Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak47 B SPECNAZ


Recommended Posts

Przeglądałem forum i zauważyłem że często poruszanym tematem jest AK 47 / AK47S, ale o Specnazie sa tylko wzmianki.... więc moze coś ktoś powie na ten temat ... :twisted: Na jednej stronce wyczytałem ze Specnaz jest gorszy pod względem wykonania, minowicie AK 47 otrzymało ocene ( z wyglądu ) 5/5 a specnaz jedyne 3/5 - podzielacie to stwierdzenie ze Specnaz jest "brzydszy" od AK - w końcu to też kałach i tez produkcja Marui - prosze o wypowiedz osób strzelających z tych dwóch modeli.

Z poważaniem Bartez :evil:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jest gorszy pod względem wykonania. Jest wykonany praktycznie tak jak jego starszy brat.

Jedyne co jest wyraźnie inne to kolba, rączka i uchwyt, które nie imitują drewna, tylko są poprostu szare, ale też wykonane z "plastiku".

 

A ocena z danej strony internetowej jest raczej oparta na guście osoby oceniającej, niż ze względu na wykonanie Specnaza.

 

Dodano: Wto Lis 26, 2002 9:20 pm

 

Zapomniałem jeszcze dorzucić zdjęć. :)

 

AK47 Specnaz

http://www.firearms.pl/MainDisplay/Display...ctDetail_ID=169

 

AK47S

http://www.firearms.pl/MainDisplay/Display...ctDetail_ID=128

 

AK47 i Specnaz

http://www.airsoftdynamics.com/AEG_assault.htm

Link to post
Share on other sites

Witam!!

 

Co do ciasteczek to TM ma kilka bagów jeśli chodzi o nazewnictwo broni to i tym razem się nie popisali bo AK47 beta specnaz to nic innego jak AKSU w wersji z kolbą. Dodatkowo ma zamontowaną szyne celowniczą jak w polskim Kbk aut. wz.89"onyx" na której można zamontować optykę kolimator itd. do tej pory na AK 47 ( zwykły czy "s") montowano celowniki z reguły na wysoki lub boczny montaż (nawet zastanawiam się co było pierwsze "onyx" czy to coś co TM nazywał AK 47 beta specnaz)

 

Co do wyglądu mamy w teamie 2x AK 47 i AK 47 beta specnaz którego jestem dumnym posiadaczem - jestem dumny bo jest z czego. Jarcher ma racje kolba, rączka i podchwyt jest wykonany z plastiku ale doskonale imituje oryginalne tworzywo z którego wykonano te części w orginale. I nawet w brew zasadzie "Każda sroczka swój ogonek...." posiadacze wersji podstawowych (Ci z naszego Teamu) patrzyli na niego z zachwytem i ślinili się nad nim.

 

Co do magazynków to uważam ze każdy powinien kupić sobie to co lubi hi-cap jest praktyczny a zwykły ma klimat ale z drugiej strony czasem trzeba wpakować gościowi 100 kulek żeby się zorientował że dostał więc hi-cap ma tu pewną przewagę.

 

Broń jest krótka więc doskonale się nią wywija w budynkach (cieszę się że pozbyłem się HK G3SG1 i wziąłem AK bs) ale z drugiej strony krótka lufa powoduje utratę celności przy dalszych zasięgach i lecące kulki wyglądają jakby były wystrzelone z shot-guna (ale to powoduje że łatwiej trafić typa w biegu :D ) na tych samych zasięgach SG1 waliło w punkt.

 

Dodatkowym bonusem broni jest możliwość od montowania kolby i kiedy zakupi się baterię "stik" (którą można zamontować w korpusie) można go przerobić na coś co wygląda jak zwykły AKSU i w momencie kiedy kupi się jakąś snajperke mamy w tedy niezły rospylacz przy boku, ponad to jaki klimat, jest się wtedy wyposażonym jak strzelec wyborowy tzn karabinek precyzyjny i pistolet maszynowy.

 

Reasumując broń jest rewelacyjna (to moja subiektywna opinia). Jak powiedział Jarcher ta ocena "3/5" to chyba wynik jakiś własnych za i przeciw nie do końca obiektywnych. Ja ten model stawiam na równi z AK zwykłym czy "s" (wykonanie) jeśli zaś chodzi o funkcjonalność oceniam go lepiej od AK zwykłym czy "s".

 

PS

wbrew opiniom jakie ujrzałem kiedyś na WMASG nie zdarzyło mi się jeszcze żeby były jakieś problemy z przełącznikiem ognia no może poza tym że nie mam tak długiego palca wskazującego :lol: , ale szczerze mówiąc nie ma sensu przełączać go na single-mode bo PO CO :twisted: ?? 8) :lol: :twisted:

Link to post
Share on other sites

przegladalem ostatnio ksiazke o roznych modelach AK i pochodnych, zeby zidentyfikowac pochodzenie mojego egzemplarza.

 

po doglebnej lekturze doszedlem do wniosku, ze choc najbardziej jest zblizony do AKSU, to jednak nim nie jest.

 

AKSU ma troche dluzsza lufe i przedni chwyt i zupelnie inne urzadzenie wylotowe (patrz tlumik plomienia).

 

niewatpliwie jednak ze wszystkich modeli AKSU jest najbardziej podobny.

 

pozdrawiam wszystkich posiadaczy AK 47 ß Specnaza!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tokyo Marui AK 47 Beita Specnaz, to może być "wymysł" producenta.

