Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR-16 mini recenzja (updated)


Recommended Posts

... no czytam czytam i czytam bo planuje zakup albo jednego albo drugiego ale jestem już na tym etapie że im więcej czytam tym jestem głupszy :wink:

 

-> CA M15 czy G&G sr16 dłużej mi postrzela w stocku

-> CA czy G&G dalej strzela

-> CA czy G&G celniej strzela

-> CA czy G&G :D

 

Ad.1 Zależy od szczęścia. W świetle tego topicu jednak cześciej padają G&G... relatywnie czesciej bo jest ich o wiele mniej niż CA, a przypadki awarii są czeste.

 

Ad.2 w stocku dalej strzela G&G

 

Ad.3 Zalezy od użytych kulek i od konkretnego egzemplarza (spasowania elementów układu pneumatycznego)

 

Ad.4 Ja kupował bym CA, bo taniej a za różnice ceny dostosujesz go lepiej do swoich potrzeb.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam GR 16 Ver. 2006. Kupilem w Specshopie. Chwilowo za krotko na recenzje. Pytanie: czy posiadaczom GR mag tez tak lata jak pan z pejsami po pustym sklepie? Mnie lata na boki i gora dol (2-3mm).

Pierwsza obserwacja: bardzo penisowe malowanie body - de facto odlazi farbka. Coz - zawsze pomalowac bedzie mozna.

 

[ Dodano: 15.07.2006, 12:22 ]

No dobra troche wiecej o GR 16 R4. Miejsce zakupu www.specshop.pl.

1. Przesylka. Doszla kurierem. Zapakowana w folie. (kurier sie dzien spoznil - jak to kurier). Co w srodku: kartonowe pudlo z napisem G&G, zas w pudle:

- karabinek

- mag + puszka ready mag

- papiery: gwarancja, katalog, kartki pocztowe z obrazkami giwer G&G :-), instrukcji BRAK (Spec Shop zapomnial) :(

- gadzety dodatkowe: raczka ris, panele ris

- plastikowa zatyczka na lufe identyczna jak w Marui (czerwony plastikowy korek)

 

2. Pierwsze wrażenia: - ciezar: czuc w lapie :-)

- wyglada soldnie

- plastiki wygladaja na bardzo mocne, bardzo mila faktura, nie wyglada to na typowy ABS (jak np. w TM).

- fajne i bardzo wygodna kolba: skosna. Troche luzna na prowadnicy, ale minimalnie (zreszta real steel tez tak ma)

- selektor chodzi ciasno, bez wyraznego "kliku" na danej pozycji

- napisy na body srebrne, chyba sa wykonane od szablonu, nie wyglada to na "grawerke" w body. Nie maja nic wspolnego z orginalem. Mnie akurat to malo przezkadza. Jakosc napisow raczej mierna.

- samo body jest ladne. Wyglada solidnie. Jednak malowanie pozostawia sporo do zyczenia. Moja wersja przyszla nieco poobijana, w kliku miejscach lakier poodpadal. Nie wrozy to nic dobrego tej powloce, moim zdaniem bedzie odlazic. Tu koledzy z G&G maja tzw. obszar do poprawienia. Ja zrobie tak: jak body oblezie dokumentnie odddam je do lakierowania proszkowego. Powinno pomoc.

- szyny RIS solidne, troche sie ris "giba", ale minimalnie, pewnie trzeba bedzie cos dokrecic.

- lufa: wykonana ze stali, ciezka i solidna, de facto oksydowana w taki sposb, aby nadac wrazenie "real steel" i to sie udalo. Moim zdaniem wyglada realistycznie, ale wielbiciele gladkiego lakieru moga byc niezadowoleni. Wg. mnie to jest zwyczajna oksyda. Plusem jest to, ze daje poczucie zimnej stali.

- tlumik plomienia: bardzo fajny. Stal.

- zamek: to tylko atrapa. Niestety nie dziala tak pieknie jak w TM odslaniajac hop-siup, de facto raczej nie powinno sie dotykac tego elementu, gdyz sprawa wrazenie, ze moze odpasc.

- do regulacji hop-up dostajemy sie podwazajac klapke wyrzutnika lusek. Mnie sie jakos bardziej podoba patent marujowski.

- hop-up chodzi plynnie, no moze nieco za plynnie - ciekawe czy bedzie sie rozregulowywal...

