Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG A2


Recommended Posts

witam.

 

z racji ze jest to moj pierwszy post na forum, na poczatku sie przywitam :)

 

znajomy z pracy (siedzial w ASG pare lat, potem przerwa i teraz poniekad dzieki mojej "zajawce" planuje powrot) wkrecil mnie w temat i jestem w zasadzie juz o krok od kupna karabinku i zaczecia przygody z airsfotem. zawsze chcialem sprobowac z paintballem/asg, ale niestety nigdy sie jakos nie udawalo. dopiero 2 tygodnie temu bylem na pierwszym strzelaniu (hala ASG "Rywalizacja" w Krakowie). wrazenia? bardzo pozytywne.

 

tak wiec zastanawiam sie co kupic jako pierwszego guna. od razu powiem ze chce kupic "chinczyka" i jesli naprawde naprawde mnie ASG wciagnie, to za rok, dwa, kupie sobie cos lepszego.

 

na poczatku moj wybor padl na G36 od JG (tym strzelalem na hali). w miare przyzwoite "parametry" i calkiem niezly wyglad. po jakims czasie, w zasadzie nie wiem czemu, "gieta" przestala mnie krecic i zaczalem sie rozgladac za czyms innym. znalazlem SCARa od Boyi/Dboys, ktory niesamowicie mi sie spodobal. niestety zrezygnowalem po przeczytaniu paru tematow na forum. tak wiec szukalem dalej. znalazlem Steyra, ktory w zasadzie od zawsze mi sie podobal wizualnie (w wirtualnym swiecie ;)). ponizej link:

 

Steyr AUG A2 od J&G

 

jest to Steyr od JG (chyba solidny chinczyk?), GB v.3, chyba niezla ilosc fps. nie znam sie na tyle, zeby wiedziec czy warto w to na poczatek zainwestowac czy nie, wiec zwracam sie o pomoc do uzytkownikow wmasg.pl :). wydaje mi sie ze cena jest bardzo przystepna - Steyr firmy ASG jest drozszy o jakies 200zl; ten od JG jest dostepny tylko w zbrojowni.

 

pare pytan:

- czy jest to w miare dobry karabin "ogolnie"?

- czy warto zaczac przygode z ASG od inwestycji w ten karabin?

- czy Steyr od JG jest jakos gorszy od tego z firmy ASG?

- czy warto go poddawac jakiemukolwiek tuningowi?

 

z gory dzieki za odpowiedzi/porady.

 

 

pozdrawiam

 

 

 

PS. jestem poki co laikiem, wiec sory za niefachowe slownictwo, nieznajomosc tematu etc.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam od ponad roku dokładnie taki sam karabin. Na temat awaryjności dużo nie mogę powiedzieć ponieważ prawie cały Gearbox mam wymieniony, pozostały mi zębatki, silnik, i jakieś małe duperele. Ogólnie to bardzo przyzwoita replika, jednym z jej minusów jest odpadający chwyt przedni, ale ten typ tak ma. W AUG'ach od Tokio Marui i Classic Army też te rączki odpadają.

Link to post
Share on other sites

to jeszcze jedno pytanie: co z optyka? kolimator czy luneta? moj gust laika podpowiada mi ze duzo lepiej pasuje do AUG luneta, ale jak sie ma sprawa z funkcjonalnoscia? znajomy mowil ze z kolimatorem latwiej (szybciej) sie celuje i jest ogolnie "wygodniejszy". chetnie poznam opinie na ten temat.

Edited by keymaker
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim niech autor tego tematu poczyta sobie temat o tej spluwie, podał uprzejmie link ktoś wyżej, nie będzie musiał zadawać milionów zbędnych pytań, a i dylematy się rozwieją. A jeszcze jak wpisze sobie w szukajkę hasłeko aug jg czy coś tam, to wyskoczą mu tematy o np. tuningu zewnętrznym i wewnętrznym, temat z fotami i parę innych. Jest wszystko na forum wystarczy poszukać i poświęcić choć kilka minut ze swego cennego czasu, zamiast zabierać innym cenny czas ;-).

A Koledzy powyżej od razu powinni zaprzestać pisania po podaniu linka, bo nie ma sensu. Tylko śmiecicie, a posty i tak wam się nie nabijają, a pomóc jakoś nieszczególnie jesteście w stanie ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...