Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik nie kręci po wymianie


Recommended Posts

Witam.

 

Po wymianie silnika na nowy silnik nie kręci w GB, po podłączeniu poza GB kręci. Dodam że bebechy są w porządku

powymieniane kable na niskooporowe , mosfet . Są tylko puknięcia silnika i się robią gorące kable przy mosfecie .

Po włożeniu starego silnika wszystko działa bez problemu. Gdzie jest problem

moje zębatki podejrzewam że

Element zębatki helikalne Super Torque Up

http://www.crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=218

Silnik krótki o zwiększonym momencie obrotowym[P&J]

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_silniki/silnik_krotki_o_zwiekszonym_momencie_obrotowym_p_j-768.html

na tym silniku działa wszystko jak należy

Bateria od kolegi 8.4 1100 ponieważ moja padła

 

Wymieniłem silnik na

Silnik krótki high torque [sHS]

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_silniki/silnik_krotki_high_torque_shs-2323.html

i ten silnik nie kręci w GB , jeszcze jedno jak pomogę ręcznie zębatkom to kręci w GB ale do momentu puszczenia palca, po ponownym naciśnięciu na

język spustowy nie kręci tylko puka i się kable grzeją.

Pytanie jaka jest przyczyna , czy zębatki do nowego silnika są nie odpowiednie, może zmienić baterię na większą , i gdzie mam szukać przyczyny.?

Link to post
Share on other sites

Już wiem co jest nie tak !!!

Mosfet stwarzał problem , po wyjęciu mosfetu i założeniu nowego silnika SHS w GB śmiga aż miło :)

Widać że silnik jest bardziej prądożerny i mosfet tyle mu prądu nie dawał a dziwne po wszędzie piszą że z mosfetem wiecej prądu idzie do silnika

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poszukaj sobie info w odpowiednim dziale, jest tam o tych bateriach od kilograma.

 

@Lukira: Może tak, a może nie ;-), ja jestem mechanik z wykształcenia i zamiłowania nie elektronik. Jak dla mnie jest to po prostu elektroniczne G które więcej miesza niż pomaga :).

Link to post
Share on other sites

Tuksiak mial wrzucony slaby mosfet ktory sie zjaral przy porzadnym pakiecie.

Moc mosfeta musi byc odpowiednio duza - mam jeden juz ponad rok i zero problemow.

Ale jak ktos ma pecha to ma ;p

Warto sprawdzic jaka moc ma mosfet.

Ten akurat mial 90 W - wiec przy zasilaniu 11 V - wystarczy ponad 9 A zeby go zjarac.

Oczywiscie zalerzy jaki mamy pakiet - taki ktory ma duza wydajnosc pradowa - moze dac wiecej A i przez to zjarac mosfet.

Link to post
Share on other sites

Sfinks czy zamontowałeś silnik SHS high torque ?

Bo jeżeli tak to raczej zamontuj grube kable silikonowe 2mm minimum lub nawet obstawiał bym na montaż drutu 0,5mm .Mi ten ten silnik spalił 2 mosfety i frania jest taka prądożerna że hoho,podejrzewam że pobiera spokojnie pow.20A.

Jak chcesz robić ogień zaporowy to proponuje zakup lipo o pojemności pow.3 Ah.

Moje propozycje to;

KLIK

KLIK

 

Myślę że pakiet 2S powinien Ci wystarczyć jeżeli masz ten silnik pod kątem rofu.

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam wstawiony silnik SHS , ma lepszy ROF niż silnik PJ i o to mi chodziło

zębatki pozostawię te same, przy zmianie silnika zmieniłem kable na modelarskie 2mm w M249 nie ma problemu z ich włożeniem

ROF jest porównywalny z bronią palną tego samego typu.

Po zakupie LiPo i włożeniu trochę silniejszej sprężyny myślę że ROF będzie jak 1:1

wczoraj replikę doszczelniałem ( teflon fix i doszczelniłem zestaw cylindra , dystanser z izolacji kabla ) i jest strzykawka

dodatkowo lufę wewnętrzną okleiłem taśmą izolacyjną by nie było luzów w lufie zewnętrznej

Replika przestrzelona i powiem że nigdy tak dobrze nie było aż sam się zdziwiłem i zaskoczyła mnie niesamowita powtarzalność trafień

i dystans po uszczelnieniu.

Dzięki za linki do LiPo ale z takimi wymiarami to raczej cięźko będzie, nie włożę żadnej z powodu wymiarów

Myślałem raczej o takiej http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=380

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę odświeżę temat .

Kupiłem LiPo Turnigy 11,1V 2200 25-35C

Bateria mieści się w chwycie przednim

Po 2gie zamontowałem własnoręcznie robiony podwójny mosfet co nie działał na starszej NiMh , o czym wcześniej pisałem

Teraz broń działa bez problemu , włożyłem preckę , spring 140 nie wiem jaki mam ROF , bo nie zmierzony, ale jest szybszy trochę niż w broni palnej .

Cieszy mnie to że mosfet działa co widać po sprawdzeniu stanu styków ,nie grzeje się .

Jestem mile zaskoczony aku LiPo ( żywotność na strzelankach i rof) oczywiście zakupiłem ładowarkę Imax6 co ułatwia mi teraz życie

Pozdrawiam wszystkich :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...