Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR-16 mini recenzja (updated)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Późno i dla potomności : imbus 1,3 mm. Bo po rozkręceniu trzeba skręcić ;p

 

EDIT.

BTW. mój GR wciąż działa ... choć wyremontowany nie raz.... nie będę jednak się tu więcej rozpisywał. Wersja 2004 to już nieosiągalny przeżytek więc....

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

witam

 

mam problem ze swoim GR16 R4 Carbine

podczas eklsplatacji pękło mi body kupilem nowe firmu g&p

 

niestaty po przełożeniu bebechów karabin nie strzela ... po nacisnieciu spustu jest dzwięk jakby bateria byla wyladowana ...

czy to może być związane z body czy poprostu zbieg okoliczności??

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jestem w miarę szczęśliwym posiadaczem G&G GR-16 a3, z grudnia 2007 roku - wersja z łozyskami kulkowymi 7mm, niby precyzyjną lufą i niby wzmacnianymi zebatkami. Replika zakupiona na specshopie. Też był rysunek termolda ;]

 

Po wystrzelonych 5 tys kulek na stokowych bebechach, widać było zużycie na toku i o dziwo na tapetplate (zcharatany był okropnie, ale o dziwo działa do dziś). Wstawione zostały:

- bore-up Guardera

- spręzynka G&G M120

- wzmocniony tłok Madbull z 7 metalowymi zębami

- metalowa łożyskowana prowadnica systema

- czarna gumka systema

 

Kosmetycznie został wymieniony przedni grip na konwersje CA SR_15. Co prawda były pewne różnice w skoku gwintu gripu, ale jakoś udao się wszystko ładnie złożyć. Malowanie farbami nfm i lunteka dopełniły reszty. Wyszło mniej więcej tak (to środkowe):

a0de34a3fbae54abm.jpg

 

Działało to bardzo przyzwoicie na batce 8,4 1800mAh ;] Pomiar fps wykazał o dziwo jedynie 400 fps. Nie wiem czy to wada gb czy nieszczelności na komorze hu. Na identycznych cżęściach m15a4 Ca ma zmierzone 430 fps. Nie zmienia to faktu że z 50m bez problemu trafia sie w klęczącą sylwetkę.

 

Aby rozgryźć zagadkę brakujących fps zmieniona została, jak wiadomo plastikowa komora hu ( z oznaczeniem GR-16 ;] ), na uszczelnianą KingArmsa - co ciekawe w szkielecie g&g i ca są różnice w wielkości otwotu wokół dyszy, w ca ten otwór jest mniejszy, przez co komora kingarms pasuje idealnie, w g&g trzeba podłożyc uszczelkę taśma teflonową lub nitką.

Wstawiona została również precka Promoeteus 509mm 6,03m.

 

Sam gb rozkręcony kontrolnie, po 8k kulek wystrzelonych na m120 brak jakichkolwiek śladów zużycia. Bardzo dobre zębatki, tłok jak nowy.

 

Dodatkowo zamontowany został układ mossfet autorstawa kumpla z Lublina, na batce 9,6 Sanyo 2400 RC, rof jest kosmiczny. Co do fps, nie mam jak zmierzyć obecnie, chrono kaput, Zasięg wzrósł do skutecznych 55m na kulkach 0,28 Guarder.

 

Dwie rzeczy spędzają mi sen z powiek:

1. O ile na M120 G&G rof jest super, to po wstawieniu M130 Madonion tłok pozostaje w tylnym polozeniu. To samo na M130 Systema. A na m120 nadal śmiga jak głupie. Jakieś pomysły? Nie jest to kwestai podkładkowania, kolega zainsynuował że może byc to wina samego przełożenia zębatek, ale wątpie żeby róznica między M120 a M130 była tak ogromna. Spróbuję jak będzie okazja z zębatkami helikalnymi.

 

2. Po włożeniu do typowo "ściennego" (czyt. dekoracji pokoju) M14 AGM bebechów stockowych z Gr-16 (lufa, zespół cylindra, sprężyna, gumka hu), zasięg skuteczny na kulkach 0,25 wynosi 48m. Skupienie śliczne i ogólnie mnie szlak trafia że Gr-16 w które tyle kasy poszło strzela tylko troszke lepiej.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam pytanie odnośnie G&G GR 16 R5 czy ktoś tą wersje posiada?

