Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przebórka AKM (Cm.036) na Beryla


Recommended Posts

Cześć

 

Pewnie, jeszcze nikt nie robił Beryla z AKM (CM.036), ja być może jestem tym pierwszym który tego dokonał i postaram się to przestawić, co robić po kolei. Przyznam, że jest więcej pracy niż w przypadku przerabiana z RK03 (AK-74) Przedstawię tylko zrobienie kolby, bo reszta to pikuś :)

 

A więc.

1. Odkręcamy kolbę z tej metalowej przejściówki.

2. Wyciągamy GB z BODY (jeśli ktoś ma problemy to powiem jak to zrobić)

3. Wyciągamy przejściówkę (nie przyda się do niczego)

4. Gdy już mamy puste BODY i kolbę od Beryla to przymierzamy jak ona ma leżeć. Kolba

Ma leżeć na równi z dołem body. Przy kolbie nie trzeba nic piłować, ścinać. Natomiast trzeba zabawić się pilnikiem i papierem ściernym, tak aby kolba stykała się równo z body i nie było żadnych przerw.

5. Gdy już mamy zrobione to co napisałem w pkt4. Zabieramy się za szukanie kawałka stali, nie żadnego stopu, ani innego badziewia! Trzeba go przyciąć na wymiar – 3cm (długość) x 2,5cm (wysokość) x 0,3cm (3mm – szerokość) Z ta szerokością trzeba kombinować, tak aby GB wszedł normalnie i kable wyszły tak aby nie zostały nigdzie przykleszczone. Proponuję spiłować pod skosem gore tego kawałka metalu i na środku zrobić wyżłobienie na kable. Co jakiś czas oczywiście trzeba zerknąć czy już wszystko wchodzi. Kawałem metalu powinien w lekką domieszką siły pomiędzy ścianki BODY, ale uważajcie, żeby nie przesadzić z tą siłą.

 

Teraz zaczyna się cyrk, ale spokojnie nie zniechęcajcie się. Tylko będziecie się denerwować.

6. Znajdźmy porządną wiertarkę (nie jakąś słabą akumulatorową) zaznaczam porządną oraz porządne, porządne i jeszcze raz porządne wiertło! (ja używałem 8mm) I tutaj rokuję o uwagę na swoje bezpieczeństwo, bo to najważniejsze. Otwieramy kolbę, tzn. do pozycji jak by na broni była złożona. Na samym środku robimy punkt punktakiem, trzeba przymierzyć i mocno walnąć młotkiem , aby była taka mała dziurka.

7. Zabieramy się do wiercenia, nie wiem z czego jest wykonana ta kolba, ale stal na której została wykonana poddała się po 1,5 godziny walki (wierceniem). Może być tak, że wiertło zostanie złamane i odłamki będą latać w około.

8. Najgorsze za nami. Teraz trzeba jeszcze przewiercić kawałek metalu, który znajduje się BODY, trzeba przyłożyć kolbę do BODY i przez wywierconą dziurkę w kolbie naznaczyć markerem miejsce wiercenia na kawałku metalu. Oczywiście zaznaczamy jak kawałek metalu siedzi w BODY, a kolba się z nim styka.

8. Przystępujemy do wiercenia, również wiertłem 8mm. Wybieramy śrubę, tak aby przeszła przez kolbę i kawałek metalu. Zakręćmy śrubę, a celu sprawdzenia czy nic nie wadzi i czy GB siedzi dobrze. Jeśli tak to macie koniec prawie koniec roboty. Jeśli nie to:

9. Musicie przyciąć śrubę, a w miejscu gdzie była kiedyś przejściówkę należy włożyć podkładkę sprężynującą.

10. Jak wszystko gra to przykręćcie kolbę, teraz już dość mocno.

11. Włóżcie GB do środka, przykręćcie wszystkie śrubki. Dokonajcie ostatnich pieszczot swojej replice.

12. Lansujcie się z nową kolbą na strzelankach :D

 

UWAGA!!! ZANIM ZACZNIECIE WIERCIĆ TO SPRAWDŹCIE JAKI KLUCZ NASADKOWY WEJDZIE WAM W MIEJSCE GDY KOLBA JEST OTWARTA, NIE PRZESADŹCIE TEŻ Z WYBOREM ŚRUBY, MA BYĆ TAKA, ABY KOLBA ZAMYKAŁA SIĘ BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW!!!

 

Potem wystarczy tylko dokupić łoże od beryla i tłumik płomienia i mamy piękny kbk. wz.96 Beryl :D Kto chce się bawić w apgrejdowanie dalsze to może dokupić picatinny i łoże z szynami RIS i rączką taktyczną

 

Pozdrawiam, chętnie odpowiem na wszelakie pytania :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...