Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

wtam jestem nowy na tym forum i dopiero co wkręciłem sie w asg. kupiłem od kolegi dlugie prawie cale metalowe m4 (takie jak m4 tylko inna kolba i dluzsza lufa). kupilem za 150zl karabin jest firmy j&p jakos tak i mam problem bo nie ma srodka to znaczy tego mechanizmu jest tylko lufa w srodku i ta metalowa czesc gdzie kulki z magazynku wchodza do lufy. i mam pytanie ile kosztowalby ten caly mechanizm by wsadzic w ten karabin i by strzelal? i jaki to musialby byc by dlugo dziala bo poprzedni podobno pekl mimo ze metalowy byl caly.

 

prosze o odpowiedz z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

Leżę i kwiczę...

 

A więc lecimy:

1. Nie wiesz nawet jak nazywa się Twoja replika i jaka to firma.

2. Twoja wypowiedź nie ma sensu i traktuje o "takim czymś tylko z dłuższym czymś i nie ma czegoś za 150 zł... "

3. Kolega pozbył się kawałku korpusu i lufy za 150 zł...

4. Naucz się pisać sensownie i używaj znaków interpunkcyjnych, wtedy opisz swój problem.

5. Nie ma takiej firmy j&p [chyba że jakaś chińszczyzna z bazaru] są firmy: JG, g&p, g&g, p&j oraz wieeele wiele innych z & w nazwie.

6. Przyjmując że korpus i te części co wymieniłeś [takie coś z takim czymś] są sprawne i jedynym mankamentem jest brak gearboxa [jeżeli o to Ci chodzi] to potrzeba sporo doświadczenia i umiejętności, oraz oczywiście środków finansowych by doprowadzić tą "metalową cześć" do sprawności bojowej.

7. Wywaliłeś 150 zł w błoto, za tą kasę+ kasę którą musiałbyś wydać na gearboxa spokojnie byś kupił fajną replikę II klasy...

8. Wnioskuję po Twej wypowiedzi że 12 przy Twym zacnym nicku to Twój wiek- jesteś zdecydowanie za młody na ASG.

9. Szkoda dalej się wysilać i szukać sensu w Twoich wypocinach, moje dalsze przemyślenia zostawię dla siebie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no coz moze ktos mi pomoze bo narazie wiem tylko ze musze wydac prawie pol tysiaca zlotych zebt to dzialalo a tych kalachow co wszystkim polecacie nie chce bo mi sie nie podobaja. jesli lubicie pietnowac ludzi ze wzgledu na wiek to przepraszam za moja obecnosc tutaj. nie znam sie na broniach niestety, pozatym nie uzywam polskich znakow bo pisze z telefonu i tak mi wygodniej.

 

to pokretlo z auto, semi i safe jest (to jest przelacznik ognia no nie?) na miejscu.

Edited by Chomik12
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj nic w sklepie airsoftextreme... na forum było tyle o tym "sklepie" że nie ma sensu pisać o nim kolejny raz.

Ten gearbox za 180 zł do niczego się nie nadaje, zresztą sklep podał jedynie firmę oraz cenę. Kupienie go to kolejna kasa w błoto...

 

@up Heh nie piętnuje Cię lecz stwierdzam niezwykle istotny i przykry fakt. Uświadamiam Cię jedynie o kosztach i szansach na naprawę repliki.

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites

Gdzie znalazłeś informację że jest on metalowy? Za pobraniem może warto zaryzykować. Tak czy inaczej ten gearbox, tej firmy jest po prostu słaby.

 

 

 

 

A i za tą kwotę rozsądną g36, mp5, m14 i wiele innych możesz dorwać.

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Po pierwsze, jeżeli już nie używasz polskich znaków, postaraj się używać wielkich liter i poprawnej interpunkcji. Nie jest to czepialstwo, ale po prostu gdy prosisz o pomoc, wypada uczyć swoje pytanie czytelnym

 

A teraz do tematu:

 

Możesz kupić ze Zbrojowni ten gearbox, który podali koledzy wyżej. Nie będzie on świetny, ale będzie działać. Kolejną opcją jest poskładanie tego z części (tak i tak musi Ci całość ktoś złożyć, bo sam nie dasz rady). Wtedy kupujesz: szkielet gearboxa v2 firmy JG z replik JG III generacji, zębatki XYT, silniczek SHS, JG lub Element, tłok SHS, cylinder niemal dowolny (byleby dobry typ - tutaj typ 0 lub 1), podkładki, popychacz dyszy, dyszę, głowice cylindra, głowicę tłoka, sprężynę, prowadnicę sprężyny, antyreversal, jeżeli nie ma go w zestawie z zębatkami... ufff chyba wszystko ^^... jeszcze kostkę stykową, jeżeli nie ma jej w zestawie, listwę selektora ognia, przerywacz i kable. I spust, jeżeli nie był w którymś zestawie.

