Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moja chora fantazja czyli g36c ,g3a3 i mp5


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytania co do tych replik na dole czyli : wady zalety jakie rodzaje polecacie na wekeendowe postrzelanie sie w lesie z kolegami ?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=458

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=846

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=22_31&products_id=461

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=22_31&products_id=463

Z góry dzięki za wypowiedzi. Prosze o nie prawienie farmazonów :P Dziekuje :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MP5 od JG osobiście bym omijał, w pewnym momencie miały taką sobie opinię. W terenie kiedyś widziałem - bez rewelacji. Może się poprawili... ale czy chcesz to sprawdzać na sobie?

 

G3 jest niezłe, ale wymaga sporo pracy, żeby je doprowadzić do perfekcji. Poza tym to staromodna, długaśna "lusnia", nie każdemu z tym wygodnie.

 

G36 (choć osobiście go nie cierpię) zasłużyło sobie na opinię jednej z najlepszych replik dla początkującego. I Tobie też bym ją radził.

Link to post
Share on other sites

o kurde słynny grzechotnik napisał na moim temacie :D

haha dobree :D

 

G36 (choć osobiście go nie cierpię)

grrrr

 

@topic

Z replik, które podałeś, najlepszym wyborem będzie G36, lecz jak zawsze polecamy AK cymy, cm.028, cm.031 itd. Poszukaj na forum, od groma tego.

Link to post
Share on other sites

Jest różnica między v.2 a v.3 ale tylko w jego kształcie. Wytrzymałość obu GB jest zbliżona jak nie identyczna.

 

Co do wyboru broni, to tak jak wyżej koledzy napisali. Lepiej omijać te MP5 od JG, gdyż nie są zbyt wysokich lotów. Co do G3 i G36 to już sprawa wygląda inaczej. Sam posiadam G3 w wersji RAS i szczerze powiedziawszy karabin jest na prawdę dobry, jego osiągi w stocku są zadowalające, wyważenie też dobre, trochę przeszkadzać może sposób celowania (dla mnie zbyt nisko muszka jest osadzona), ale po za tą jedną wadą to same plusy.

Co do G36 się nie wypowiem, bo nie miałem z nim do czynienia, ale przeglądając forum, wyczytałem w większości pozytywne opinie o tej replice.

 

Pozdrawiam :]

Link to post
Share on other sites

no chodzilo mi o to ze gb v2 nie jest slabszy od v3 bo v2 jest pod m4 i inne a v3 dedykowane pod ak . Czyli nie włożysz v3 do m4 ani nie włożysz v2 do ak :P

 

gdzie to wyczytałeś? w okresie zimowym ilość tematów odnośnie awarii v2 jest nieziemska.

Tematy dotyczące awarii v3 nieczęsto widuje.

 

bo czasami sie trafi ze v2 sie psuje a ci co maja v3 to moga nie wychodzic na powietrze z nim :D

Edited by Wojak19
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem części posta odnoszącej się do mnie.

 

Mam replike, w ktorej siedzi v2 i szkielet pękł pod wpływem temperatury. Wtedy zaczalem sie intersować dlaczego, jak się to dzieje u innych itd.

Zauważyłem mase ogłoszeń w komisie o kupnie szkieletu i sam zresztą musiałem naprawić tą usterkę.

Także, jest różnica między gearboxami. Gdybym nie był fanem MP5'tek to już dawno bym strzelał z G36 albo AK, ze względu na mniejsza awaryjność.

 

ps.

 

"no chodzilo mi o to ze gb v2 nie jest slabszy od v3 bo v2 jest pod m4 i inne a v3 dedykowane pod ak . Czyli nie włożysz v3 do m4 ani nie włożysz v2 do ak :P"

 

taką informacje mogłeś sobie darować.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Ja mam w G3 gearbox v.2 i jakoś nie pękło nic na mrozie. Nie rozumiem, dlaczego niby v.2 pękają, a v.3 nie? Potrafisz to racjonalnie wyjaśnić?

Co do dużej ilości ofert gearboxa v.2 to firma JG miała w swojej ofercie (w replikach) gearboxy bodajże III generacji, które były baaardzo wytrzymałe i często się je stosowało podczas tuningu repliki.