- mag: za piekny to on nie jest. Marui jednak ma najladniejsze. Ale nie o to chodzi. Dziala i tyle. Jest dosc dlugi.

- komora maga: tu niemile zaskoczenie :evil: 8O , mag chodzi jak przyslowiowy przedstawiciel Wyznania Mojzeszowego w pustym sklepie. Irytujace :!: . Pan ze specshopu oznajmil, ze ten typ tak ma: WADA produkcyjna :idea: , otwor maga jest za szeroki i mag sie telepie. Rozwiazalem ten problem w taki sposob: kupilem w pasmanterii tasme-rzep: samoprzylepna (szerkosc 30mm), wkleilem do otworu maga ta miekka czesc, klei zalapal bardzo dobrze, trzyma sie rewelacyjnie, a mag wchodzi z oporem, ale za to slychac ladne klik i siedzi jak trzeba.

:!: Mag sie poprawil.Chyba to byla kwestia tzw. sie rozruszania. Siedzi ok. Trzeba tylko dobic mocno reka. Gibac to sie dalej giba. Ale tasma-rzep pomogla w 100%. Zauwazylem co moglo byc problemem, otoz patrzac w otwor maga widac "uszko" wychodzace z GB, przez ktore przechodzi os od bloakdy maga. Widac, ze owo "uszko" nieco przeszkadzalo magowi - slady otarc. Teraz jak sie dotarlo, wyglada, ze dziala ok. - ready mag: nie wiem co o tym sadzic, zobaczymy jak sie bedzie z tym pracowac... z bateria w tym miejscu. Pozyjemy, postrzelamy... Zawsze posostanie opcja wyprowadzenia kabli na tyl. A ready mag biedzie pelnil funkcje wlasciwa - trzymania zapasu.

- Co do wersji 2006. Hmm, dziwna sprawa, Mily Pan ze Spec Shopu oznajmil mi (po zakupie), ze w moim gunie byl wymieniony GB na nowy z uwagi na fakt, ze cala seria jaka dostali byla felerna. Przyslali im podobno nowe GB do wymiany. Jesli to prawda - to faktycznie powinien byc to bardzo dopracowany GB. Zobaczymy jak postrzela.

- Gwarancja: tu kolejne niemile zaskoczenie. Tylko 6 miesiecy. Ciekawe czemu skoro GB jest wymieniony i wszystko ma dzialac super OK?

Pan powiedzial tak: jesli sie nie popsuje przez pierwsze 6m. biedzie zyl dlugo i szczesliwie :-) No to zobaczymy. Zmienili na 1 rok.

3. Reasumujac:

Czy to dobry zakup? Szczerze? Nie wiem. Postaram sie relacjonowac na biezaco jak sprawuje sie wersja "2006" ze specshopu. Sam jestem bardzo ciekawy.

Co mnie skusilo do zakupu? Ano, prec lufa, nowy GB ze wzmocnionymi bebechami, gumka silikonowa (podobno), kolba i jakosc plastikow. Myslalem o CA RIS, de facto to takiej konfiguracji musialbym doplacic ok. 400 - 500 zet. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Co mnie troche poirytowalo:

- latajacy mag :!: POPRAWILO SIE.

- gwarancja na 6 miesiecy :!: :?: okazalo sie, ze to pomylka sklepu. teraz jest 1 rok.

- informacje o wymianie GB przed zakupem. Uwazam - ze SPEC SHOP powinien informowac o tym na stronie z tym produktem. 1499 to nie jest 5 zl. Z innych postow wynika, ze trzeba sie cieszyc... i to bardzo cieszyc...

 

Ogolnie ladna zabawka. zobaczymy tylko czy warta swojej (zachecajacej) ceny. Wedlug mnie jednak lepsza od CA... Zobaczymy czy o klase...

A teraz deser, wrazenia ze strzelania (domowego). Hmm, hmm, hmm, jest dobrze,...jest nawet bardzo dobrze. Super odglos, zarabista szybkostrzelnosc, no i kop - to jest mocna giwera. GRUBY, naprawde gruby karton rozniosla w proch (kulka 0.25) Dalsze wrazenia za jakis czas - po zajeciach "terenowych.

