Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperka czy karabin szturmowy


Recommended Posts

witam dopiero zaczynam z asg i nie wiem co kupić czy snajperke o mocy 500fps czy karabin o macy 350fps

 

 

Parafrazując klasyka: Poczekaj, popatrz, zrozum i wtedy wreszcie sam tez włącz się do akcji.

 

Jaki karabin szturmowy? Jaka snajperka? Jaki limit cenowy? W imieniu wszystkich, którzy z uporem maniaka próbują pomagać nowym proszę o skonkretyzowanie swoich zapytań, natomiast już teraz odpowiem Ci, że najlepszym rozwiązaniem dla nowego człowieka w tej zabawie jest karabin szturmowy, snajperka wymaga praktyki, doświadczenia i przede wszystkim myślenia, czego niestety wielu uberPro snajperów nie potrafi. Oczywiście nie generalizuję, ale w prostych słowach moim zdaniem będziesz się lepiej bawił biegając z repliką kałacha za 350zł (CM 0.28) niż "kampił" w krzakach z parodią snajperki (SWD A&K)

 

Pozdrawiam

Iwan

Link to post
Share on other sites

Zakładając ten temat powinieneś podać linki do karabinów snajperskich jakie Cię interesują, to samo do karabinów szturmowych, napisać jaki masz na to budżet i wtedy można było by Ci doradzić dokładniej.

 

Didizip ma rację, ze szturmówką będziesz miał lepszą zabawę.

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej, odpuść sobie snajperkę, szturmówka na początek to po pierwsze rozsądniejszy wybór, a po drugie bezpieczniej dla Ciebie i innych graczy. Jak już byś miał kupić pseudo snajpe za okolo 500-600 zeta to lepiej spożytkować tą że kase na AEG'a batke i ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Obojętnie jaki masz budżet kup karabin szturmowy. Nabierz trochę doświadczenia a potem decyduj czy wolisz rolę snajpera czy bardziej cię bawi akcja dynamiczna.

Co do karabinu zastanów się też czy bardziej będziesz się bawił w budynku (gdzie 350 fps jest bardzo rozsądnym limitem) czy terenem zabawy bedzie las (gdzie można będzie bezpiecznie dorzucić mocy do około 400 fps)

Link to post
Share on other sites

to po staropolsku, gówno wiesz. Za tyle kupisz co najwyżej replikę przypominającą z wyglądu karabin snajperski. I na pewno nie będzie miała lepszego zasięgu, poza tym zdążysz wystrzelic 1 kulkę, gdy przeciwnik 15. I w ten piękny sposób zniechęcisz się do AS.

 

 

na początek wystarczy spokojnie wymiana gumki hop up (~40zł)

proponuję to:

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html

za resztę kupisz dobrą ochronę oczu.

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

mam 300-400zł a myślałem ze snajperka lepsza bo ma lepszy zasięg

 

a chodzi mi o snajperke którą widziałem na tajwanie za 350zł chyba jest jedna taka tam swd chyba

 

a jakie karabiny szturmowe mi polecacie i ci do nich kupić np.lufe prec.

 

"snajperki" mają taki sam zasięg jak karabiny szturmowe. Radzę poczytać na forum na temat zakupów w przedziale 300-400 pln. Ja mogę Ci polecić kałacha od Cymy CM031. Fajnie działa, mało awaryjny, zasięg i celność w jak najlepszym porządku.

Link to post
Share on other sites

Po co ci 450 fps w chińczyku? Po pierwsze dla początkującego to jednak za dużo, nie będziesz mógł opanować repliki. Poza tym z bliskiej odległości możesz zrobić krzywdę. Do tego - kupując chińczyka musisz w nim wymienić przynajmniej 3/4 części, żeby osiągnąć tą wymarzoną moc ... co tanie nie będzie. Kolejna sprawa, o wiele bardziej opłaca się zacząć tuning od choćby komory hu (TM,CA), gumki hu i precki. Jeśli nie dokupisz precki - kolimator będzie bezużyteczny.I tak kulka najczęściej nie poleci tam gdzie chcesz. Co do karabinu snajperskiego - odpuść sobie. Ma dziadowy zasięg, jest awaryjny ma dużą moc, która potrafi spowodować krzywdę (mogą Cię nawet z taką snajpą nie wpuścić na strzalankę). Tylko się zniechęcisz. Cm.028 przewyższa wszystkie snajperki 800 zł pod każdym względem. Jak już musisz, kup m14 (http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032a_olive_style-39.html), nawet jak ci się nie spodoba snajperstwo, masz tryb auto.

Link to post
Share on other sites

Na razie to wnioskując po tym co piszesz i po twoim nicku to masz 16 lat i zielone pojecie o ASG. O tuningu do 450 fps pomyśl jak już będziesz na tyle obyty, że nie będzie ryzyka, że zrobisz komuś krzywdę. 300-400 zł to minimalna kwota żeby mieć szturmową replikę elektryczną. Karabin snajperki to 2500zł. Więc nie twoja liga.

 

Kolimator w AS raczej się nie sprawdza (chyba, że oryginalny)

 

Ciekawe rzeczy piszesz... ja bym powiedział co innego.

Link to post
Share on other sites

Kolimatory nie nadają się do ASG... Ło to Ci dopiero. Niedługo przeczytam "kulki w AS raczej się nie sprawdzają".

 

Jak ktoś nie wie, to niech się nie udziela. Kolimator nic nie da bez precki? To jakieś kosmopierdy. Paulina na stockowej giecie ma kolimator i mówi, że o wiele lepiej się jej gra. Więc ekhm... Takie teorie to w butki wsadzić. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...