Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kupno Shotgun AGM 003 i wszystko co potrzebne na początek


Recommended Posts

Witam ponownie,

 

Jakiś czas temu wahałem się nad wyborem repliki na obóz harcerski i ostatecznie powziąłem decyzję, że będzie to AGM 003. Niestety z tego co widzę, na taiwangun nie jest już oferowany w wersji długiej, co mnie smuci - czy wiadomo coś na temat potencjalnej dostawy i czy będzie ona do czerwca tego roku? Wysłałem zapytanie do sklepu ale jeszcze nie doczekałem się odpowiedzi.

 

Teraz z innej beczki:

Z racji tego, że będę potrzebował tego cudeńka na trzy tygodnie i w razie awarii nie będę mógł kupić nowej w tym czasie postanowiłem kupić dwie - jednego shorta i jednego longa (wolę wersję z kolbą ale podobno żaden problem przemontować z zepsutego, więc wolę jedną droższą, drugą tańszą).

 

Potrzebuję oczywiście tanich kulek (podobno 0,25g najlepsze do tej repliki) Chciałbym wszystko zamówić za jednym zamachem, więc pewnie taiwangun - tam mają w ofercie kulki P&J i Guarder 0,25g. Które będą lepsze? W temacie o tym shotgunie czytałem sprzeczne opinie.

 

Kolejna jest kwestia ochrony oczu - co polecacie (najlepiej z oferty taiwanguna, bo jednak chciałbym zaoszczędzić na kosztach przesyłki)? Czy np. gogle z maską zdałyby test? (podoba mi się takie rozwiązanie, ukryje moją szpetną twarz ;p ).

 

No i wiem, że będziecie się śmiali/wrzucali itd. itp. i wiem, że z takiej repliki nic z tego, ale zawsze kręciły mnie klimaty snajperskie, więc chciałbym pobawić się w bycie pseudosnajperem - poza tym trzeba będzie jakoś urozmaicić rozgrywki dzieciakom na obozie. W czerwcu zrobię sobie ghilie suit z jakiegoś starego munduru i pytanie czy cokolwiek nadaje się, żeby odrobinę ulepszyć tę replikę? Czytałem, że precyzyjna lufa odpada, więc czy mocniejsza sprężyna, a jeżeli tak to jaka? Czytałem, że M140 dobrze współpracuje z tą repliką - co wy na to?

 

Jak jeszcze możnaby w tej replice podkręcić snajperski klimat? (wiem, że będzie to nadal duże PSEUDO, ale bardziej mi zależy na skradaniu w ghilie i czekaniu w jakimś miejscu, a potem oddawaniu strzałów z niewielkiej nawet odległości, niż na strzelaniu z dużych odległości bo wiem, że to niemożliwe w przypadku tej repliki)

 

Czy zapominałem o jakimś niezbędnym wyposażeniu początkującego airsoftowca?

 

Tak więc jak na razie lista zakupów przedstawiała by się następująco:

-AGM 003 Long,

-AGM 003 Short,

-Kulki 0,25 g (jakiej firmy?)

-Ochrona oczu (która? przy czym najlepiej maska)

-Mocniejsza sprężyna (M140?)

 

Przepraszam jeżeli powinienem napisać w temacie o tym konkretnym shotgunie ale stwierdziłem, że dział "jestem zielony" jest jak najbardziej dla mnie, więc wolę tu ;p

 

A zapomniałbym - czytałem w temacie o tym shotgunie, iż istnieje możliwość strzelania kilkoma kulkami na raz, przy czym jedni mówili, że tak, inni, że nie. W końcu czy to prawda czy nie?

 

Pozdrawiam,

Nihli

Edited by Nihli
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Jakiś czas temu wahałem się nad wyborem repliki na obóz harcerski i ostatecznie powziąłem decyzję, że będzie to AGM 003. Niestety z tego co widzę, na taiwangun nie jest już oferowany w wersji długiej, co mnie smuci - czy wiadomo coś na temat potencjalnej dostawy i czy będzie ona do czerwca tego roku? Wysłałem zapytanie do sklepu ale jeszcze nie doczekałem się odpowiedzi.

 

Teraz z innej beczki:

Z racji tego, że będę potrzebował tego cudeńka na trzy tygodnie i w razie awarii nie będę mógł kupić nowej w tym czasie postanowiłem kupić dwie - jednego shorta i jednego longa (wolę wersję z kolbą ale podobno żaden problem przemontować z zepsutego, więc wolę jedną droższą, drugą tańszą).

 

Potrzebuję oczywiście tanich kulek (podobno 0,25g najlepsze do tej repliki) Chciałbym wszystko zamówić za jednym zamachem, więc pewnie taiwangun - tam mają w ofercie kulki P&J i Guarder 0,25g. Które będą lepsze? W temacie o tym shotgunie czytałem sprzeczne opinie.

 

Kolejna jest kwestia ochrony oczu - co polecacie (najlepiej z oferty taiwanguna, bo jednak chciałbym zaoszczędzić na kosztach przesyłki)? Czy np. gogle z maską zdałyby test? (podoba mi się takie rozwiązanie, ukryje moją szpetną twarz ;p ).