Link to post
Share on other sites

Jedyną informacją jaką znalazłem na potwierdzenie tego co napisałem, jak miałem awarie, była budowa .v2.

Doczytałem też, że da się temu zapobiegać na parę sposobów. Wkładanie gumy miedzy gearbox a komore hop-up(mogę się mylić co do dokładności tego co napisałem, ale nawet dzisiaj widziałem gdzieś taką porade). Mój gb pękł przy ok -20 stopniach.

Link to post
Share on other sites

grrrr

 

 

I czemu warczysz? Ja go nie lubię, bo mi źle w reku leży. Ale kupie ludzi leży dobrze, i żadnej sprzeczności w tym nie widzę. A chyba mogę mieć swoje - jak wyraźnie zaznaczyłem, prywatne - zdanie na temat ergonomii tego karabinka, co? :dry:

Link to post
Share on other sites

I czemu warczysz? Ja go nie lubię, bo mi źle w reku leży. Ale kupie ludzi leży dobrze, i żadnej sprzeczności w tym nie widzę. A chyba mogę mieć swoje - jak wyraźnie zaznaczyłem, prywatne - zdanie na temat ergonomii tego karabinka, co? :dry:

Haha dobre :P

 

i co do replik to teraz mam te 3 na oku : http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=846

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_reviews.php?products_id=330

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=458

Tak więc coś sie wymyśli bo chcę replike mieć na duuużo lat :D

Chyba narazie prowadzi g36 :wink:

Edited by Wojak19
Link to post
Share on other sites

Hmm wszystkie 3 dobre, posiadałem to AK-74 i byłem raczej średnio zadowolony. Kolba jest strasznie plastikowa i co czuć bardzo po bardzo ciężkim przodzie. Oczywiście w moim obecnym G3 też przód przeważa, ale nie w takim stopniu no i kolba jest wykonana z znacznie lepszego tworzywa. W tym AK bateria siadła mi w 2 tygodnie, więc pierwsze co by poszło do wymiany to bateria i przydałyby się też nowe kable (najlepiej niskooporowe).

 

A po za tymi rzeczami to już raczej wedle gustu można wybierać.

Link to post
Share on other sites

Ja mam w G3 gearbox v.2 i jakoś nie pękło nic na mrozie. Nie rozumiem, dlaczego niby v.2 pękają, a v.3 nie? Potrafisz to racjonalnie wyjaśnić?

Co do dużej ilości ofert gearboxa v.2 to firma JG miała w swojej ofercie (w replikach) gearboxy bodajże III generacji, które były baaardzo wytrzymałe i często się je stosowało podczas tuningu repliki.

 

 

Ja się odniosę do tych słów.

GB v.3 nie pękają bo właściciele AK i G36 bardzo je kochają i SERDUSZKA (GB) nie połamią, a posiadacze v.2 eMek to brutale i barbarzyńcy. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

I czemu warczysz? Ja go nie lubię, bo mi źle w reku leży. Ale kupie ludzi leży dobrze, i żadnej sprzeczności w tym nie widzę. A chyba mogę mieć swoje - jak wyraźnie zaznaczyłem, prywatne - zdanie na temat ergonomii tego karabinka, co? :dry:

 

Oczywiście, każdy ma swoje zdanie i je szanuje, ale to po prostu najładniejsza broń dla mnie, jeśli można tak powiedzieć ;] Więc się zruszyłem ^^

Link to post
Share on other sites

Ja polecam G36 sam często używałem tej repliki dla mnie jest bardzo wygodna. W zależności od tego do czego chcesz jej używac możesz dobrac model np g36c jest dobre do budynków bo jest dośc krótkie a składana kolba na bok jest kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym życie. W lesie też dobrze się spisuje. Masz 2 szyny RIS więc możesz sobie doczepic optykę np lunetę lub kolimator ja polecam te drógie jeżeli w ogóle chcesz w to inwestowac. na dolną szyne przydaje się rączka taktyczna. Magazynek ma dużą pojemnośc wiec na początek nie będziesz musiał dużo inwestowac w inne dodatki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...