Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning repliki


Recommended Posts

Witam!

Posiadam M4 ICS Universal i niedługo odłoże sobie jakieś pieniądze na ASG. Chciałbym przerobić moją replikę. Będe miał ok. 100-200zł. Jakie modyfikacje najlepiej wprowadzić? Ogólnie napewno będe chciał zwiększyć jej moc i dokupić kolimator. Czyli np. kupuję koli za 150zł i sprężyne m130/m140 za 50zł. Czy to wystarczy? Na pewno jeszcze potem zaopatrze się w preckę. Czy takie coś było by ok, czy lepiej zainwestować w coś innego?

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie. Na czym polega ten dwudzielny gearbox w ICS'ie? Mogę mieć dwie rożne sprężyny i przeskakiwać sobie 500 do 300 FPS?

 

Nie sprowadza się do tylko do wymiany sprężyny, lecz całej górnej części gearboxu - jak tutaj.

Nie mniej jednak na tym polega dwudzielność tego gearboxa.

Jeśli chodzi o sam tuning, to nie rozumiem czemu ludziom zależy tak na FPS'ach. Pamiętaj, jeżeli chcesz mieć widocznie lepsze osiągi (dalszy zasięg) to inwestuj w preckę, komorę itd - wszystko co ma związek z doszczelnieniem. Dopiero potem ładuje w moc, takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

Edited by Knax
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że górna połówka gb, czyli ta zawierająca zespół cylindra, sprężynę i jej prowadnice ni inne pierdoły jest oddzielana od dolnej, zawierającej zębatki itp.

 

Jeżeli masz dwie górne połówki gb do dyspozycji, z różnymi sprężynami i odpowiednio dopasowanymi częściami, możliwe są takie skoki. Pamiętaj tylko, że 500fps (czyli SP130/M140+dobre BU założone przez dobrego serwisanta, lub SP140 przez słabszego) wymagać będzie dobrego silnika i baterii przy standardowym przełożeniu zębatek.

 

Ogólnie: zmiana sprężyny na inną zawsze zaowocuje zmianą szybkostrzelności i obciążenia gb i trzeba o tym pamiętać dobierając sobie takie dwa zestawy.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Ja mam 350 fps do lasu i jest to optymalna wartość. Mam przewage nad stockowymi chinolami z 400 fpsami. Nie wiem po co Ci aż 480fps bo tak jak napisał wiciok to już powoli staje się karabin parasnajperski a nie sztórmowy. Zrób tuning do 400fps i zainwestuj w dobrą preclufę, mocniejszy tuning nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...