Zastanawiam się nad jej zakupem i ciekaw byłem czy może ktoś ją ma i mógłby coś o niej napisać gdyż po przeczytaniu o wcześniejszych wersjach to sam już nie wiem. Jakąś schodząca farba,coś z hop-upem.Wydaje mi się ,że skoro tyle te repliki kosztują to powinny być dobrej jakości. Do tej pory bawiłem się chińczykami i chciałem nabyć właśnie jedną zabawkę z jakiejś lepszej firmy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
silnik bez obciazenia dziala jednak wsadzony do gearboxa nie jest wstanie poruszyc zebatek

 

Odkręc zaślepkę silnika, podłącz kable i spróbuj palcem docisną ci sprawdzić czy strzela i na jakim docisku. U mnie sie raz zdarzyło że zaślapka jakoś tak kable układała że zwarcie powodowała.

 

 

Ot taka ciekawostka dla posiadaczy Gr-16, którzy chcą lub musza wymienić szkielekt gb.

 

W niskiej temp. na m120 i betce 9,6 Sanyo rc gb g&g nie dał rady - urwało całą przednią część. Wstawiłem gb wzmocniony DeepFire, dokładnie ten:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1400

 

Szkielet DF jest dużo grubszy, cięższy i bardziej masywny niż ten stockowy g&g. Z tego co na forach zagranicznych wyczytałem, gb jest porównywany do tego z sawa i na m170 daje rade. Dodatkowo z gb otrzymałem 24 podkładki (oj przydały sie ;] )

 

Przy montażu pojawiły się 4 problemy wymagające przeróbek:

- łożyska 7mm bardzo głęboko wchodzą w gb i wystają na zewnątrz, co prawda nie trzeba było szlifować płytki selektora, ale podkładkowanie jest dosyc ciekawe ;]

- antireversal stcokowy był przyciśnietny do zębatki tłokowej, trzeba go wymienić na węższy lub spiłować stockowy,

- należy spiłować górną krawędź zęba na języku spustowym (ten w którym jest zaczep spręzynki) - w gb jest dodatkowa, ograniczająca ścianka, nie było przez to trybu semi. Po spiłowaniu jest ok.

- zależnie od użytej zębatki tłokowej należy mniej lub bardziej (zębatki mają różne wysokości zębów tłokowych) spiłować w gb ograniczenie wokół zębatki przelotowej.

 

Gb wchodzi do body dosłownie na styk, nie trzeba nic podpiłowywać. Wszystko po ww. modyfikacjach działa ok, choć lekko głośniej niż na stockowym szkielecie.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam wersje z 2008 roku już 8 miesięcy :)

 

Po 7 miesiącach strasznie spadły osiągi postanowiłem rozkręcić gerboxa i zerknąć na części :) rozwalony przerywacz i sprężyna główna pęknięta 3 zwoje od strony prowadnicy oderwały się przez co miałem coś jak M90 lub M85 :D co jeszcze.... układ był całkowicie nieczelny test strzykawki wypadł tragicznie wo gule nie ma szczelności. A więc aby replika zaczęła w miarę normalnie strzelać zamontowałem sobie cylinder typ 0 stock G&G od innego GR25 sniper i sprężynę również od Gr25 M100 G&G. W tym momencie przebieg wynosił około 100 000 kulek więc przebieg straszny (przyznam się lubiłem siać ale już się z tego wyleczyłem polubiłem semi ) aha po mojeej naprawie karabin mia 317fps :/ z 360 fps (mierzyłem zaraz po kupnie) spadło strasznie w duł. Po jakimś miesiącu kupiłem sobie Bore up systemy od M16 o powiększonej średnicy i SP120 :)