 

 

8O Kolejna proba mocy. Bateria 9.6. Cel: wiadro od mopa (plastik). Dystans: 7m. Kula: 0.25. Efekt: Zaluje, ze nie mam chwilowo cyfraka. Ten gun jest niebezpieczny :-) :-) Z wiadra zostaly wiory - przestrzeliny przez obydwie scianki + rozwalony tynk na scianie. Niesamowite. Parafrazujac Casablance: wyglada to na poczatek wspanialej przyjazni. Pal licho braki farbki :-) Oby tylko tak dzialal dalej. Zobaczymy - jest w sumie gwarancja. A Spec Shop z tego co wiem to SOLIDNA firma. Staraja sie chlopaki. Coraz bardziej wydaje mi sie, ze warto vs CA. W CA trzeba wpakowac jedna za duzo kasy.

Mam zamiar uzywac do niego baterii 9.6V 1700 maH (sanyo) pasujacej do battery boxa.

Link to post
Share on other sites

I tak się ciesz, że wymienili ci GB. Podobno na WGC byla akcja, że ci ktorzy kupili tam giwery z G&G dostawali obudowę GB bo orginalna miała jakiś feler.

U mnie i u kumpla feler okazal sie odpadającą blokadą łącznika styku. Po napisaniu do MG czy wymienią GB, panowie napisali że nic nie trzeba wymieniać. U mnie GB padł po 6 miesiącach u kumpla po roku czasu.

 

Swoją drogą gwarancja (ciekawe jak w SpecShopie będzie) jest tylko dla potrzeb dobrego samopoczucia kupującego.

Jestem trochę zdziwiony tym, że farba odchodzi z body, u mnie na szczęście nic takiego nie ma miejsca.

Nie mówiąc już o latającym magazynku.

Ale pożyjemy zobaczymy :)

Link to post
Share on other sites

To cie Wac Pan "wydutkali" - gdyz na stronie G&G wyraznie STOI, ze trwa ogolnoswiatowa wymiana Gear Boxow - z nakazem: contact your nearest dealer!

 

Poslij to chlopakom z MG, moze nie wiedza...

 

Dear Customers,

 

G&G - the responsible airsoft company

We have finally developed a GR16 gearbox that is perfectly 100% compatible with Tokyo Marui.

To celebrate this event and share this good event with our customers we are issuing a worldwide recall of all GR16 gearboxes

 

This means that anyone with an old GR16 gearbox can go to his/her distributor and get the NEW gearbox for FREE.

(Assembly charges not included and it is up to each distributor to decide if they wish to charge for the labor involved in switching the gearbox)

 

HOW TO SEE THE DIFFERENCE

The NEW GR16 gearbox will have our name 'G&G Armory' printed on the side somewhere. The OLD gearbox has NO print.

See image above

 

G&G has already started to supply all our distributors worldwide. Please contact your nearest distributor or dealer. See our list of Authorized distributors and dealers here;

Distributors

Dealers

 

JAK WOL JEST NAPISANE FOR FREE CZYLI PO NASZEMU ZA FRAJER!!!

 

 

HEHEHE - a tu link do dealera a Polski, ktory wedlug powyzszego powienien zalatwic sprawe:

 

http://b2b.guay2.com/modules.php?op=modloa...eq=visit&lid=42

 

...SPEC SHOP :-)

Link to post
Share on other sites

A odpowiedź chłopaków z MG brzmiała mniej więcej "pocałuj się w pompkę".

Też do nich napisałem o tej akcji, jedyną reakcją było własnie stwierdzenie, że z GB jest wszystko w porządku i nie ma potrzeby ich wymiany.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

No to cytujac dawny teledysk "Beastie Boys": You gotta fight for you rights..." :!:

 

[ Dodano: 29.07.2006, 15:03 ]

kontynuujac blog o GR16 :-)Pierwsze wrazenia ze strzelanki:

- szybkostrzelnosc bardzo dobra

- skupienie dobre, w koncu jest prec-lufa.

- zasieg zadowalajacy, jak na sprezyne M90 w srodku. Troche dalej niz stock CA.

- Brak zaciec czy awarii.

Wystrzelone jakies 500 - 600 kulek.

Uzywalem baterii 9,6V 1400 Mah Intellect.

 

Troche dziwnie dzialal hop-siup. Jakos nie podrecal za bardzo. Wymienilem gumke na Systemy i jakby sie poprawilo. Ogladajac komore hop-siup zauwazylem, ze dosc malo wychodzi dystanser - coz moze ten typ tak ma - aby zobaczyc jak wylazi trzeba prawie skrecic hop-up do konca.

