Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG na 3 tygodniowy obóz


Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuję dla siebie jakiejś sensownej repliki ASG na 3 tygodniowy obóz harcerski, którego tematyka będzie mocno powiązana ze strzelaniem z replik ASG. Nie muszą to być jakieś historyczne bronie z II wojny światowej - nic z tych rzeczy. Szukam repliki w miarę taniej - mogę wydać 200-300 zł, lecz wolałbym mniej, ponieważ podejrzewam, że poza tym obozem nie będę miał więcej styczności z ASG (wolę strzelać z łuku :) )

 

Czytałem trochę na ten temat na różnych forach i wytypowałem dla siebie kilka opcji, a mianowicie:

-AGM 003 Long,

-M58A DE,

-CM.030

-MP5K PDW (G.5)

-CM.027 (jeżeli dałoby radę znaleźć)

 

Rozważam też zakup długiej i krótkiej czyli np. AGM 003 Long i CM.030.

 

Rozgrywki na obozie będą odbywały się prawdopodobnie w lesie/na łąkach.

Jednakże nie mam żadnej wiedzy praktycznej i nie wiem jak te informacje mają się do rzeczywistości, więc wolę zadać pytanie niż wyrzucić pieniądze w błoto.

W każdym bądź razie - którą z tych broni, jaką kombinację byście mi polecili?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,

Nihli

Link to post
Share on other sites

ja od siebie polecił bym ci cymke 0.28. JEŻELI kupił byś nowa to po tych trzech tygodniach mógłbyś ja sprzedać np. ZA 300 zł. popyt na nie jest duży więc ze zbytem problemów by nie było. może sam bym kupił. jeżeli chcesz coś tańszego to może jakąś gazowa klamka za 100 zł plus do tego jedną kapsuła CO2. green gaz jest za drogi w użyciu.

Link to post
Share on other sites

Najpierw dowiedz się co bedą mieli inni uczestnicy zabawy. Później zastanów sie co chcesz kupić i co będzie potrzebne (sprężyna, elektryk, gazowy).

Ja bym polecił jakąś strzelbę z shellsami (i dokupienie tych shellsów). Np taką: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&products_id=158

Do tego kulki i dobre gogle/okulary (przydają się na dłużej np. do prac w domu).

Jeśli tania gazówka to coś takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=680&name=KJ-Works_-_Ruger_MK_I (+ zakup gazu) (i bez przerażenia proszę bo szybkostrzelność tej repliki jest niska).

Ewentualnie takiego AEPa: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=21_28&products_id=1090 lub takiego: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1535 (w obu przypadkach przyda się dodatkowa bateria i duuuużo kulek a w wypadku Glocka{obojętnie jaki AEP tutaj dałem linka do obecnie dostępnego} dodatkowy magazynek).

 

Ewentualnie popatrz w lokalnym komisie czy ktoś nie sprzedaje czegoś za grosze. Później możesz repliki sprzedać. Ewentualnie pobawić się nimi w mordowanie puszek na działce. Poza ostatnim przypadkiem powinieneś zamknąć się w kwocie 300 PLNów.

 

@jedro nie ma repliki na CO2 za 100 PLNów. Do tego jeden nabój CO2 starczy na ~100 strzałów. GreenGas można kupic w mniejszej i tańszej butli. No i (sam jestem zwolennikiem replik na CO2) to może być za mocna replika.

Edited by Arthur Currie
Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam ci:

 

- Shotguna AGM lub Benelli M3

- Jakiś pistolet gazowy, w tej cenie możesz już kupić coś lepszego niż M9 STTI.

- Glocka AEP Cymy

- Dorzucić trochę i kupić CM.028.

 

Omijaj natomiast wszelkie "tanie elktryki" czyli repliki elektryczne w cenach 100- 200zł. Poniżej 350zł żadnego porządnego i strzelającego serią karabinka obecnie nie znajdziesz. Omijaj również pseudo-snajperki sprężynowe, czyli MB001, MB003, MB005, MB008 itd.

 

Wszystko znajdziesz na tej stronce:

www.taiwangun.com

 

Pozdrawiam i życze udanego zakupu :happy:

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

W kwesti zasięgu i celności muszę się z tobą zgodzić dexterkrak, jednak pamiętaj iż strzelby są bronią na bliskie odległości i z reguły nie wymaga sie od nich podrasowanych tych dwóch aspektów. W wypadku Benelli M3 nie doswiadczyłem problemów z shelsami, w budynku z kolei Benelli M3 ma przewagę nad shotem AGM - tu nie liczy się już celnosć i zasięg tylko siła ognia. A 3 lufowa "benelka" stawia doskonałą zaporę ogniową. Na powietrzu lepszy będzie rzeczywiście shot AGM ale w jeśli kupujemy tą replikę z myślą o walce w budynkach - benelka zmiażdży konkurencje ;)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

w pomieszczeniu też AGM spisuje się lepiej. Wbrew pozorom w pomieszczeniach też przydaje się żeby kulka doleciała na te kilkanaście czy dwadzieścia metrów i jeszcze w coś trafiła. O wiele cięższe przeładowanie shota na shellsy powoduje mniejszą szybkostrzelność praktyczną. Generalnie słabo sobie radzą shoty 3 lufowe.

