Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam !

Ostatnio często pisze tu dziwne tematy, i ten nie jest wyjątkiem.

Problemem okazał sie szkielet GB Elementa z Taiwana. Po prostu pękł.

Niby nic dziwnego gdyby nie to, że pękł po niecałych 2k strzałach i na sprężynie M115!!

Pęknięcie pokazała sie przy początku szkieletu (tam gdzie głowica cylindra). Poprzedni stockowy szkielet tez tam pękł, ale uznalem zę moze to być wina zimna i nagłych zmian temperatury i sie tego nie czepiałem, ale ten gb już mnie wkurzył ... nie wytrzymał miesiąca na słabej sprężynie...

Nie wiem czego to jest wina ani dlaczego tak sie stało i co trzeba wymienic żeby to sie nie powtórzyło.

Prosze o pomoc....

 

[Poprawnie tytułuj wątki.]

Link to post
Share on other sites

kardan - to się zdarza!

Silniejszy mróz + długie serie na auto = pęknięty GB (nawet renomowanej firmy).

 

Sam w tym roku załatwiłem wzmocniony GB w swoje M16 A4. Warunki: M120, -15 Celcjusza, 6 godzin intensywnego treningu i na koniec "dla odprężenie" ostra wymian ognia na auto podczas kręcenia filmiku promocyjnego.

Link to post
Share on other sites

A więc tak.

Wymiana szkieletu to podstawia, nie trzeba o tym pisać ..

Po 2- głowica to kierunkowa głowica (najprawdopodobniej o poszerzonej średnicy bo nijak nie chce wejść co innego cylindra, a inna głowica "goni jak żyd po pustym sklepie".

Replika to M16A3 PJ full metal.

Z tym gb nie strzelałem sie w temperaturze mniejszej jak -5'C, a co do długich seri to też bym wykluczył (ograniczenie do 120 kulek na partie)

Dalej pozostaje pytanie co było powodem zniszczenia wzmocnionego szkieletu gb?

Może popychacz dyszy ? Sam już nie wiem ...

Link to post
Share on other sites

Jaka glowica ? Aluminiowa ?

Jaki tlok ?

Liczy sie waga - im ciezsze tym latwiej rozwali.

Jaki pakiet zasila ? Lipo 11.1 czy jakis nimh ?

120 kulek przy -5 st wystarczy. 120 kulek to zdecydowanie Dluga seria.

Zreszta to przeciez v2 - a szkielety elementa i tak dobrej renomy nie maja.

Link to post
Share on other sites

głowica tłoka plastikowa (wygląda na wyciszoną), tłok plastikowy, glowica cylindra mosiężna. Wagi nie znam niestety. Zasilanie to 9.6V nimh.

A co do kulek, to nie seria 120 kulek tylko przydział na 1 partie (mam 120 kulek na średni godzine strzelania). Zawsze wydawało mi sie że Element nie produkuje jakiegoś chłamu, wiem ze to nie firma z górnej półki, ale chyba tez nie najgorsza. Zresztą wzmocniony szkielet powinien tak czy siak wytrzymać dłużej ....

Link to post
Share on other sites

głowica tłoka plastikowa (wygląda na wyciszoną), tłok plastikowy, glowica cylindra mosiężna. Wagi nie znam niestety. Zasilanie to 9.6V nimh.

A co do kulek, to nie seria 120 kulek tylko przydział na 1 partie (mam 120 kulek na średni godzine strzelania). Zawsze wydawało mi sie że Element nie produkuje jakiegoś chłamu, wiem ze to nie firma z górnej półki, ale chyba tez nie najgorsza. Zresztą wzmocniony szkielet powinien tak czy siak wytrzymać dłużej ....

 

 

1)Następnym razem można poszukać, jest taki temat o częściach element'a, jedne produkty są b. dobre, a nie które do bani...

2)Musisz to dobrze poskładać ^^ POWODZENIA ;)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Pro-win swoją drogą ale z nimi są jaja niesamowite.

Jeśli chcesz kupić coś raz wydać mniej niż 300 zł i wiedzieć że możesz walić na auto na m170 to tylko shs(gb całkowicie ALUMINIOWY) mega mocny!!!

Pro win jeśli masz duże doświadczenie w gearboxach wszelkiego rodzaju i kupę czasu na zabawę i okolo 700zł za pro wina

Link to post
Share on other sites

Tsaa z aluminium...

To przetapiajmy folie aluminiowa i róbmy gearboxy!

Jeśli już to stop aluminium najczęściej T6061 lub T7075.

To nie jest czyste Aluminium...

 

http://www.ebairsoft.com/hightech-7075-aluminium-reinforced-gearbox-version-p-3488.html

 

Co prawda odlew ale wysokiej jakości:

 

http://www.ebairsoft.com/lonex-taiwan-enhanced-bearing-ver2-gearbox-p-2940.html

Link to post
Share on other sites

Nooo kolejny nieszczęsny użytkownik emek P&J...

 

Miałem ten sam problem - powodem pękania szkieletów jest mała sprężyna na której opiera się komora hu i w rezultacie gearbox. Czyli przód gearboxa nie ma oparcia i pęka. Rozwiazaniem jest zastąpienie tej sprężynki pasującym kawałkiem gumy czy jakiegos sztywnego i mocnego materiału, mającego 2/3 długości spreżyny (ważne jest zachowanie proporcji bo inaczej rozszczelni sie komora i replika bedzie pluła kilkoma kulkami naraz). Przód gearboxa będzie mocno opierał sie na komorze, a ta na kawałku niesprezynujacego materiału. Problem pękanie zniknie.

 

Nie opyla się też kupować nowych szkieletów - prosta operacja i szkielet mozna używać nadal. Zwykłe wzmocnienia z kawałków blachy na bocznych ściankach gearboxa, zamocowanych w gwinach na śruby mocujące połówki gb i do tego przyklejamy blache do scianek klejem dla dodatkowego wzmocnienia.

 

Są to domowe sposoby, i takich narazie trzeba używać dopóki nie wpadnie ktoś na pomysł robienia szkieletów ze stali.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi właśnie o tą sprężynę (w stosunku do np. sprezyny glownej w gb to jest sprezynka ale dobra :P) zakładaną na lufe, na której opiera sie komora hop up. Musisz ją zamienić na również nakładany na lufe ale kawałek czegoś w miarę sztywnego i mocnego, który musi mieć długość 2/3 długosci tej sprezyny którą wymieniasz. Na tym oprze sie komora hop up a w rezultacie gearbox.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Poważnie zastanawiam się nad ściągnięciem STS-a (Shock Transfer System) do GB v.2. Informację o tym patencie podał jeden z serwisantów działających na forum ASGW. Jeśli wierzyć temu co piszą o tym na zagranicznych forach, problem pękających V2 odszedłby na zawsze w niepamięć. Czy ktoś miał już z tym do czynienia?

 

____________-

Prośba do Administratorów i Moderatorów. Chcę poddać pod ogólną dyskusję problem STS-ów w oddzielnym temacie. W związku z czym proszę o usuwanie tego nowego tematu i nietraktowania go jako crosing lub co gorsza spam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...