Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE SCAR GBB HPA & HIGH CAP


Recommended Posts

Hej,

 

Ze względu na unikalność przeróbki pozwoliłem sobie założyć osobny wątek.

 

Sukcesywnie będę dosyłał kolejne bardziej szczegółowe filmy mojej przeróbki.

 

Poniżej zamieszczam dwa pierwsze filmy SCAR'a z HPA i High Capem:

 

 

 

Pozdrawiam!

Scar_Man

Link to post
Share on other sites

Jak sam napisałeś, ze względu na unikalność przeróbki, mógłbyś opisać jak ją wykonałeś? Co oprócz repliki weszło w skład tego systemu? Nie ukrywam że od jakiegoś czasu i mi chodzi po głowie przeróbka GBB na HPA, także każda informacja jest cenna.

Link to post
Share on other sites

oczywiście :)

 

tak więc:

 

mamba z slide checkiem i szybko złączką

butla hpa ok 1L

butla matka 7 L

przetoczka do przetaczania gazu z butli do butli

"przejściówka" wykonana na wzór zakrętki od magazynku CO2 (tej która dociska nabój)

nabój co2 przewiercony u spodu

uszczelki zrobione z dętki (heh)

to tak jeżeli chodzi o HPA

 

jeżeli chodzi o high cap

 

magazynek 300bb

magazybek 30bb co2

 

pod koniec magazynka HC wychodzą kulki z boku wchodząc do mag. co2.

W CO2 wędrują specjalną rurką do samej góry gdzie ustawiają się pod sam koniec dwójkami.

rurka daje to, że kulki idą jedna za drugą i nie ma takich oporów tarcia/toczenia. Sprężynka w highcapie dzięki temu ma siłę podawać kulki do góry.

 

 

Przy dobrych wiatrach 120bb podane jest pod rząd..

Link to post
Share on other sites

spoko :) można męczyć do woli..

Jeszcze dużo jest do zrobienia i póki co mój projekt jest w wersji beta.

Byłem w niedzielę na strzelance i powiem, że nawet byłem zadowolony..

 

Przesyłam 3cią część - bardziej szczegółową.

 

Na filmie zobaczycie, że scar złapał zacinkę - jest to spowodowane tym, że ciężarek dociążający suwadło mi wypałd czego wtedy nie byłem świadomy ;)

 

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

Jestem po wielkim wrażeniem-dwa patenty i tylko jeden karabin :) Polak potrafi :)

Zastanawia mnie szczególnie w jaki sposób Skonstruowałeś "zakrętkę"-przejściówkę z mamby do magazynka ,tzn. chodzi mi o tę część tkwiącą w magazynku ?

Czy Dałbyś radę zrobić jakiś szkic-nawet w Paincie-tego jak zrobiony jest HiCap ? Ewentualnie zdjęcie wnętrza.

 

Projekt zaiste intrygujący...

Link to post
Share on other sites

ja też byłem pod wrażeniem gdy udało mi się to uruchomić ;):P

 

tak więc jak będę miał aprat pod ręką to powrzucam fotki.

 

Odnośnie konstrukcji - to było dość proste. Poszedłem do tokarza, pokazałem mu standardową zakrętkę do CO2, pokazałem mu pusty nabój co2 i pokazałem mu końcówkę od mamby. I powiedziałem co następuje:

nabój co2 ma mieć otwór na końcu.

na podstawie nakrętki zrobić przelotkę do której wkręce końcówke od mamby.

 

No i tak też się stało.

Przelotka ma półokrągły profil dociskający przelotowy nabój co2.

pomiędzy włożyłem uszczelkę.

Ale - to jest ogólenie słabe bardzo rozwiązanie.

Najlepiej by było zrobić jednolity element w kształcie noboju CO2 wychodzący na zewnątrz.

 

Słabe jest to rozwiązenie dla tego, że po kilku dniach zaczęło mi przepuszczać powietrze i za cholęrę nie mogłem uszczelnić. Aż w końcu mega mocnym klejem montażowym skleiłem podkładkę do naboju co2 a następnie do przeletki tworząc jednolity element.

 

Co więcej sam bym zmienił w tej konstrukcji to by do przelotki wkręcić coś co ma kąt prosty.

Takie rozwiązanie jakie mam obecnie nie pozwala mi na oparcie karabinka o ziemię.

 

Ogólnie zależało mi na tym by to wogóle uruchomić i później bawić się w przeróbki i poprawki,

Tak więc mój pierwszy cel - uruchomienie HPA oraz HIGH CAP'a zostąło zrealizowane.

 

 

Jeżeli chodzi o high cap - to musiałe podjąć ryzyko i poświęcić jeden magazynek co2 i przerobić go nieodwracalanie.

