Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK strata około 100 fps


Recommended Posts

Witam

Mam problem z swoim ak. (boyi & pj) Ostatnio na chrono wyszło 356 fps przy:

-m130

-głowica systema energy 2009 aluminiowa z łożyskowaniem

-głowica tłoka stock

-gumka hu systema silikonowa czarna

-dysza doszczelniona aluminiowa JBU

 

i reszta gadżetów też stock.

 

Pytanie co z tą dyszą miał ją ktoś wcześniej, były jakieś problemy? Mam jeszcze w domu głowicę cylindra systema energy 2009 aluminiowa sądzicie ,że będzie lepiej współpracować z resztą?

 

Z góry dzięki :)

Edited by getta
Link to post
Share on other sites

Co do dyszy aluminiowej JBU, to zauważyłem że jest cholernie ciasna i nie nadaje się do stockowych głowic cylindra firm Cyma, BOYi, JG etc Jeśli chodzi o długość to wydaje się OK.

 

-Sprawdź czy nigdzie nie ucieka Ci szczelność, czy wszystko dobrze złożyłeś, test strzykawki (cylinder). Pamiętaj też że pomiar FPS dokonuje się na wyłączonym HU.

 

Spróbuj wstawić stockową i zmierzyć FPSy.

 

Jakiej firmy sprężyna ?

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Wyjmij lufę wraz z komora HU.

 

Zatkaj lufę u jej wylotu, oraz zatkaj w komorze HU miejsce gdzie wchodzą kulki. W miejsce gdzie wchodzi lufa ustami sprawdź szczelność... Najlepiej "zassij" <lol2>. Jak possiesz i nic nie będzie spierdzielać to znaczy że jest OK.

 

Jeśli dysza nie jest krótsza od stockowej to jest OK. Bo dłuższa może spowodować to, że nie będzie Ci pobierać kulek.

 

(Bez skojarzeń)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Dobra składam wszystko w całość. Test strzykawki zaliczony. (Głowica tłoka systema, głowica cylindra systema) Sprawdzam dyszę jeszcze może coś z tym będzie i doszczelnię komorę.

Pytanie SP120 czy chińskia m130.

Zastosuje powyższe porady z góry dzięki wszystkim. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić?

Edited by getta
Link to post
Share on other sites

nie jestem na 100% pewny ale jeszcze jest 1. Którą stroną wsadziłeś sprężynę? Czytałem gdzieś, że spring powinien byc tą stroną z gęściej ołożonymi zwojami w stronę prowadnicy włożony. Że to podobno łatwiej mu zaciągnąć i większa moc i takie tam. Przy springach o jednorodnych zwojach tego nie ma.

Link to post
Share on other sites
nie jestem na 100% pewny ale jeszcze jest 1. Którą stroną wsadziłeś sprężynę? Czytałem gdzieś, że spring powinien byc tą stroną z gęściej ołożonymi zwojami w stronę prowadnicy włożony. Że to podobno łatwiej mu zaciągnąć i większa moc i takie tam. Przy springach o jednorodnych zwojach tego nie ma.

Kolejna bzdura pseudo szpeca. Kolego, skończysz kiedyś pieprzyć te bzdury co post??

To którą stroną sprężyna jest na prowadnicy ma tylko wpływ na pracę mechanizmu, nie ma żadnego wpływu na FPSy a tym bardziej nie na tyle aby strata wynosiła 100FPS.

Getta - wsadź porządną SP120 albo kup nową SP130 Guardera. Chińskie poubijane sprężyny są o kant dupy rozbić i najczęstsze problemy przy zbyt niskich FPSach na chińskich sprężynach są spowodowane właśnie tym że sprężyna jest chińska. A że brak uszczelki na dyszy też swoje na pewno zrobił to inna sprawa.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam to spece mieli wszelkie o-ringi do kupienia. Możesz oczywiście pokusić się do jakiegoś sklepu z uszczelkami udać i dopasować... wyjdzie zdecydowanie taniej. Tylko, że trudno o taki sklep...