 

Tak więc benelka nam zmiażdży ale na pewno nie shota AGM. W zasadzie to nie wiem co benelki mogą zmiażdżyć

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Vault, ale ja ich posprzedawałem trochę, testowałem chyba kilkanaście i mam pojęcie o czym piszę. A Ty masz swojego, sobie chwalisz i na tej podstawie znowu polecasz dany model. Wolno Ci chwalić ale tak polecać komuś to jednak wypadało by mieć pojęcie o temacie... Musisz pamiętać, że jednak 90% sprzętu nie sprawia problemów. Ale na opinię pracuje pozostałe 10%.

Link to post
Share on other sites

Mały komentarz od posiadacza M56b (wersja bez kolby): przeładowuje się naprawdę ciężko (przy rapid fire trzeba czasem wręcz szarpać, o celności w tym wypadku nie ma mowy), z shellami nie miałem problemu (0.23g Extreme precision, zobaczę co będzie na 0.2 PJ), poza tym całkiem funiaste są :happy: , dużą zaletą benelki są muszka i szczerbinka, nieobecne w Mossbergach. Rozrzut kulek jest spory, mimo tego, na dalsze odległości jakoś da się trafić. Odgłos strzału potwornie głośny.

 

Teraz o m58 kolegi (kopia 003): można przeładować nawet dwoma palcami lewej ręki (task lekkie przeładowanie jest szczególnie przydatne przy rapid fire), kulki lecą o wiele lepiej niż w benelce, jednak strzelanie na początku może być problematyczne, bo trzeba się nauczyć celować po "lufie". Problem rozwiązałoby zamontowanie szyny i kolimatora(ale z tym to trzeba by kombinować). Strzały cichuteńkie, od uderzenia tłoka głośniejsze jest opuszczenie lufy przez kulkę.

 

Moja całkowicie subiektywna opinia: na plecy i do lansu benelka, do walki mosiek, najlepiej z kolimatorem.

 

I jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia: bez dodatkowych magazynków oba szitgany można sobie (wiadomo gdzie) wsadzić. A z magazynkami ciężko... Nawet BARDZO.

 

 

A tak w ogóle, to żadnego wyboru nie masz, bo DE już nic nie produkuje.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Trochę się tych odpowiedzi nazbierało, więc po kolei:

Odnośnie tego, że nikt nie poleca CM.027, śmiem się nie zgodzić - http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/55683-zanim-napiszesz-przeczytaj/

Odnośnie tego, jakie inni uczestnicy będą mieli - na 99% 3/4 osób będzie mieć proste sprężynówki maksymalnie do 100 zł, reszta może zaopatrzy się w coś droższego elektrycznego, lecz nie sądzę.

Jak już mówiłem nie będzie to gra w budynkach tylko las/łąki, więc z wypowiedzi wnioskuję, że jeżeli chciałbym shotguna to AGM 003.

Raczej nie chciałbym dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, więc repliki gazowe odpadają, poza tym to będą 3 tygodnie na odludziu, więc ewentualny koniec zapasu gazu - koniec zabwy.

Odnośnie wszelkich innych potrzebny rzeczy - tak mam świadomość - cena którą podałem jest na samą replikę, poza tym kupię pełnego WZ-a, google i rzecz jasna zapas kulek.

W takim razie reasumując - pozostaje AGM 003, CM.030 lub CM.028 jeżeli dopłacić. Dopłacać wolałbym jednak nie, więc zostanę przy AGM 003 i/lub CM.030.

 

Teraz pozostaje pytanie - lepiej kupić oba, samego shotguna czy sam pistolet?

 

Wiem, że jest to dosyć nierówne porównywanie ale co jest bardziej korzystną opcją, jak na swoim tle wypadają te repliki?

Link to post
Share on other sites

To cm.027 to omawiany już kiedyś błąd w poradniku LogaNa.

 

Cieszy, że zanim zadałeś pytanie, przeczytałeś to i owo :maniak_OK:

 

Opcja sam pistolet nadaje się tylko do budynków. Ta klamka ma naprawdę mało fpsów, na otwarty teren z pewnością nie wystarczy.

 

W AGMa wyposaż się obowiązkowo, w klamkę... cóż, tu już musisz zdecydować sam. IMHO nie będzie Ci zbytnio potrzebna.

 

Oczywiście znacznie lepiej byłoby jednak zrezygnować z klamki i shotguna, dopłacic i wziąć cymę 28. Skoro nie chcesz dopłacać, możesz zastanowić się nad używką z komisu, jednak kupno używanej repliki to zawsze mniejsze lub większe ryzyko.

 

Jednak jeśli większość uczestników zabawy nie będzie posiadać AEGów, to spokojnie możesz brać shotguna AGM.

 

Podsumowując: bierz 003 AGM, a nad sensem kupowania w tym momencie AEPa można by się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites
To cm.027 to omawiany już kiedyś błąd w poradniku LogaNa.

Zgadza się, miało tam być CM.041 i do tej pory nie wiem co mnie podkusiło, żeby wstawić tam inny numerek. Chciałem to poprawić ponad rok temu, ale usłyszałem od modów, że "mam najpierw wychwycić tam większą ilość błędów, albo zrobić nową wersję, bo nie będą mi wszystkiego pojedynczo poprawiać" ;).

 

A odnośnie samego wyboru - jeśli ma być tanio, to tylko shotgun od AGM. Jeśli ma być dobrze, to zrezygnować z kupna klamki + shota, dołożyć i kupić CM.028. Innego rozwiązania, to raczej sobie szczerze nie wyobrażam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...