Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak przerobić wtyk Tamiy'a na wtyk T


Recommended Posts

Witam wszystkich. Może i nie jest to skomplikowana operacja, ale nie chciałbym niczego zniszczyć. Wiec chodzi mi o przeróbkę wtyku Tamiy'a będącego w akumulatorze oraz w ładowarce (mikroprocesorowej) na wtyk T. Co do mikroprocesorówki doszły mnie słuchy iż można zastosować krokodyli do naładowania tudzież rozładowania akumulatora, ale nie mam pojęcia w jaki sposób, gdyż wtyk T w akumulatorze jest schowany<----> proszę o wyjaśnienie. A także o wyjaśnienie całości jak można to zrobić bez ewentualnego lutowania. Posiadać będę akumulator firefox 9,6V 1500 mAh oraz taką mikroprocesorówkę http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/ladowarka_rozladowywarka_procesorowa_do_akumulatorow_o_napieciu_od_2_4v_do_12v_mw-689.html

 

Jeżeli takowy temat już był to z góry bardzo, ale to bardzo przepraszam. Jednakże przeszukałem forum po przez słynne "szukaj" i takowego tematu nie odnalazłem.

Pozdrawiam wszystkich i oczywiście dziękuję.

 

P.S W broni mam "wyjściowy" wtyk T, do akumulatora "wejściowy" zaś do ładowarki taki sam jak w broni- replice, czyli wejściowy- ten, który wchodzi- zgadza się? Dobrze rozumuję?

Edited by Imil
Link to post
Share on other sites

Przerobić wtyczkę? Nie da się. Da się jedynie wymienić wtyczki. Odcinasz Tamiyę i wlutowujesz w jej miejsce deansa (konektor T). Inaczej się nie da i bez lutowania się nie obejdzie. Złącze T jest opisane aby łatwo było przylutować odpowiednie bieguny. W baterii masz mieć część żeńską konektora (gniazdo) a w replice część męską (wtyczkę). Do ładowarki możesz dorabiać dowolne wtyczki i przejściówki, byle by to było w miarę bezpieczne (nie groziło zwarciem) i żeby była zachowana biegunowość.

A i ładowarkę warto by było wybrać inną. Jaką? To już w dziale o zasilaniu.

Co do Twojego "P.S" to nie wiem czy stwierdzasz, czy pytasz? Napisz jeszcze raz i zrozumiale to podpowiemy, czy rzeczywiście dobrze rozumujesz.

Link to post
Share on other sites

akumulatory FF to loteria bo możesz trafić na dobry lub kiepski pakiet. ładowarka, którą podałeś to shit, bo sie psuje sama z siebie. Najlepiej poszukaj jakiejś takie modelarskiej ladowarki np accucel6 lub IMAX b6 . A dlaczego chcesz uniknąć lutowania? lutownicy nie masz czy nie umiesz? lutownica kosztuje ok 30zł w każdym sklepie elektronicznym a lutowanie samo z siebie nie jest takie trudne. Do złożenia potrzebna będzie jeszcze koszulka termokurczliwa na lutowane blaszki jako zabezpieczenie przed zwarciami a ubkurczać możesz je przy pomocy suszarki do włosów.

Link to post
Share on other sites

Na 6 drużynowych firefox'ów które przychodzi mi czasami ładować 4 trafiły się całkiem ok. Jeden padł po kilku ładowaniach, do drugiego wchodzi 1000 mAh zamiast 1500 mAh. Co ciekawe najlepiej działa pakiet mający już chyba z półtora roku. Firefoxy to jest niestety loteria. Można trafić na dobry aku, można na zły.

Link to post
Share on other sites

apropo ładowarki to ja sam osobiście mówie że to badziew do ma taką faze. Albo ładuje albo mruga że pakiet uszkodzony lub źle podłączony. Jeśli jednak ładuje to naładuje do połowy i przechodzi nie w stan odtrzymania tylko w rozładowywanie i rozładowuje do samego końca (przypuszczam, ze do końca czyli 0v ale nie tesrowałem bo szkoda mi aku). aku od mp5 mi po prostu rozwaliło. Jak dojdzie mi mój accucel 6 to ją przez okno wy*******e a to będzie fajne, bo na 2 piętrze mieszkam i trochę do ziemi metrów ma

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...