Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma 040 z nowym gearboxem vs ics ak 74 ?


Recommended Posts

Witajcie.

Ostatnimi czasy zaczęła do mnie gotówka spływać i w ten sposób uzbierało mi się 1400zł.

Pomyślałem,że czas spełnić marzenie i przesiąść się na jakiś fajny sprzęt:)

I teraz mam poważny dylemat. w grę wchodzi cyma 040 + gb http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_kompletne_gearboxy/kompletny_gearbox_do_ak-47_guarder-1631.html lub ics ak 74 po drobnej przeróbce. Co sądzicie? Może doradzicie coś lepszego odnośnie AK 74 do 1400zł?

będę b. wdzięczny. A jeszcze jedno pytanie,właściwie to dwa:D Czy może polecacie jakąś lepszą konfigurację gb niż ta z taiwana? a kolejne,czy warto kupować do tego broń boczną za ok 200-300zł?

Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, kupowanie gotowej repliki a nastepnie wymienianie CALEGO GB za cene przekraczajaca wartosc stocka mija sie z celem. Lepiej powymieniac poszczegolne czesci i zrobic skladaka niz brac wszystko jednej firmy. Taka moja drobna opinia.

 

Na twoim miejscu bral bym cymke i czesc kasy przeznaczyl na tuning, mozna sie wtedy pokusic o dobra precke Promyka/KM Head, gumke. Reszte kasy odlozyc "na wszelki wypadek".

 

Kwestia boczniaka. 040 ma 420fps. Ew. tuning doda mu pare fps. Z taka replika nie wejdziesz do budynku, chyba ze bedzie to szpital do ktorego zostaniesz oddelegowany za potwora w CQB. Boczniak jest wiec rzecza oczywista. Nie trzeba odrazu brac czegos drogiego, mozna pokusic sie o M92F STTI / ASG.

 

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem,

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam odświeżę trochę temat ponieważ nie chce zakładać mam pytanie ponieważ mam możliwość zakupu ak z ics-a http://www.madonion.eu/AK74M_z_drewnianymi_okladzinami_p483.html za ok 500zł który jeszcze posiada rok gwarancji czy opłaca się taki zakup czy może lepiej kupić jaką Cyme 48 lub innego chinczyka

 

Lepiej dołozyć i kupić 048, na Allegro latają po 590zł. Dużym plusem jest Blow Back.

 

Od kiedy CM.048 ma system blowback? Poza tym pisanie, że ów system jest dużym plusem jest bardzo ryzykowne. Tak samo opinia - nieważne czy polecasz Cymę czy ICSa - przedstaw jakieś argumenty, które wpływają na Twoją decyzję.

 

Uważam, że powinieneś więcej poznać lub chociażby poczytać zanim zabierzesz się za doradzanie. /LgN

Link to post
Share on other sites

Radzę pytać o VFC w specu i w capri, może się coś urodzi. Mając 1,5k nie kupiłbym ani cymy ani RK. ICS jest w jakimś starym standardzie-to samo SLR CA co się nie trzyma oryginału.

Poczekaj, nie śpiesz się 1400-1500zł to nie taka duża suma, dozbieraj i kup naprawdę dobrego AK- VFC,Real sword. Cyma, rk jest dobre ale jako replika budżetowa, mając 1500zł nawet bym na nie nie patrzył...........

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u was ale moje repliki AK cymy po roku przypominaja węże i dokładnie grzechotniki. Gibią się i grzechocą, nie wiem czy je skręcać czy za cementować ;)

Natomiast repliki markowe (mogę powiedzieć jedynie o Classiku) mija rok, dwa, trzeci teraz i nic się nie dzieje, zero luzów.

W dniu dzisiejszym osobiście skłaniał bym się do repliki markowej z rynku wtórnego, ale to loteria, akurat w moich egzemplarzach nie było sporo do zrobienia.

Myślę że ten ics w cenie 500 zł (tak chyba doczytałem) jest ciekawą opcją do rozważenia.

Dodam jeszcze słowo o utracie wartości, nie chcę wymieniać ile to procent ale kupując nową cymę za 700 zł sprzedasz za 450-500 może 550zł. Kupując używanego ics po roku używania sprzedasz za podobną cenę.

 

Mati.

 

 

 

 

ps- do 1400 polecam i to szczerze SLR 105 od CA wersja stalowa + wymiana na troszeczke mocniejszą sprężynę.

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...