 

Fajny drobiazg w konstrukcji body: przedni pin jest zabezpieczony przed calkowitym wyciagnieciem, co uniemozliwia zgubienie, male a cieszy :-)

 

De facto giwera fajnie lezy w lapach. Daje poczucie real steal. Za ta cene jednak sie oplaca.

Zamierzenia tuningowe:

Chyba w przyszlosci wymienie sprezyne na M120.

 

[ Dodano: 06.08.2006, 21:45 ]

I znow -troche wiecej o GR-ce.

 

Przebieg ok. 1200 kulek i gun "zyje". Nieodzwona okazala sie wymiana gumki hop-up na Systeme.

 

Wg mojej subiektywnej opinii ready mag system w roli nosnika baterii raczej sie nie sprawdza. Szczegolnie, ze fabryczna "puszka-mag" na baterie jest sporo dluzsza od magow CA czy TM, wobec tego nie jest to praktyczne rozwiazanie. Niestety jest problem z ready magiem - okazalo sie, ze nie trzyma magow. Jest ciutke za szeroki. Zobaczymy czy da sie "podgjac". Zglosilem Specshopowi.

 

 

Przekladam przewody na tyl, betria bedzie siedziec na kolbie. W ten sposob bedzie zdecydowanie wygodniej. Wymieniam zakonczenie body na tactical G&P (tez posiada zaczepy na pas 1-punktowy), w ten sposob nie trzeba bedzie wiercic dziury.

 

Co do bebechow - wkladam jednak sprezyne M120 - wydaje mi sie, ze to bedzie optymalne.

 

Farba z body zlazi i to jest IRYTUJACE- odkrecilem ready maga - pod spodem wyrazne braki na rogach gniada maga.

 

Wysylam replike do Spec Shopu - beda robic w/w zmiany.

 

Dokladnie opisze wrazenia.

 

[ Dodano: 15.08.2006, 12:45 ]

No i kolejne pare zdan:

- sprezyna wymieniona na M120 G&G w Spec Shopie

- zdaniem chlopakow bebechy powinny spokojnie wytrzymac

- poprawilo sie znaczaco skupienie i odleglosc

- wymiana sprezyny dala 370 FPS i jest optymalnie

- redy mag wymagal nieco pracy aby trzymal normalne magi, imadlo zalatwilo sprawe.

- z bateria na kolbie operuje sie duzo lepiej

 

PS> Bardzo dobrze wyglada sprawa serwisu w Spec Shopie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy zakupił juz ktoś tą wersję z Magazynkiem Termold(daje namiar: http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...21c3437e37759d7 ).... moze jest jekieś 3 tygodnie temu sie zmieniły na specshopie te magazynki w "emkach" cjciałem sobie kupić to cacuszko ale teraz nie wiem... wczesniej problemy... teraz praktycznie nic nie wiem... prosze o napisanie coś na ten temat... i ile ona naprawde wazy... bo kazdy sklep podaje inne dane... jeden 4,2kg drugi3,2 a jeszcze inny 2,8 ???? to jest troche dziwne mimo ze jest to jedna giwera... prosze o posta jak najszybciej... moze staff z specshop wie coś na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Te magazynki Thermold są na wszystkich promocyjnych zdjęciach tej giwery ale nie spotkałem nikogo kto by przy zakupie dostał taki magazynek.

Giwerę chciałeś kupić tylko dla magazynka???

Giwera waży ok. 3 kg, w zależności od tego co do niej podczepisz.

Link to post
Share on other sites

No co ty... te zdjęcia weszły trzy tygodnie temu i myslałem ze w giwerze sie cos zmnieniło(moze coś poprawili albo skopsali)... dlatego pytam... to bedzie mój pierwszy aeg wiec nie chce wtopić. czyli reasumując ta fotka na specshopie to kicz i oni sprzedają ze zwykłymi magami...???? to dlaczego te zdjęcia są od niedawana a nie od zawsze... nie czaje...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Recenzji ciag dalszy - dziala :-) Nic nie grzebalem czyli nic dodac nic ujac - przebieg 3k kulek - glownie singiel.

Farba z receivera schodzi. Ale co tam :-)

Uwazam, ze WARTO bylo!

