Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperka czy karabin szturmowy


Recommended Posts

Skraca nie skraca , kwestia przyzwyczajenia .

 

Tak prawdę mówiąc to zależy czy ktoś dawno temu zainwestował w kolimator i teraz nie może się bez niego obejść czy tak jak np. ja na tyle już się przyzwyczaił do celowników mechanicznych , że kolimator by mu po prostu przeszkadzał [ Realia asg , nie strzelamy się na takich dystansach abyśmy potrzebowali bardzo precyzyjnego celowania :] ]

Link to post
Share on other sites

bredzisz. Kolimator ułatwia szybki celowanie. I przestań mi tu wypisywać głupoty że by przeszkadzał. Pierwszy moment na pewno bo byłoby to coś nowego. Po kilku minutach zobaczyłbyś że jest to bardzo przydatna rzecz. Sam używam i jest to moim zdaniem wygodniejsze i bardziej efektywne.

Link to post
Share on other sites

Wspaniała składnia , gratuluję .

 

Miałem kolimator i sprzedałem , wcale mi nie pomagał . Miałem w rękach wiele replik z różnymi ustrojstwami zamontowanymi na nich i tak jak napisałem wcześniej dla mnie z mojej repliki najlepiej celuje się celownikami mechanicznymi .

 

[ Jak dla mnie możesz sobie zamontować na swojej replice papierową rolkę po papierze toaletowym i jeżeli stwierdzisz że pomaga ci w zabawie to nie będę się sprzeczał ... ]

Link to post
Share on other sites

Sprzeczać się nie ma o co. Większości osób kolimator pomaga i wydaję mi się, że dla typowego "niedzielnego żołnierza" jest łatwiejszy do opanowania od większości mechanicznych przyrządów. Co nie zmienia faktu, że są i będą osoby, którym celowanie z kolimatora nie odpowiada i wolą iron sighty. Ich to prawo i ich to rzecz, każdy ma swoje upodobania, gust i predyspozycje.

 

Natomiast czystą głupotą jest mówienie, że "kolimator nic nie daje, chyba, że oryginał". Kopie używane w airsofcie działają na identycznej zasadzie, a różnią się ceną, użytymi materiałami, kontrolą wykonania, wytrzymałością itp.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Albo kupujesz taki sam jak do ostrej.

Nie bredźcie, że koli nic nie daje, bo daje bardzo dużo. Szybkość/łatwość złożenia się do strzału jest niewspółmierna.

TAK mam koli na P90 - bo bez niego nie da się złożyć do tych gównianych przyrządów które on ma na risie,a których ni kija nie idzie w żaden sposób wyregulować.

NIE nie mam koli na L1 bo sobie nie wyobrażam tej repliki z kolimatorem :).

 

Z tego co zauważyłem większość młodych co lata na mechanicznych przyrządach nie ma pojęcia jak je wyregulować i jak z nich celować i jest spray`n`pray w ich wykonaniu, a 3/4 ludków i tak lata i strzela po kulkach. Dlatego zawsze jak "obcy" usiłują strzelać z mojej repliki to są załamani i się pytają jak ja w coś trafiam "jak nie widać kulek" - bo strzelam z brązowych G&G ;-). W głowie im się nie mieści, że mam celownik ustawiony "pod punkt" i działa nastawa odległościowa ;-).

Link to post
Share on other sites

Dex ma rację, miałem aimpointa z taiwanguna - badziewie, obuocznie się nie dało celować bo kropki nie widać, tak jak lunetą trzeba kropke szukać dopiero potem celować. Teraz mam eotech 552 od tomekpl, na najnizszym stopniu jasności jest kosa, krzyż jasny i ostry. Jeśli kolimator ma w czymś pomagać trzeba na niego wyłożyć trochę kasy. Acog firmy me-tac, którego miałem na emce też zalatywał padaczką.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Bierz szturmowy , snajperka to minimum ok 2000zl wydanej waluty wiec przy 400zl to nie twoj przedzial cenowy.Z czasem jak nabierzesz ogrania to jezeli ktos z twoich wpolgraczy ma snajperke zapytaj czy mozesz jedna siepanke/scenariusz etc z nia pobiegac i postrzelac by zobaczyc czym to pachnie , ale tak jak mowilem najpierw zobacz czym sie je ASG ze szturmowka.

 

 

Co do celowania to nie mozna powiedziec ze POMAGA KAZDEMU , kazdy ma swoje predyspozycje wiec mowienie ze POMAGA bankowo jest ogolnikiem. Jestem obuoczny , strzelam ze swojego PDW na p.mechaniczne i strzela mi sie bardzo dobrze. Strzelalem tez z eotecha na m4 od KA i strzela mi sie tez bardzo dobrze.

 

Sposob celowania , skladania sie do strzalu to sprawa indywidualna , jeden zlozy sie szybciej z kolimatorem drugi szybciej bez niego.

Link to post
Share on other sites

<..., spokojnie, wdech, wydech, wdech...> Proszę tu masz tematy: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/42930-ak-47-cyma/page__hl__0%2C28__st__660 i http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/38442-m14-cyma/page__hl__0%2C28 , przeczytaj je, wyciągnij wnioski, nie zadawaj więcej niepotrzebnych pytań. Jeżeli te Ci nie odpowiadają, wybierz sobie dowolne 2 inne tematy spośród miliona o tych replikach.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Ty dłużej pożyjesz, jak nauczysz się szukać i czytać.

 

W ASG z niemal wszystkiego da się zrobić "snajperkę" (poza AEP i zabawkami).

 

Poczytaj podane wyżej tematy i ewentualnie spytaj tu lub w nich, jeżeli pozostaną Ci jakieś wątpliwości (a nie powinny, tematy są bardzo bogate w informacje)

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...