Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie do końca cofająca się dysza.


Recommended Posts

Witam.

Mam taką zagwozdkę z dyszą - może pomożecie.

Złamałem popychacz w GB CA. (niech żyje zgrabność :P ) Miałem popychacz PJ albo jakiejś innej cymy - nie jestem w stanie stwierdzić.

W związku z tym, że te od CA są dłuższe o mm to podskrobałem trochę ten chiński, założyłem opóźniacz, i poskładałem GB.

I teraz jest tak ,że popychacz się rusza, ba i owszem ale tj. w niepełnym cyklu. Zdaje się wysuwać do końca , ale nie "otwiera" do końca komory dla kulki. W efekcie nie pobiera kulek - zdaży mu się co ileśnaście strzałów w serii pobrać jedną , na singlu ani jednej.

Gdy obracam zębatkami "na sucho" to wszystko jest na sztywno - nie podskrobałm go za dużo - gdy opóźniacz na maxa odpycha popychacz ten cały jest sztywny/napięty, a dysza opiera się na głowicy. Wszystko wydaje się działać perfect.

 

Zastanawiam się czy popychacz może się jakoś wyginać w GB tak ,że "podskakuje" jakoś ponad opóźniacz na zębatce ?

Albo jakoś tak się odgina, że popychacz się cofa ?

Oryginalny był obcięty w połowie -ten niby patent na szybkostrzelność ? Kocur kiedyś o tym pisał...tego nie obcinałem w połowie, bo chciałem ,żeby komora była otwarta jak najdłużej..,a może powinienem ?

Co myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz zalozyc zalbo opozniacz popychacza albo - na ten dzynks ktory odsuwa popychacz cos w ksztalcie okraglym najlepiej metalowe.

Ja uzywam dystanserow zebatek - z polamanych zebatek (to te miedziane tulejki). Wtedy popychacz cofa sie o dodatkowe 0.5 mm.

Nie wymieniales czasem dyszy ? Moze jest za dluga ? Albo komory hopa ?

Rozloz gearbox - zaloz zebatke tlokowa, i caly zespol cylindra z popychaczem i dysza.

Potem wloz komore w dysze - tak jak powinno byc przy zlozeniu i zobacz czy dysza cofa sie naciskajac na gumke.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, tylko że w GB v.3. I mi nie podaje tylko 1 kulki (semi i auto) botem jest ok.

Dziwne trochę, ale wymieniłem popychacz na GUARDERA (jednak odpuściłem KA) i wiecie co, to samo. I strzał pusty...

I naprawde podobnie jak kolega swoje pomysły na naprawę tego wyczerpałem...

 

Tak samo jak kolega rozbieram GB, kręcę zębatkami popychacz cofa się idealnie. A mimo to 1 strzał jest pusty (dysza wchodzi za bardzo w komorę i blokuje kulkę).

Dodam jeszcze, że komora jest od G36 CNC niebieska, a dysza Aresa

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomysły.

Przeczytaj kocur mój drugi akapit, zacytuję się sam ;) "...podskrobałem trochę ten chiński, założyłem opóźniacz, i poskładałem GB."

Opóźniacz jest, mało tego, przed zmianą działało to bez. :) Jedyną różnicą jaka jest to zmiana złamanego popychacza i sprężyny ,a no i w sumie baterii, przy nowej sprężynie.

Zmieniając sprężynę na SP130 teraz, zmieniłem też batkę - bo oryginalna 8,4 nawet nie naciąga tłoka, nowa 9,6 G&P trzyma już 2 dzień testów, padło ponad 600 strzałów..i jeszcze jest oki ;]

No więc wracając do tematu, poskładałem sam GB z zębatkami, popychaczem, bez cylindra i pokręciłem zębatkami...chowa się idealnie do końca...

Następnie poskładałem GB już kompletnie i śrubokrętem kręcąc zębatkę silnikową (ostrożnie oczywiście), naciągnąłem spręzynę, obserwują dyszę.

Na poczatku nie ma żadnego oporu -wiadomo i to w tym momencie chowa się dysza, oczywiście schowała się do samego końca - w tej pozycji wsadziłem GB do body ,założylem komorę - da się normalnie włożyć kulkę do komory HU i wyleci końcówką lufy...także działa.

Dalej napinając sprężynę ,dysza zaczyna się wysuwać tak ,żeby przed końcem naciągania być na maxa wystawioną. Tu jest największy opór bo wiadomo sprężyna ściśnieta.... i teraz mam taką teorię:

Możliwe to jest ,że bateria jest tak mocna, że ten pierwszy etap naciągania sprężyny i jednocześnie odciągania dyszy robi tak szybko ,że kulka nie zdąża wlecieć do komory ?

Próbowałem też wpychać na chama kulkę śrubokrętem do komory podczas strzału - nie udało się ;]

Jakieś sugestie ?

Link to post
Share on other sites

Stock zebatki i 9.6 v batka ? Nie jest mozliwe zeby bylo za szybko...

Mi bez opozniacza podawalo przy lipo 11.1, zebatkach 13:1 i mosfecie przy silniku elementa.

42 rpsy byly...

A jakie kulki uzywasz ?

Np. Pj kuli sa strasznie chropowate i moga sie ciac w magach. Moze to kwestia magazynka a nie repliki ?

Sproboj Madbulli albo najlepiej GG.

Link to post
Share on other sites

Wiem, a wiesz jak mnie to wkur....;/ ?

Nie było żadnej zmiany kulek, strzelam na tych samych co przed wymianą.

BCB. rozebrałem to teraz, wstawię starego springa , starą batkę i zobacze czy łyka...jak tak to znaczy ,że jednak za szybko ;]

Jak nie to bedziemy szukać ,dalej....niebawem napisze co i jak...

Link to post
Share on other sites

Znalazłem w końcu rozwiązanie. Kocur miał rację - to nic związanego z opóźniaczem, bez też działa. Dziękuję Ci za chęć pomocy.

Przyczyną była nie do końca cofająca się dysza, minimalnie zakrywała otwór wlotowy do hopka. No więc ,żeby maxymalnie ją cofnać...pokażę wam :) :

prace.jpg

 

Tja. Opis w wersji obrazkowej....no i ....to też G dało... ;/ Dysza się troszkę cofnęła ale nadal po włożeniu do komory minimalnie wystawała ;/

Mimo to wstawiam jak by ktoś miał taki problem to te zabiegi częściowo powinny pomóc.

Ostatecznie przypomniał mi się tekst kogoś z koalicji północ - tuksiaka albo marcinka . Sorry panowie nie pamiętam kogo - o tym ,żeby podpiłować trochę komorę pilnikiem w stronę lufy....poszedłem na całość. Wziałem wiertło 6,5mm i rozwierciłem hopka ;] Ten kanał który wchodzi do maga. Wierciłem dotąd dopóki kuleczka ,przy maxymalnie cofnietej dyszy nie wpadała sama...

I tyle. Na pewno nie polecam tych zabiegów nikomu bez zdolności manualnych. :)

Foka oceń przydatność merytoryczną tego, wyjątkowego przypadku i oceń czy się to komuś przyda...jak nie to: kosz.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To w końcu działa już czy nie ??

U mnie było podobnie gdy "prowadnica" dyszy była za długa i dysza nie dochodziła do początku głowicy cylindra, jeśli możesz to podeślij dokładną fotę nałożonej dyszy na głowice cylindra na maxa do dołu.

Pzdr.

 

 

EDIT:

Upsss trochę to dawno było ;). Ale może się przyda.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...