć wiele lat.

Link to post
Share on other sites
Na 99% biovale 0.4 są biodegradowalne.

Pokaż mi gdzieś Ty widział Biovale 0,4 to będę dozgonni wdzięczny. Bo ja nigdy jeszcze nie widziałem nigdzie Biovali cięższych niż 0,3.

Co do gogli/masek siatkowych - wiele razy było już mówione że są niebezpieczne i nie należy ich używać.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podczepić się do tematu :)

Na początku zabawy w ASG miałem do czynienia z kulkami bio przez okres "jednej paczki" - kulki z GunFire. Teraz, kiedy od znowu wracam do replik poniżej 500 fps, zainteresowałem się środowiskiem :biggrin: W mojej pukaczce mam m110 madbulla, precke 180mm 6,03 JBU i w najbliższym czasie planuję zakup metalowej komory KA + gumke systemy (w chwili obecnej stockowe od JG), orientuje się ktoś jakiej firmy kulki bio były by najlepsze?

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jedyne bio (testowane przezemnie) to biovale. Nie rozpadają się w lufie, nie ma kłopotów z preckami, a rozkładają się(w wilgotnej trawie) 2,5mies, więc nie ma obaw, że rozłożą sie w hi-capie jak ktoś zostawi. Dobrze działa z hop-up(przez. guarder) Szczerze polecamz bio tylko biovale(testonane: 0,4 na 590fps 0,25 na 450fps)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...