Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek mid-cap do AK


Recommended Posts

Witam, mam świadomość że takich tematów jest wiele ale niestety według mnie nie dają one jasnej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

Od długiego czasu jestem raczej niezadowolonym użytkownikiem midcapów takich firm jak mag, PJ etc czyli takich w cenie ok 40 zł za magazynek. Mam w domu chyba takich z 10 i niestety po jakichś 2 latach użytkowania zauważyłem jeden wspólny problem - kulki w nich się zacinają. Dodam że smaruje je i oliwie co jakiś czas oraz używam kulek 25-tek. Praktycznie na każdej strzelance magazynki mi się zacinają i zatykają kulkami tak że dopiero rozłożenie i złożenie magazynka pomaga i to tylko na chwilę.

A teraz moje pytanie - czy ktoś z Was zna jakąś dobrą/pewną firmę produkującą magazynki do AK midcap, i które to magazynki są raczej bezawaryjne. Dodam że cena już nie ma dla mnie znaczenia. Zresztą nie raz widzę w sklepach magazynki po 80+ zł i się zastanawiam co prócz firmy i ceny różni je od tańszych odpowiedników. Czy kupując magazynek w cenie 2 lub 3 tańszych odpowiedników dostanę niezawodność.

Jeżeli jest ktoś kto posiada te droższe magazynki tj 70-80+zł i może się wypowiedzieć na temat ich niezawodności to z góry dziękuję za pomoc i wszelkie informacje.

Link to post
Share on other sites

Dopiero zaczynam przygodę z AK, ale na pewno nie polecam magów SRC. Za to na pewno polecam Ci przestać smarować magi. Nie wiem czego tam używasz, ale na przykład olej sylikonowy sprawia, że magi tylko łatwiej łapią brud i kurz co jest przyczyną zacinek. Inna sprawa to kulki, jakieś gówniane mogą powodować zacinki. Najlepiej rozbierz magi, wyczyść do sucha i kup kulki G&G, a jak zacinki nie ustaną to możesz kupić na próbę magazynek jakiś droższy i zobaczyć czy będzie działać lepiej.

Link to post
Share on other sites

Posiadam replikę CM.036 (jako baza pod beryla, wszystko zmienione) i gnieździe dobrze siedzi, nie rusza się nie nic. Żeby siedział jeszcze mocniej postanowiłem lekko podkleić go taśmą z lewej i prawej strony. Błyszczały ... jak lekko podpisujesz go papierkiem ściernym to nic się nie stanie :D

Link to post
Share on other sites

Ale mówisz o magach na 7,62 czy 5,56. Bo jeżeli chodzi o metalowe to takie przetarcie by raczej zniszczyło powłokę(tzn. odsłoniło srebrny kolor), ale raczej nie zniwelowało świecenia. Mag Cymy jest po prostu matowo czarny, a ten SRC błyszcząco czarny. Mam też maga od ostrego i ten od Cymy znacznie bardziej go przypomina.

Link to post
Share on other sites

Ale mówisz o magach na 7,62 czy 5,56. Bo jeżeli chodzi o metalowe to takie przetarcie by raczej zniszczyło powłokę(tzn. odsłoniło srebrny kolor), ale raczej nie zniwelowało świecenia. Mag Cymy jest po prostu matowo czarny, a ten SRC błyszcząco czarny. Mam też maga od ostrego i ten od Cymy znacznie bardziej go przypomina.

 

 

 

To kup farbę czarnego mata i po sprawie :bialaflaga:

z drugiej strony ma działać a nie wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Ja mówię o tych 7,62mm, a konkretnie to o tych - http://www.taiwangun.com/magazynki_magazynki_aeg_mid-cap/magazynek_mid-cap_na_100_kulek_do_serii_ak74_src-2080.html w nich właśnie lekko działałem papierem ściernym. Metalowe to by się raczej same ładnie porysowały w czasie strzelanek :)

 

 

z drugiej strony ma działać a nie wyglądać.

Nie zrozum mnie źle, ale ...

... takie małe nawiązanie do Twojego posta :P - jestem ciekaw czy byś się z z taką eMką pokazał na strzelaniu -> http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.espmania.pl/wp-content/uploads/2009/06/m4a1.jpg&imgrefurl=http://www.espmania.pl/obrazek-na-dzis-m4a1/&usg=__zsC893f-xptvRm46C1CIEiuzXY8=&h=768&w=1024&sz=421&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=-N6oxlUe8kz2SM:&tbnh=146&tbnw=195&ei=H2JhTbC0HcX6lwfdmt3mCw&prev=/images%3Fq%3Dr%25C3%25B3%25C5%25BCowe%2BM4a1%26hl%3Dpl%26biw%3D1280%26bih%3D766%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=hc&vpx=805&vpy=83&dur=918&hovh=194&hovw=259&tx=150&ty=85&oei=H2JhTbC0HcX6lwfdmt3mCw&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:3,s:0

(niedawno widziałem M4 różowe od G&G na allegro).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

To kup farbę czarnego mata i po sprawie :bialaflaga:

z drugiej strony ma działać a nie wyglądać.

 

Tjaaa, to po to kupuje magazynek, żeby jeszcze go we własnym zakresie przemalowywać? :sciana:

To jak mam do wyboru dobrze działające Cymy i SRC, to mam mieć wywalone na to, że świeci się jak psu jajca?

Link to post
Share on other sites

Podobno fajny efekt jest, lecz tylko na magazynkach metalowych. Mianowicie - ścieramy warstwę fabryczną, najpierw drobnym papierem (200) go popieścić, aby dokładnie zetrzeć ta warstwę, a następnie grubym papierem (60), aby miejscami zostawić jakąś głębszą rysę. Potem czas na lakierowanie (np. lakierem w spraju, nie tym do włosów, żeby ktoś czasem nie pomyślał). Ścieramy, grubym papierem ściernym (60), aby trochę tej warstwy tego lakieru zostało. Następnie malujemy już czarnym matem - efekt, magazynek powinien wyglądać jak oryginał po przejściach :D Powiem, że nigdy tego nie robiłem na magazynkach, ale w aucie na metalowych elementach pulpitu wyglądało to świetnie :)

 

PS - nie znam się na nazwach papieru, bo są różne oznaczenia np. 60, 80, 200 etc. Więc napisałem drobnym, chudym :P Co do tych liczb to pewien nie jestem. Więc proszę mnie poprawić, jak źle napisałem :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedz. Uważam że dobrze dbam o magazynki zatem żaden brud nie wchodzi tu w grę. Z tego co zauważyłem po blisko 3 latach używania tych magazynków to fakt że po prostu kulki się zatykają na pewnym w magazynku. Teraz jak czytam Wasze posty to przyszedł mi do głowy pomysł że może zbyt wiele kulek przez przypadek na siłę zostało załadowanych do magazynka i stąd te zacinki. Używam kulek tych droższych tzn. g&g etc. więc to raczej nie wina złych kulek. Generalnie z podawaniem nie mam problemów tylko z zacięciami.

W każdym razie jeszcze raz dzięki za info i komentarze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...