Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika ~1000zł + jaki mundur?


Guest HapTI

Recommended Posts

Założyłem wcześniej wątek, ale budżet się podniósł i wynosi ~1000zł (ew jeszcze większy, jeżeli na prawdę warto, ale oczywiście bez przesady). Moje wymogi od repliki:

- wytrzymała

- raczej nie ak47 i pochodne

- duży zasięg

- celność

- jakiejś dobrej firmy (wolę uniknąć problemów z chińczykami, m.in. dlatego przeznaczam więcej kasy rezygnując z zakupu od razu dużej ilości rzeczy, takich jak kamizelka taktyczna i obuwie)

- nie chcę samemu składać

- w miarę mały rozrzut kulek

- do lasu

- najlepiej nówka

- miło by było, aby kolba była składana

- brak baterii w zestawie mogę przeboleć

 

 

I prosiłbym o pomoc dotyczącą munduru.

Nie chcę niemieckiego.

Szukam munduru, z którym śmiało można znaleźć grupę (na razie mam, ale nigdy nic nie wiadomo). Zależy mi na dobrym maskowaniu, wygodzie, raczej na lato, wiosnę i jesień.

W oko wpadł mi multicam i polska "panterka" (ze względów patriotycznych ;)).

Miał ktoś do czynienia z multicamem? Może są jakieś inne mundury tolerowane w większości grup i spełniające moje skromne wymogi?

 

 

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

 

PS.

Co sądzicie o firmie ARES?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5353&name=ARES_-_G36

Link to post
Share on other sites
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ARES dobra firma tylko, że piszesz o budżecie wynoszącym ok.1000 a nie dość, że replika kosztuje ponad to 1k PLN to jeszcze trzeba kupić porządną baterie i ładowarkę to jakieś 300 zł. :)

 

Co do munduru to kieruj się własnym gustem oraz ... warunkami w jakich chcesz "pracować". Jak dla mnie bardziej multi podchodzi. Powiedz jeszcze jakiej firmy bo chyba nie mówisz o oryginalnym. :)

Link to post
Share on other sites

Kup wzór kamuflarzu najcześciej używany przez okoliczne grupy. Dla mnie np. dziwnie wygląda gdy w grupie 10 osob w dpm jedna osoba używa UCP. W mojej okolicy najwiecej jest pantera leśna/DPM mniej flecktarn, w twojej okolicy też pewnie jest grupa czesto spotykanych kamuflarzy i pomiedzy nimi bym wybierał.

Link to post
Share on other sites

@szymek

A przeczytaj jeszcze raz mój post ;)

Napisałem, ze brak baterii przeboleję i mogę dorzucić trochę kasy jak warto.

 

Co sądzicie o:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2308&name=G&G_-_GR16_R4_-_Eco._Version

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=4237&name=Classic_Army_-_XM177_E2_-_M120_-_2010_Ver.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=7488&name=ASGDK_-_LMT_Defender4_Carbine

 

 

Dostanę jakieś propozycję jakie repliki w tej cenie są warte szczególnej uwagi?

Nie ukrywam, że ta pierwsza replika co podałem (ARES) najbardziej przypadła mi do gustu.

Edited by HapTI
Link to post
Share on other sites

Obecnie popularność zdobywają akumulatory LiPo, szczególnie chwalone są modelarskie. Jeżeli nie chcesz się w to bawić - sugerował bym Sanyo, i to NiCd.

 

Jeżeli chcesz kupować w Specshopie, poproś ich o poradę. Obsługa w tym sklepie jest kompetentna, godna zaufania i chętna do pomocy.

 

Co do munduru - jeśli martwisz się kwestia akceptacji przez grupę to najpierw znajdź grupę, a potem wybieraj mundur (o ile będziesz miał jakiś wybór). Większość znanych mi grup narzuca jeden wzór kamuflażu i zasadniczo nie toleruje innych. Zresztą - wolisz dopasować grupę do posiadanego munduru, czy odwrotnie- innymi słowy, bardziej Ci zależy na fajnej ekipie, czy fajnym mundurze?

Link to post
Share on other sites

Ano właśnie.

 

Mam więc dwie propozycje:

1. Kup sobie coś, co będzie w miarę porządne (żeby miało sens to nosić) i w miarę tanie (żeby nie było żal wymienić na inny mundur). Na przykład demobilowy DPM lub Flecktarn (tak, wiem, nie podoba Ci się. Mnie też. Ale jest tani i naprawdę niezły...).