Jedyna "wada" to rozregulowujacy sie hopsiup - zastanawiam sie nad wymiana komory na metal CA - pytanie czy wejdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

..czy przez ten rok konstrukcja GR16-tki sie polepszyła, jesli chodzi o zawodnosc, jakosc elementow gb....na jakim jest poziomie wzgledem 16-tek z CA?.....jk z czesciami zamiennymi..??

 

 

zastanawiam sie nad kupnem ale...no coz...nie chcialbym kupowqc karabinu..do kotergo musialbym jeszcze zaraz cos dolorzyc...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Nie czytałem w całości tego tematu ale jako "szczęśliwy" posiadacz GR-16 A3 powiem pare słów.

 

Nie bede mówił o jje osiągach bo to zapewne zostało juz obgadane w tm temacie ...powiem o wersjach repliki.

Są wersje 2005 i 2006 te pierwsze chujowe te drugie genialne.

Ja mam akurat tę z 2005 roku z czego nie jestem akurat specjalnie sczęsliwy ale cuz...

 

Po rozkręceniu mojej i emki kumpla z 2006.....ogromna różnica.

Inny kolor GB co wskazuje na inny stop ...jak sie nie trudno domyślic ten z 2006 lepszy.

W moim plastikowe łozyska, u kumpla metalowe, rózne głowice tłoka i cylindra, moje mniej szczelne co się odbija na zasięgu przy takiej samej spręzynie mój strzela truchę słabiej.

 

Co mogę jeszcze powiedzieć...wpakowałem spr M120 jak sie zjebie to napisze żeby tego nie robić w egzempażach z 2005

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

..czy ma ktos moze jeszcze cos wie wiecej na temat ver.2006 gr-ki...thx za male info na temat pierwszych roznic miedzy 2005 i 06...

 

zastanawiam sie nad kupnem tego guna...no ale jest oczywiscie dylemat...miedzy

 

*M15A4 RIS od ca

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1050

 

(lub tez inna m15, wersje comando ztunningowana raczej lub tez nie...)

 

czy tez:

 

*G&G - GR16 Carbine

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...vgdek3bbjoosap5

 

(wersja 06)

 

no, coz..osobiscie wolalbym g%g, ale jest duzo pytan,(moze lamerskich- jestem zielony) a malo odp...

 

jak z czescami do g&g, ceny, dostepnosc...trwalosc oraz niezawodnosc modeli...

jak juz wydac pieniadze...to chcaialbym wydac je na cos porzadniejszego....

 

 

PS-wogole zastanawialem sie nad kupnem CA33E, ale z opowaidan na temat zlaman body, sie wycofalem....moze wie ktos na temat ca33??

Link to post
Share on other sites

Witam

xmiki napisał coś takiego...

 

sprezyna wymieniona na M120 G&G w Spec Shopie

 

 

wymiana sprezyny dala 370 FPS i jest optymalnie

 

m120 i tylko 370fps ? nie pomyliłeś się troszkę czy ja źle myślę.Z tego co wiem to m120 daje ok.400fps,a 370fps można uzyskać na m100-m110 :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam małe pytanko odnośnie wszystkich emek. Czy to normalne że upper reciver leciutko sie rusza-1 milimetr to maks. W koncu do lower recivera trzymają go tylko pin i zawias. Więc chciałem sie spytać czy w wielu emkach tak jest :).

Link to post
Share on other sites

Ja mam małe pytanko odnośnie wszystkich emek. Czy to normalne że upper reciver leciutko sie rusza-1 milimetr to maks. W koncu do lower recivera trzymają go tylko pin i zawias. Więc chciałem sie spytać czy w wielu emkach tak jest :).

 

Sorry, ale czy Ty masz problemy z czytaniem? Replikę masz G&P, a katujesz ludzi w dwóch tematach naraz i to do tego o replikach CA i G&G. Poszukaj tematu o Mkach G&P i tam zadawaj takie pytania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

witam.

 

chciałem tylko potwierdzić niskie osiągi na sprężynie typu m120. mam wersję 2005 na pdi170, a fps... 370. starsze wersje są mało szczelne i bardzo trudno jest z nich wycisnąć wysokie osiągi. wypadałoby zainstalować bore-up, lufę dłuższą o 30cm i może by śmigało. ale na razie na to nie mam jeszcze kasy :)

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...