Wyciałem zewnętrzną ściankę komory nabojowej i poprowadziłem rurkę do samej góry - dzięki temu dolny magazaynek ma siłę pchać kulki do góry.

 

Do tego przydały by się fotki ale nie mam aparatu.

Pozdrawiam

Scar_man

Link to post
Share on other sites

też myślałem o gg.

 

W sumie nie wiem czy dobrze wydedukowałem ale porównując oba magazynki tzn zawory zauważyłem, że większy i chyba tym samym z większą przepustowością jest zawór od gg.

Parametry HPA są zbliżone do CO2 to też wybrałem CO2,

Gdyby się okazały moje przypuszczenia prawdziwe to obligatoryjnie musiałbym jakiś dodatkowy reduktor zakupić (ok 150 pln). Dla tego wybrałem CO2.

 

Również CO2 mam 2 magazynki a GG 1 to też wolałem bawić się z Co2.

 

też jest tak, że ten otworek w GG na zaworek do napłeniania jest malutki a jeszcze mniejszy jest w nim gwint. Zastanawiałem się czy przypadkiem by się nie wyłamał z czasem.

Ale na High Capa by się nadawał. No i na zasilaniem gazem również. kwestia przemyślenia tego wszystkiego.

 

Zauważyłem również, że open bolt podaje kulki pojedyńczo - dla mnie wręcz jest to idealne rozwiązanie.

 

W high capie mam kuli podawna pojedynczo do samej góry, gdzie na końcu rozchodzą się na boki.

W OB mógłbym podawać kulki cały czas pojedyńczo co zwiększyło by szybkość i efektywoność podawania kulek (dla tego, że sprężynce było by o wiele łatwiej)

Edited by SCAR_MAN
Link to post
Share on other sites

Trzeba by do tego wszystkiego dochodzić metodą prób i błędów. A niestety w tym przypadku błędy byłby kosztowne, ingerencja w magazynek, i to nieudana zakończyłaby się jego zepsuciem.

A jeszcze jedna rzecz, w przypadku takiej modyfikacji (chodzi mi o replikę) lepsze do tego byłby wersje open bolt? Czy bez różnicy?

Edited by Venom1
Link to post
Share on other sites

dokładnie.

 

 

Póki co nie mam open bolta i wszystko działa.

 

Jedyne co widzę to to, że na wzmocnionym systemie spustowym działa wyraznie lepiej.

 

Jak porównacie sobie obcny film z filmami wrzuconymi kila dni temu to słychać, że teraz bardziej "szumi" jak strzela.

 

Odczuwam większe opory przy naciąganiu stockkowego kurka.

 

Za uprzejmością Runczoja założyłem sobie na chwilę rękojeść ze wzmocnionymi satalowymi elementami tak więc różnica była znacząca.

 

Do chodzę do wniosku, że trochę szybciej się wszystko zużywa :P (no w końcu w ciągu kilku dni oddałem kilka tysięcy strzałów).

 

Edit.

 

Chodziło o wersje SCAR"a z open boltem - wiesz - nie wiem.

Jeżeli ogólnie jest wzmoniony itp to sądzę, że tak.

 

Nie miałem jeszcze tego w rękach więc nie wiem do końca czy w rzeczywistości to by zadziałało.

 

Zakładam na 90%, że gdybym włożył mego highcapa (z odpowiednią końcówką) do scara z OB to by wszystko by zadziałało.

Edited by SCAR_MAN
Link to post
Share on other sites

On właśnie ma podłączone HP do magazynka GG.

 

Spoglądam na butlę i nie jestem pewien co on tam ma.

 

Samą butlę mam identyczną jak ten koleś. On ma inny reduktor niż ja mam. Tak jak widać ma ogromny manometr na reduktorze..

Ja mam dośc podobnie. Mam manometr, ale mniejszy. U mnie redukcja ciśnienia jest stała - z 3000 psi na 850. To daje efekt taki, że przy stokowej dyszy ustawionej na min. FPS miałem ok 580 fps'ów. Tak więc zmieściłem się w limicie dla sniperów,

 

Jeżeli koleś ma taki sam reduktor jak ja mam i faktycznie w magazynku gg zawór podający gaz (ten u góry) ma większą przepustowść to można przypuszczać, że koleś miał o wiele więszky fps nie ja miałem.

 

Jeżli jego reduktor można regulować płynnie to mógł sobie ustawić zamiast 850 psi np 450 psi i przy zwiększonej przepustowości magazynka gg osiągnąć bezpieczny fps.

 

 

Kontrola prędkości kulki

no właśnie - dyszą albo do/od szczelnieniem.

 

Przy minimalnym ustawieniu dyszy miałe dość duży fps. To skłania mnie do zakupu reduktora płynnego - ale póki co szkoda kasy (na chwilę obecną mam długą lufę oraz lunetę co kwalifikuje mnie na snipera).