 

 

@ Major byłeś szybszy :)

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Wyjmij lufę wraz z komora HU.

 

Zatkaj lufę u jej wylotu, oraz zatkaj w komorze HU miejsce gdzie wchodzą kulki. W miejsce gdzie wchodzi lufa ustami sprawdź szczelność... Najlepiej "zassij" <lol2>. Jak possiesz i nic nie będzie spierdzielać to znaczy że jest OK.

 

Jeśli dysza nie jest krótsza od stockowej to jest OK. Bo dłuższa może spowodować to, że nie będzie Ci pobierać kulek.

 

(Bez skojarzeń)

 

 

Ciekawa teoria sprawdzania szczelności... W tym przypadku sprawdzasz czy KOMORA jest szczelna, ale nie daje to żadnej gwarancji czy dysza się uszczelnia z gumką. Mam takie komory które w twojej wersji testu puszczają powietrze dość mocno a jak włożysz dyszę to nic nie ucieka. Takie testy robi się wraz z dyszą.

Link to post
Share on other sites
Ciekawa teoria sprawdzania szczelności... W tym przypadku sprawdzasz czy KOMORA jest szczelna, ale nie daje to żadnej gwarancji czy dysza się uszczelnia z gumką. Mam takie komory które w twojej wersji testu puszczają powietrze dość mocno a jak włożysz dyszę to nic nie ucieka. Takie testy robi się wraz z dyszą.

 

Racja. Z dyszą. Ale najczęściej popełnianym błędem przez nowicjuszy, jest właśnie źle złożona komora HU / gumka / lufa i to tam lubią uciekać FPSy.

Tylko to sprawdzanie z dyszą, też można na dobrą sprawę o kant dupy rozbić, ponieważ zawsze dopychasz dyszę do końca. A jaką masz gwarancję, że jak złożysz to z GB to nie będzie albo za blisko, lub też za daleko, powodując zniekształcenie kołnierza? Po za tym, powietrze jakie "wylatuje" z GB powoduje w komorze HU tak ogromne ciśnienie, że mimo tego, że test szczelności ustami (mniejsze ciśnienie wytworzysz) wykazuje, że wszystko jest OK, to w praktyce powietrze i tak gdzieś może spierdzielić.

 

Właśnie męczę się z moim AK. Niby wszystko szczelne itd. Wcześniej strzelał na 60m skutecznego (470 FPS), było szuper-uper, teraz strzela podobnie do stocka. I wszystko wydaje się być jak najbardziej w porządku od strony technicznej. Test szczelności ustami wcześniej jak i teraz nie wykazuje żeby gdziekolwiek miało spierdzielać powietrze, tak samo jest z GB. I bądź tu mądrym, mów innym co mają robić ;)

 

Mam takie komory które w twojej wersji testu puszczają powietrze dość mocno a jak włożysz dyszę to nic nie ucieka.

No tego to ja nie słyszałem... Może u mnie jest na odwrót... ?

Link to post
Share on other sites

Ja nigdzie nie napisałem że testuję ustami. Ja testuje na komplecie, zatykam lufę dopycham tłok i sprawdzam.

 

Po za tym to skąd wiesz jak bardzo dopychał bym dyszę do komory? ;) Komory które ja składam mają mieć szczelność jak tylko dysza zaczyna dotykać gumki a nie jak cała wejdzie. Zazwyczaj swoje repliki uszczelniałem do tego stopnia że zatkanie lufy powodowało zatrzymanie tłoka z tyłu przez ciśnienie (nie jest takie ono znowu duże jak przy SP130 jesteś w stanie je zatrzymać palcem). Szczelność strzykawki od końca lufy aż po GB, pozwala to na osiągnięcie bardzo wysokich wyników (np. 438fps na SP110 guardera czy 348 na stockowej sprężynie TMa), jest jedna dość istotna wada takiego uszczelnienia, jest to prawie pewne uszkodzenie tłoka lub zębatek w przypadku zacięcia kulki w lufie bądź komorze HU.

 

Edit:

Oczywiście w replice bez BU bo takowego do niej nie ma.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...