2. Kup mundur jednolicie oliwkowy, i potem dopasowuj nowy po kawałku. Oliwkowy pasuje prawie do wszystkiego :).

 

IMHO pierwsza opcja jest lepsza.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, wiele grup korzysta z polskiej panterki. A co do repliki - za tą cenę to albo chińczyli, albo coś tańszego - bo bez batki i ładowary nie popyka. Ja od siebie bym polecił M4A1 Stałokolbowy ICS Universal. Fakt plastikowego body może odpychać, ale taka jakość za tą cenę to w pełni rekompensują. No i dwudzielny GB, największe dobrodziejstwo. Jak kiedyś dozbierasz to tylko dokupisz górny GB i masz tuning. No i do tego ładowarka taka jak Imax B6 i do tego jakieś LiPo 7,4v do kolby. Batkę najlepiej w modelarskim kupić, chyba że musisz dedyka do ASG załatwiać. Jak się umie szukać, to się znajdzie taki zestaw za ~1100zł. A mundur polski można już za 150zł na allegru używkę zakupić.

Link to post
Share on other sites

To że chyba wszystko inne jest lepsze od pantery pomijam. Bo dużo grup ma wymagany WZ.93 i tak ma być. Ja osobiście mam od groma mundurów, MARPAT, woodland, flecka, wuzetke, multicam, KLMK sobie kompletuje, DPM'a, UCP i BW zimowy. Najlepiej kamufluje MARPAT na wiosnę/lato i fleck jesień/bezśnieżna zima. A polski mundur najlepiej kamufluje się w szafie :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda ze nie chcesz nic AK-podobnego, wtedy to tej repliki mogl bys zakupic Rosyjski Partizan 2-stronny:

 

http://frontowiec.com/index.php?p1002,kostium-maskujacy-partizan-52-54-170

 

I na lato i na jesien i na wiosne :P

 

Pozdrawiam, G^.

 

A co ma replika do munduru? Partizan'a (albo coś blisko spokrewnionego, bo na brązowej stronie krawędzie plam są wyraźniejsze niż na zdjęciu. Co może być kwestią jakości / oświetlenia zdjęcia naturalnie) ma kolega zaprzyjaźniony z moją ekipą. Draństwo maskuje tak dobrze, że parę osób od nas "choruje" na kupno tego maskałatu. Niezaleznie od tego, że repliki mamy "od Sasa do Lasa", choć zdaje się że "w aktywnej słuzbie" tylko jeden Kałasz... :icon_razz2:

 

Rosjanie robią bardzo fajne kamuflaże :)

Link to post
Share on other sites

Wracając do repliki- najlepszym wyborem była by emka od G&P.

 

Tutaj masz z b. dobrego sklepu w przedziale cenowym od 1150

http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?s=1

 

Tutaj masz również z dobrego sklepu od 999 zł emkę

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_241_45&filter_id=92&page=1&sort=4a

 

 

Jeśli chciałbyś m4/m16 to tylko g&p.

 

 

Pozdrawiam

 

ps: napisał że do +/- 1000 zł bez baterii więc kilka emek mieści się w tym przedziale ;).

Link to post
Share on other sites

M4A1 CA M120

1050 zł. 400FPS. Classic Army. M4A1 i wszystko jasne ;p.

IMHO spełnia wszystkie twoje warunki. Składana kolba, firmówka, duży zasięg, jak najbardziej do lasu, a dodatkowo jest w miarę lekka, poręczna, modyfikowalna i uniwersalna (bo M4 używało i używa pół świata.)

 

A tu masz trochę większą i droższą alternatywę, choć firma IMHO też lepsza: GR16A3 Dodatkową zaletą tejże repliki jest umiarkowana ilość FPSów - nie za dużo, nie za mało.

 

Nie przeceniał bym tak G&P. Replika jak replika. Miałem (M16+M203), używałem, sprzedałem.

 

Zastanowiłbym się jeszcze nad MP5A3 CA. Wiem, że to nie jest typowo do lasu, ale tylko z wyglądu. 330 fps wystarcza do lasu. Zresztą zależy co mają twoi kumple - same repliki powyżej 420fps czy raczej ~350fps.

Edited by Wiewioor
Link to post
Share on other sites

Kumple mają kałachy od cymy, jeden ma jakąś m16 I klasy (ale jaką, to nie wiem). Jest jeszcze kilkaa, ale nie wiem jakie.

 

Czy te emki są jakoś szczególnie dobre (bo w sumie to tylko je polecacie)?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...