Na tym zestawie wyciągałem 450 fps ale ROF był paskudny na 8.4V 3000mAh ale dało się przeżyć :) Po 2 strzelankach rozwalił się szkielet gerboxa zmieliło tłok rozwaliło głowice tłoka i zębatka tłokowa ma malutkie pęknięcie. Po tej tragicznej stracie wielu fajnych drogich części zamontowałem M100 PDI szkielet Deep fire 6mm ślizgi i stare głowice i cylinder mam teraz 300 fps i w sumie nie potrzeba mi więcej :) Powiem tyle wersja z 2008r do tuningu się nie nadaje ze względu na strasznie słabe szkielety mojemu koledze w Gr25 na M130 pękł po 800 strzałach :/ miał o wiele !! mniejszy przebieg i tylko semi :/ Wiem że mój karabin miał te 100 000 na karku ale żeby taką masakrę w gerobxie zrobił to bym się tego nie spodziewał w karabinie za 1300 zł :/

 

Pozdrawiam

 

Jeśli komuś by przeszkadzał moja wypowiedz można usunąć :D

Edited by Mulis
Link to post
Share on other sites

no faktycznie szkielet mógłby być mocniejszy....

Osobiście i szczerze powiem że nie przepadam za firmą G&G.

w grupie znam 4 osoby które nie są zachwycone produktami tejże firmy.

Jak to ktos powiedzial z drużyny (nie obrażając nikogo) "Gówno end Gówno" <lol2>

Sory za wulgaryzm to cytat

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ja chciałbym zobaczyć replikę która po 100k kulek nie wykazuje śladów zużycia... wg mnie samo to że nadal strzelała świadczy o niej dobrze, moja ma narazie mały przebieg (lubię low capy :P) ale jestem z niej bardzo zadowolony, czas pokaże czy mam rację:D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja jakiś miesiąc temu zakupiłem GR 16 R4.

Zacznę od zła:

-Blow-back działa ok na semi ale na auto już nie odbija tak pięknie, nie nadąża poprostu

-na auto bywa tak że puści serię i za każdym razem kulka jest ale najczęściej ok. 2 strzały z 10 są puste, raczej nie wina magazynka bo na obu jest to samo

-śrubka od dokręcenia hop-upa mogła by być nieco wyżej względem body bo bez wąskiego śrubokręcika owej śrubki nie dokręcisz

-troszkę kaszaniaście wygląda ze stałą kolbą ale to po gwarancji wymienię

 

No i dobre strony też ma:

-pluje elegancko, zasięg ładny

-mam 8,4v i szybkostrzelność jest spora ale ten problem z podawaniem kulek na auto....na 9,6 to już w ogóle byłby problem.

-blow-back jednak ma swój urok tym bardziej że gram głównie na semi

-niezła kultura pracy i szybka reakcja na użycie spustu

-kaszaniasta kolba z wyglądu ale mieści co trzeba i nic nie wystaje

-wykonanie jak dla osoby która przesiadła się z cymki31c jest po prostu boskie, spasowanie elementów bardzo ładne, jedyna rzecz która ma lekki luz to magazynek

 

Póki co jestem zadowolony i to bardzo. Jedyne co mnie męczy to ta kwestia trybu auto oraz fakt że śrubka od hopka nie chce się dokręcić tak jakby gwint gubiła na końcu.

 

Może ktoś ma pomysł ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Odgrzebuje.. mam problem z Gr16 kupiłem do niej niskooporowe okablowanie Systemy http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2638 i nie wiem czy one są za grube czy coś silnik bardzo szybko grzeje i dziwnie piszczy i szybkostrzelność jest marna a jak przełoże je na stare okablowanie wszystko gra i dużo lepszy ROF kilka razy rozkładałem i składałem GB i dalej tak jest silnik czuje wyrazny opór pomóżcie.... z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na specu była dostawa tego AEG-a http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1247&name=G&G_-_GR16_Carbine więc w związku z tym mam parę pytań. (oczywiście taki mag. nie wchodzi w skład zestawu??)

 

1. Czy każda replika tego modelu posiada BB, ponieważ na YT widziałem modele bez tego khmm..,,komfortu'' .

2. Czy warto zainwestować w niego czy w te M4A1 z KWA http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_136&products_id=1273 ??

3. Czy ta replika jest stosunkowo bezpieczna jeżeli chodzi o awaryjność i potrzebę wymiany części. ??

 

Pozdro.

Edited by Harry-ex
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...