Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uciekający CO2 z magazynka do Colta 1911 KJW


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukałem takiego tematu lecz nie znalazlem wiec piszę tutaj.

 

Jak w temacie mam problem z magazynkiem na CO2 do Colta 1911 KJW. Replika jest nowa, nie wystrzeliłem z niej nawet 200 kulek. Po uaktywnieniu kapsuły CO2 wydobywa sie lekki szum z magazynka, jak zauwazylem gaz ucieka górą (drogą którą wydobywa sie podczas strzału). Zatykając otwór palcem szum ustaje, puszczając znowu szumi. Szukalem informacji i porad na ten temat lecz mało kto był w stanie mi pomóc w jakikolwiek sposób. Dużo ludzi skarży sie na ten problem w replikach na CO2, chociaż zdania są podzielone, bo inni twierdza że tak nie powinno być. Jestem początkujacym graczem asg i czy mógłby mi ktoś naświetlić powyższy problem? To norma w replikach na CO2, a może tak być nie powinno? Jest to moja pierwsza replika gazowa i nie mam porównania. Nie próbowałem rozbierać maga ale pryskałem olejem silikonlwym gdzie sie tylko dało i wciaz to samo.

 

Bardziej doświadczonych kolegów prosze o rady.

 

Dziekuje

Edited by gonzagon
Link to post
Share on other sites

Magazynek chociaz nowy, to ma juz znaczne slady uzytkowania, do tej pory wystrzelone z 300-350 kulek. Obawiam się ze military pl juz go nie przyjmie.

Wlasnie to zrobilem, rozkrecilem i przesmarowalem maga, nawet wymienilem sprezynke odpowiadajaca za zamykanie sie zaworu na mocniejsza, podejrzewalem ze nie domyka sie do konca. Po zlozeniu do kupy, skreceniu do konca przyszla pora na testy... znowu to samo, gaz lekko uchodzi górą co sprawia ze wystrzele z pistoletu od 1 do 2 pełnych magów, zalezy jak szybko załaduje kulki drugi raz. Nie ma mowy o jakiejkolwiek przerwie pomiedzy strzalami, z sekundy na sekunde te strzaly slabna w oczach..

 

Czy ktokolwiek z was moglby mi powiedziec czy tak jest w replikach na co2? Byc moze czepiam sie do niewiadomo czego i jestem w bledzie?

Link to post
Share on other sites

oringi zmienione - ze starymi i nowymi to samo

próbowałem również użyć taśmy teflonowej owijająć zawór i wkręcając owinięty do magazynka, tam nie ma już możliwości by była jakaś nieszczelność a jednak wciąż coś syczy a co2 ucieka górą (jakby zawór lekko się nie domykał..pomimo że jest domknięty)

 

prosze o pomoc i opinie kogoś kto posiada takiego colta..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

mam to samo, w magu co2 do berettki full metal KJW. O dziwo działało wszystko bez problemu przez ponad 3 lata, nagle się wzięło i zaczęło syczeć. Niby nie powinno się kapsuł zostawiać w magu, zwłaszcza pełnych, ale przez 3 lata nigdy to magowi nie przeszkadzało - nawet po 3 miechach nieużywania trzymał szczelność.

 

Magazynek puszcza zaworem górnym. Powody mogą być 2:

- któraś z uszczelek na korpusie zaworu

- uszczelka pod główką szpilki nie trzyma szczelności (właściwie jest to krążek kompozytu).

 

Wymieniłem ten kompozytowy krążek - tym m.in. magi co2 różnią się od ggazowych; wyciągnąłem, wpasowałem pręt na wymiar i zalałem klejem na gorąco. Nowa uszczelka wyszła całkiem całkiem i jest miększa. Niestety syczenie nadal jest. Podejrzewam więc stare uszczelki, którym faktycznie się dostało i są pospłaszczane. Problem w tym że oryginalnie były silikonowe, lub z różowej gumy.

 

Dex, pytanie do ciebie - czy zwykłe czarne, gumowe uszczelki dadzą radę?

 

Sam zawór co2 do beretki ciężko dokupić, o ile w ogóle można, do hicapy widziałem, do 1911 też, jedyne 40-45zet, co w przypaku kosztu nowego maga ok. 120-140zet, jest całkiem znośne, np.:

http://www.asg.com.pl/Zawor_gorny_do_magazynkow_Colt_1911_CO2_KJW,p,5013.php

 

Swoją drogą, to strasznie mi ten zawór z 911 zalatuje tym z beretty, sprawdzał ktoś może kompatybilność? Gdyby jednak nie dało rady takiego zaworu kupić, to już lepiej i ekonomiczniej kupić nowiutkiego maga ggaz za 70zet, odżałować milutkie kopanie na co2 i mieć zapasowe szczęki.

 

 

EDIT:

 

up.

koszt 2 uszczelek w sklepie z łożyskami - 80gr

zawór szczelny, sprawdzałem pod wodą. Jestem 140zet do przodu (koszt nowego maga).

Stary magazynek ma swój renesans ;p mam nadzieje że kolejne 3 lata pociągnie.

@gonzagon - kombinuj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

up.

koszt 2 uszczelek w sklepie z łożyskami - 80gr

zawór szczelny, sprawdzałem pod wodą. Jestem 140zet do przodu (koszt nowego maga).

Stary magazynek ma swój renesans ;p mam nadzieje że kolejne 3 lata pociągnie.

@gonzagon - kombinuj

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie wiem dlaczego ale ogólnie nie mogę tutaj znaleźć żadnych informacji na temat konserwacji magazynków do replik gazowych choć podobno wszyscy to wiedzą i wszystko już na forum było :-( Ale cóż do tematu mam dokładnie tą samą berettę od KJW i dokupiłem do niej nawet dodatkowy magazynek i jak się okazało po wystrzeleniu ok 10-14 pełnych naładowań tak pierwszego jak i dodatkowego magazynka zaczęły mi syczeć, co wydało mi się dziwne przy nowym egzemplarzu, tym bardziej w dwóch magazynkach naraz :-( Pisałem już do sklepu ale na razie brak odzewu, zobaczymy co mi polecą i dam odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Odgrzewam kotleta. Brat zostawił kapsułę w magu na tydzień. Kiedy wkręciłem nową, to cały gaz wyleciał górą w momencie. Spróbowałem tego sposobu z linku i ... działa. Górny zawór trzyma idealnie. Ale za to puszcza na łączeniu kapsuły z magiem, tam gdzie ta się przebija :/ Lekko, bo lekko, ale będę musiał jeszcze tam podziałać. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jeszcze raz ja. Czy nie wiecie może, czy ten filterek, oznaczony na schemacie CM-9 jest przyklejony w jakiś sposób do części CM-10, czyli cartrige stab, albo do samego magazynka? Bo ewidentnie ta część CM-10 jest krótsza niż gwint w magazynku i nie dociska tego filterka, przez co ten goni jak Żyd po pustym sklepie i klekocze ;/ Ktoś to rozkręcał i się podzieli doświadczeniem?

 

Nie mogę edytować, moderatora proszę o połączenie. Filterek wywalam, nie uważam, żeby był istotny :icon_biggrin: A druga sprawa, jakby ktoś nie wiedział jakie oringi dobrać do zaworu górnego, znalazłem temat na forum, gdzie ktoś podał te wymiary: http://www.gasguns.i....php?f=8&t=9446 Będę testował dziś wieczorem :icon_smile:

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...