Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria na M140 bardzo szybko się kończy


Recommended Posts

Witam! Mam problem z repliką karabinu G3 firmy CA. Jest po tuningu. Aktualne części:

- M140 Guarder

- Silnik II generacji JG od MP5 długi

- Bore-Up Guarder

- Zębatki STU CA

- Szkielet CA stock, v.2

- kable stockowe, wtyczki stockowe tamiya large, bezpiecznik typu samochodowego (nie wiem jak to dokładnie nazwać, w kształcie "M", a nie tubki jak zazwyczaj)

- Li-Pol Ge-Power 11.1v 1050 mAh nówka

Na tej konfiguracji 490-500 FPS, ale niestety niestabilne mocno.

 

I mam taką sytuację. Ładuję Lipola do 12.3v, pojechałem na strzelankę, wystrzeliłem przez 2 godziny około 300 kulek głównie na singlu i miernik pokazał mi 9.4 V (sic!) : O Pogoda była dobra, kilka stopni na plusie (październik). Silnik miał reakcję na spust, ale nie zrobił obrotu, sprężyna nie mogła się naprężyć.

Do tego chwyt silnikowy robił się ciepły. Nie wiem co jest tego przyczyną. Silnik JG II generacji ma około 2 lata, mógł najzwyczajniej w świecie paść. Kable maja niewielkie przetarcie w izolacji, pójdą do wymiany niedługo. Wiem, że spręzyna mocna, ale z doświadczenia wiem ze lipo + silnik jg to dobry zestaw na mocne springi. Czytałem różne tematy w tym dziale, ale jakoś dalej nie wiem co poradzić. Pierwszy pomysł: wymiana silnika.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz: Popatrz na pojemność pakietu i to jaki ma max prąd rozładowania, później popatrz na opakowanie po sprężynie a na końcu na wyniki z chrono.

 

Dojdziesz do wniosku że batka ma znikomą pojemność i wydajność prądową co w połączeniu z SP140 guardera da marny wynik. Po wyniku z chrono dojdziesz do tego że masz jakieś 30-40fps za mało na tej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Stockowe kable z bezpiecznikiem, Tamiyami i przetartą izolacją, ciulowa batka, ciulowy silnik (silniki JG 3 generacji są mocne, Ty masz z 2 generacji) i się dziwisz?? Nowe kable z MOSFETem bez żadnych bezpieczników, porządne wtyczki. To pierwsze co. Powinna być znaczna poprawa. A silnik do wymiany to swoją drogą, ale kable pierwsza kolejność.

Link to post
Share on other sites

Kable na silikony modelarskie i wtyczki na deans bądź lepsze. Różnica diametralna.

Co do silnika, to że ma dwa lata nie wiele mówi :P

A co do li-po, to w środku jest bardzo chudy murzyn do napędzania machiny. ( bądź chomik, co kto lubi)

 

I ja bym na Twoim miejscu oddał komuś GB w dobre łapki, bo wynik cienki ( jak ten murzyn[chomik]). A z podkładkami to nie będę się wypowiadał, bo mnie Seger ostatnio uświadomił, że nie powinno się wierzyć w rozum innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...