 

Jeżeli poprosisz jakiegoś serwisanta i dobranie części i złożenie całości, powinieneś uzyskać replikę strzelającą sporo lepiej niż stockowe chińskie repliki.

 

Ze sklepów: taiwangun, zbrojownia, gunfire, azteko. Z droższych, sprzedających głównie markowe części sklepów: casg, capri, specshop, asgshop.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

poprzedni podobno pekl mimo ze metalowy byl caly

 

Z tego fragmentu wywnioskowałem, że pękł Ci szkielet i tylko on wymaga wymiany. Kolega dał Ci części GearBoxa? Jeśli tak to wymień sam szkielet, będzie to tańsze od kupna całego GB. Najlepiej skontaktuj się z jakimś serwisantem, który po oględzinach zdecyduje co kupić i odpowiednio Ci to złoży.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Serwisant (dobry!), który całość zobaczy będzie dużo lepszy od wieeelu forumowiczów, którzy mogą jedynie zgadywać co tam w środku siedzi.

 

Tylko nie popełnij błędu i nie skorzystaj z któregoś z sklepowych serwisów. Na forum jest wątek o polecanych serwisantach.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Te dzieciaki z roku na rok coraz głupsze się robią. Kupił w ciemno od kolegi szkielet za 150 zł, bo kolega mu polecił (kto by się nie pokusił na 150 zł), na dodatek nie ma zielonego pojęcia, na co kasę wydał, teraz próbuje zdobyć jakieś info, nie wie, jak się ze wszystkimi bebechami obchodzić i sądzi, że jeśli nam poda dogłębny opis jakiegoś elementu ("coś takiego bez takiego czegoś z takim czymś"), to forumowicze, jakoż są jednocześnie jasnowidzami pomogą mu. Myślcie dzieciaki zanim cokolwiek zrobicie! Ja zanim się za asg zabrałem spędziłem 2 miesiące na czytaniu tego forum, wypowiedzi pasjonatów i na rozmowach z kolegami airsoftowcami i nigdy, przenigdy nie kupiłbym po raz pierwszy niekompletnego karabinu, bo to nie miało by najmniejszego sensu. Ehh, dobra, wyżaliłem się

Pozdrawiam,

Hatch

Link to post
Share on other sites

Ja tam bym się skusił za 150zł na metalowe body, lufę zewnętrzną i kolbę wraz z duperelami i złożyłbym sobie fajną, dobrze działającą eMkę (tudzież dał komuś innemu, żeby złożył). Ogólnie sam zakup moim zdaniem głupi nie był, o ile całość się dobrze trzyma, a wewnątrz jest lufa wewnętrzna i komora HU.

 

Autor faktycznie mógł się wysilić, fakt. Aczkolwiek temat jak na razie został wyczerpany, a odpowiedzi na ewentualne kolejne pytania będą adekwatne do poziomu tychże pytań.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Tak ale my, podobnie jak autor nie wiemy czego jest to szkielet, jakiej firmy i co z tego da się zrobić. Nie zdziwił bym się że wyda kolejną kasę na gearbox a tu się okaże że nie pasuje bo kolejnych części nie ma. Możemy mu pisać co kupić i komu dać do zrobienia, ale piszemy w ciemno bo nie wiemy co tam się kryje i co kupił....

 

Pozdrawiam

 

Laokoon a zrobił byś to mniemając pojęcia o asg i niewiedzą nawet czego to jest korpus, i co zawiera?

Link to post
Share on other sites

Tzn odpowiedź oparłem na przypuszczeniu, że to p&j.

 

W sumie niewiele inaczej sam zacząłem. Co prawda kupiłem kompletną replikę, ale ostro zjechaną (używaną) i bardzo awaryjną (l85 Army) i sam ją tuningowałem, i to bez poradników niemal. I dlatego uważam, że kupienie skorupy p&j za 150zł (choćby i bez żadnych bebechów) może być dobrym interesem, ale złożyć powinna osoba znająca się na rzeczy.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

niestety nie moge zrobic zdjecia bo nie mam aparatu, wszystko jest tylko nie ma tego gerboxa takze musze kupic nowy. jeszcze baterie bede kupowac tylko ni wiem jaki wlasnie

 

czemu w gearboxach do kalasza jest ta raczka a w tych do m4 i m16 niema? czy jest to w komplecie a jesli nie to czy musi byc by karabin strzelal?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...