Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o łączniki magazynków (czy ktoś takiego używał)


Recommended Posts

Mam. Używam od czasu do czasu. Ogólnie dobra sprawa tylko sprawdź czy pomieszczą Ci się w ładownicach i czy wygodnie będzie wyciągać. U mnie z tym jest różnie. Generalnie do ładownicy na 3 magi wsadzisz jeden podwójny, to tak dla pewności, żebyś się nie zdziwił :blush:

I jeszcze jedno. Aby złączyć magi potrzebujesz dwóch łączników, więc 2x15zł.

Edited by zolzemon
Link to post
Share on other sites

Mam. Używam od czasu do czasu. Ogólnie dobra sprawa tylko sprawdź czy pomieszczą Ci się w ładownicach i czy wygodnie będzie wyciągać. U mnie z tym jest różnie. Generalnie do ładownicy na 3 magi wsadzisz jeden podwójny, to tak dla pewności, żebyś się nie zdziwił :blush:

I jeszcze jedno. Aby złączyć magi potrzebujesz dwóch łączników, więc 2x15zł.

Dzięki za odpowiedź.

Tu akurat w komplecie są 2 sztuki czyli 15zł za 2 :). A jeszcze takie pytanie natury estetyczne czy odstęp pomiędzy magazynkami nie jest za duży (nie wygląda to dziwnie) wydaje mi się że odstęp około 1cm jest w sam raz (może być nawet parę milimetrów mniejszy). Oraz jeszcze jedno pytanie czy możesz powiedzieć jakiej grubości jest taśma (szerokość chodzi mi o tą najszersza część taśmy :)) oraz tej metalowej części.

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites

Faktycznie dwie sztuki, niedopatrzyłem. Wcześniej chyba sprzedawali pojedynczo. Odstęp jest ok, magazynki nie są idealnie równolegle spięte, przody są bliżej niż końce. Taśmy są 20mm o ile mnie oczy nie mylą. Z tym, że ja kupowałem już dłuższy czas temu, więc mogą być zmiany (u mnie np taśmy są techbandu).

W każdym razie magi do M4 spina dobrze, inne magi zresztą też.

Link to post
Share on other sites

a ja polecę najtańszy sposób czyli taśma klejąca, nie jest to jakoś super taktycznie ale zdaje swój egzamin

Tak wczoraj użyłem tego sposobu (w ogóle pierwszy raz spiąłem magazynki żeby sprawdzić jak to jest) oczywiście było spoko. Niestety, ale ja mam skłonności do wczuwania się w trakcie strzelanki (trochę czołgania i innych takich tam wiadomych spraw ;)) niestety, ale pod koniec magazynki a właściwie taśma w miejscach, których była odsłonięta część klejąca była trochę upaćkana wszelakim brudem, więc stwierdziłem, że nie chce mi się za każdym razem rozcinać taśmy i kleić ponownie magazynków.

 

A poza tym dzięki zolzemon za odpowiedź.

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites

Ja mam taśmę. Tzn mam SIGa i tam są klipsy jak w g36 ale prócz tego mam taśmę. Taśma się zalepi brudem i... przestanie się kleić w miejscach pomiędzy magami więc problem z głowy.

 

Aha, między magi np do emek czy AK trzeba wsadzić jakiś dystans i dopiero sklejać je parami jeśli chcemy mieć oba magi nabojami do góry. Można też sklejać je lekko przesunięte i jeden w drugą stronę ale wtedy nie wejdą nam do ładownic.

Link to post
Share on other sites

Magazynki do AK trzeba nie tylko z dystansem (jak wszystkie zresztą!) ale i ten po prawej musi być niżej. Inaczej zaczepia o skrzydełko selektora.

Te spinki z Miwo są dość uniwersalne - używałem ich do magów AK 47, do AK 74, a ostatnio spiąłem magi do G3 kolegi (trzeba było odrobinę pokombinować, ale działa pięknie - łaodwnica na 3 magi od eMki na szerokość idealnie pasuje na taki zestaw, tylko trochę głęboka jest)). Konstrukcka zapewnia odstep miedzy magazynkami, dzięki czemu nie ma kłopotów z włożeniem ich w gniazdo.

 

A inny kolega powkładał między magi do eMki listewki i owinął całość izolką. I też jest dobrze :happy:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tuksiak ostatnio magi do FALa spiął parami: plastikowe kołki do betonu jako dystnasery, izolka jako spięcie. W ostrym pewnie by to nie pohulało (waga pełnego magazynka i dynamiczne obciążenia przy strzale), w replice działa ładnie.

 

Cenowo niewątpliwie korzystniej...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Pewnie ciężar ostrych by też zdzierżyło ;-).

 

Ha, widzisz, a ja mam wątpliwości. Ale nie dysponujemy ostrym, to nie sprawdzimy.

 

To są tak zwane cięcia budżetowe spowodowane zakupami...

 

Aj tam, po prostu tradycyjna polska improwizacja i prowizorka, która trzyma się najdłużej :cool: No i dobrze, pójść do sklepu i wywalić ileś tam waluty na gotowe to każdy Jankes potrafi.

A my Polacy - potrafimy kombinować :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...