 

AKSU (AK74SU "Specnaz") jest na amunicję 5,45x39mm a AK 47 (7,62x39mm), posiada także inny przedni uchwyt i ma składaną kolbę.

 

Jest szansa, że istnieje "prawdziwy Specnaz Marui" (niestety nigdzie dotąd nie znalazłem na to dowodów) i wg. moich domysłów powinień nazywać się AK47U.

Link to post
Share on other sites

Kozi ja tam sie nie slinilem, chociarz szczerze mowiac, bron jest funkcjonalniejsza od mojego zwyklego AK. Ludzie nauczcie sie w koncu nie ma i nie bylo AK47 ! Kto to wymyslil ? Jest tylko AK i wogle moze mnie ktos oswieci skad to 47 ? nazwa rocznika w ktorym wszedl ten model do prdukcji , czy rozmiar buta Stalina ?

Link to post
Share on other sites

WITAM!!

wiecie co wydaje mi sie ze pewnych korzeni AK 47 BS (nazwa TM w skrócie) mozna dopatrywać się w tzw. serii 100. opisy znalazłem w ostatnim numerze komandosa.

Nie znalazłem tam dokładnie tego modelu ale pewne podobieństwa istnieją np tłumik płomienia troszke inny niz wcześniej, inny wygkląd podchwytu przedniego z całą lufą jest troszke inny niż w dotychczasowych modelach, no i ma składaną kolbe pełną tzn taką jak AK 47 tylko na zawiasie a nie taka jak w AK47s ale skoleii w serii 100 wykozystano inne magazynki jakieś takie bardziej kanciasye i bez tej charakterystycznej wytłoczki na magazynku.

Osobiście wydaj mi sie ze Tm znowu wzioł troszke z tego troszke z tamtego i wypuścił na rynek model nie do końca wiernie odwzorowany.

 

(diabeł tkwi w szczegułach)

Link to post
Share on other sites

Drogi Crazy Ivan kb samoczynny Kalasznikowa AK wszedl do uzbrojenia bodajze w 49 roku, chociaz na stale dopiero pozniej, aczkolwiek moze zasugerowales sie widokiem w 4 pancernych gdzie w tle biegaja rosjanie z Kalaszami. Z tego co wiem od konca drugiej wojny swiatowej rosjanie nie uzywaja nazw zwiazanych z rokiem wejscia do uzbrojenia. Zas Michail T. Kalasznikow wymyslil swoja konstrukcje w 46 roku. Wiec nijak nie moge dojsc skad sie wzielo to feralne 47 przy nazwie. Skrot AK to Awtomat Kalasznikowa. Regulaminowa nazwa tez jest bez cyfr. Jedyni Chinczycy nazywaja go Typ. 63 zeby bylo zabawniej i mozesz sobie obejrzec ten model np. w filmie Pluton, bowiem zwycieska Armia Wietnamu Polnocnego i VC uzywli wlasnie chinoli :) To tyle jesli chodzi o nazwe ktora skad inad widzialem w wielu publikacjach, zareczam ci ze jest ona bledna.

Link to post
Share on other sites

a moze poprostu to byla adaptacja prawowitych japonczykow ktorzy w trosce a prawa autorkie chcieli wykorzystac wzor AK w swoich grach komputerowych ( Metal Gear Solid ) i zrobili parafraze AKSu ?

 

Imo to tak wyglada a wszelkie rozmowych tym wlasnie stwierdzeniem mozna zamknac ? Ktos dostal polecenie na zrobienie krotkiego karabinka w 3DS i wzial przerobil AKSu na tyle by przypominal kalasznikowa a byl na tyle inny ze nie zadna papuga tego nie ruszy o hehe tantiemy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Jesli kupisz bete w promocji na military dostaniesz baterię o której pisałem, jesli masz jakieś wątpliwosci to zadzwoń do nich. Bateria stick raczej powinna się zmieścic w kolbie, ale i tak będziesz potrzebował przejściówki do niej gdyż ma małą wtyczke a w becie w kolbie jest duża.

Link to post
Share on other sites

sticka do Bety (i reszty rodziny AK) można włożyć pod górną okładzinę, że się tak wyrażę, ale jest to tak naprawdę opcja przewidziana dla AKs, który jak wiemy nie posiada kolby stałej, do Bety i AK wchodzi large normalnie w kolbę i tam wyprowadzone są kable, z końcówką large także. Wkładanie sticka do Bety to trochę kombinacjie bezsensownych :>

 

ja w swojej Beciszy miałam baterię (firmowo z FA) 1300mah 8,4V, szybkostrzelność poprawna, wytrzymałość - nawet 4 strzelanki na jednym ładowaniu :>

Link to post
Share on other sites

jak widać na stronie Military, w promocji Beta jezs z lub bez baterii, nic nie piszą o ładowarce, więc zapewne jej nie dodają :> (najtańsza ok 40zł - za 130zł jest fajna CyberGuna z funkcją rozładowywania)

 

nic także nie piszą, że bateria jest typu stick, więc podejrzewam, że dają firmową large (taką o jakiej pisałam post wyżej), jeśli jednak dają sticka (w co wątpię), to tak, trzeba kupić odpowiednią przejściówkę (koszt ok. 10-15zł)

 

Wystarczyło poczytać dokładnie opis oferty na Military :>

http://military.pl/s/m/TM69MAE.html?sort=&...d=SMsisvTs#more

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...