Edited by SCAR_MAN
Link to post
Share on other sites

On właśnie ma podłączone HP do magazynka GG.

 

Spoglądam na butlę i nie jestem pewien co on tam ma.

 

Samą butlę mam identyczną jak ten koleś. On ma inny reduktor niż ja mam. Tak jak widać ma ogromny manometr na reduktorze..

Ja mam dośc podobnie. Mam manometr, ale mniejszy. U mnie redukcja ciśnienia jest stała - z 3000 psi na 850. To daje efekt taki, że przy stokowej dyszy ustawionej na min. FPS miałem ok 580 fps'ów. Tak więc zmieściłem się w limicie dla sniperów,

 

Jeżeli koleś ma taki sam reduktor jak ja mam i faktycznie w magazynku gg zawór podający gaz (ten u góry) ma większą przepustowść to można przypuszczać, że koleś miał o wiele więszky fps nie ja miałem.

 

Jeżli jego reduktor można regulować płynnie to mógł sobie ustawić zamiast 850 psi np 450 psi i przy zwiększonej przepustowości magazynka gg osiągnąć bezpieczny fps.

Jak inny?

On ma po prostu 2 reduktory...

Jeden standardowo montowany w butlach HP redukujący ciśnienie wyjściowe na 850psi. A 2gi reduktor redukuje mu ciśnienie z 850 na ok 150-200psi. Manometry można dowolnie wymieniać, więc co to za wyznacznik rozróżniania reduktorów? :icon_eek2:

Niestety ale to co piszesz nie ma sensu...

Zaworu górnego nie trzeba modyfikować, magazynek otrzymuje stałe ciśnienie na poziomie tych ustalonych PSI z 2 regulatora, więc nic nie trzeba przerabiać oprócz dorobienia złącza do butli.

Czyli po ludzku ustawiasz na 2gim regulatorze ciśnienie takie jak masz w butli GG lub trochę większe i działa tak jak stockowa replika.

 

Do pełni szczęścia przy auto, przydałaby się komora rozprężeniowa, wtedy osiągi repliki na auto byłyby jeszcze lepsze...

 

I uważajcie jak przerabiacie te magi na zasilanie zewnętrzne, Magazynki na GG potrzebują dodatkowy reduktor!!!--> jeśli tego nie zrobicie i podłączycie bezpośrednio CO2 lub HP do maga na GG, to macie odbezpieczony granat w replice/dłoni!!! :excl:

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Jak inny?

On ma po prostu 2 reduktory...

Jeden standardowo montowany w butlach HP redukujący ciśnienie wyjściowe na 850psi. A 2gi reduktor redukuje mu ciśnienie z 850 na ok 150-200psi. Manometry można dowolnie wymieniać, więc co to za wyznacznik rozróżniania reduktorów? :icon_eek2:

Niestety ale to co piszesz nie ma sensu...

Zaworu górnego nie trzeba modyfikować, magazynek otrzymuje stałe ciśnienie na poziomie tych ustalonych PSI z 2 regulatora, więc nic nie trzeba przerabiać oprócz dorobienia złącza do butli.

Czyli po ludzku ustawiasz na 2gim regulatorze ciśnienie takie jak masz w butli GG lub trochę większe i działa tak jak stockowa replika.

 

Do pełni szczęścia przy auto, przydałaby się komora rozprężeniowa, wtedy osiągi repliki na auto byłyby jeszcze lepsze...

 

I uważajcie jak przerabiacie te magi na zasilanie zewnętrzne, Magazynki na GG potrzebują dodatkowy reduktor!!!--> jeśli tego nie zrobicie i podłączycie bezpośrednio CO2 lub HP do maga na GG, to macie odbezpieczony granat w replice/dłoni!!! :excl:

 

heh

no właśnie a w którym momencie rozróżniałem reduktory po manometrze?

założyłem dwie opcje - co on tam może mieć.

 

Odnośnie modyfikacji zaworu ma gazynku gg - to czy w ogóle jest takowa opcja - mi się wydaje, że nie.

 

A tak z ciekawości - po co komora rozprężeniowa przy HP?

 

no i na koniec - to fakt - nigdy nie wolno podłączać do magazynka gg co2 bądź hpa.

Link to post
Share on other sites

Super, są zdjęcia. Z tego co widzę to mając to cudo z palmersa wpinamy się bezpośrednio w magazynek? Tak przynajmniej widać na zdjęciu na przykładzie Mini Uzi.

Wszystko kwestia jaki magazynek i jaką masz złączkę do butli, oraz sam pomysł na podłączenie...

Rodzajów nie policzysz bo jest ich pełno...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...