 

No i wiem, że będziecie się śmiali/wrzucali itd. itp. i wiem, że z takiej repliki nic z tego, ale zawsze kręciły mnie klimaty snajperskie, więc chciałbym pobawić się w bycie pseudosnajperem - poza tym trzeba będzie jakoś urozmaicić rozgrywki dzieciakom na obozie. W czerwcu zrobię sobie ghilie suit z jakiegoś starego munduru i pytanie czy cokolwiek nadaje się, żeby odrobinę ulepszyć tę replikę? Czytałem, że precyzyjna lufa odpada, więc czy mocniejsza sprężyna, a jeżeli tak to jaka? Czytałem, że M140 dobrze współpracuje z tą repliką - co wy na to?

 

Jak jeszcze możnaby w tej replice podkręcić snajperski klimat? (wiem, że będzie to nadal duże PSEUDO, ale bardziej mi zależy na skradaniu w ghilie i czekaniu w jakimś miejscu, a potem oddawaniu strzałów z niewielkiej nawet odległości, niż na strzelaniu z dużych odległości bo wiem, że to niemożliwe w przypadku tej repliki)

 

Czy zapominałem o jakimś niezbędnym wyposażeniu początkującego airsoftowca?

 

Tak więc jak na razie lista zakupów przedstawiała by się następująco:

-AGM 003 Long,

-AGM 003 Short,

-Kulki 0,25 g (jakiej firmy?)

-Ochrona oczu (która? przy czym najlepiej maska)

-Mocniejsza sprężyna (M140?)

 

Przepraszam jeżeli powinienem napisać w temacie o tym konkretnym shotgunie ale stwierdziłem, że dział "jestem zielony" jest jak najbardziej dla mnie, więc wolę tu ;p

 

A zapomniałbym - czytałem w temacie o tym shotgunie, iż istnieje możliwość strzelania kilkoma kulkami na raz, przy czym jedni mówili, że tak, inni, że nie. W końcu czy to prawda czy nie?

 

Pozdrawiam,

Nihli

Kulki Guardera oczywiście lepsze , tylko raczej kup lżejsze .

Po co Ci m140 do szota .. :icon_confused:

Kup maskę ochronną po 19 zł są u krakmanów :happy:

Link to post
Share on other sites

Kup maskę ochronną po 19 zł są u krakmanów :happy:

 

 

Chcesz żeby cyklopem został. Człowieku nie doradzaj więcej. Nie kupuj ochrony oczu z Taiwangun!!! Lepiej wydać te kilkanaście lub kilkadziesiąt złociszy więcej, niż potem żałować i wyglądać jak Karol Bielecki.

Link to post
Share on other sites

Chcesz żeby cyklopem został. Człowieku nie doradzaj więcej. Nie kupuj ochrony oczu z Taiwangun!!! Lepiej wydać te kilkanaście lub kilkadziesiąt złociszy więcej, niż potem żałować i wyglądać jak Karol Bielecki.

 

Chyba jednak nie do końca masz rację [ tak najłagodniej mówiąc ] .

Jeżeli chodzi ci o dopiski pod okularami i goglami u krakmanów " Nie nadają się do gier wojennych " czy jakoś tak , to jest to zwykłe zabezpieczenie się przed ewentualnym pozwaniem ich do sądu .

 

Fakt jest u nich kilka okularów/gogli które się nie nadają bo są to chińskie plastiki ale jest kilka wartych uwagi bo tanich :

 

Okulary

Maska

 

Tylko przy zakupie maski musisz pamiętać aby włożyć sobie pod spód jakieś zwykłe nawet okulary przeciwsłoneczne [ maska zatrzymuje kulki ale czasami rozbryzgują się one na siatce i kawałeczki lecą dalej do twoich oczu :/ ] .

 

Co do kulek to Guardery są o niebo lepsze od PJ pod względem trajektorii lotu [PJ ma skłonność do skręcania w boki jak mu się zachce ] .

 

Wagę zamiast 0.25 polecam 0.23 .

 

A sprężyna itd. radzę zajrzeć do tematu o tej replice tam masz wszystko wytłumaczone .

Link to post
Share on other sites

Nie wiesz - nie pisz. Żadnej ochrony z taiwanguna! Są one tak skonstruowane, ze z jednej strony mogą wytrzymać i 500 fps, natomiast z drugiej peknąć przy 300. To już nie jest kwestia złego doradzania, przez Ciebie może mieć przewalone do końca zycia.

 

Ess NVG, Ess Land Ops, Uvex I-vo, Uvex zero gravity, Bolle x90 i podobne, to minimum. Maskę sobie odpusc.

 

Ponad to, jeśli myślisz ze zwykle okularki przeciwsloneczne zatrzymają rozbryzgi kulki, jesteś w błędzie. Nie wspominając o tym, ze kawałek kulki może ominąć okularki i wbić się w twarz.

 

Lepiej wydać 20-30 zł wiecej niż potem wyglądać jak cyborg. Za takie rzeczy powinny iść bany.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak mam odrobinkę większy staż w asg a z racji tego że mieszkam w Krakowie dosyć często spotykam się z okularami od krakmanów .

Okulary które podałem spokojnie wytrzymują wszystkie cięgi . Sam je testowałem i wiele osób takie ma więc ten model akurat nadaje się do asg , co innego profilowane modele w których gną się szkła ...

 

Poza tym gdyby mały odprysk kulki miał na tyle mocy aby przebić okulary to cała kulka musiała by mieć tyle energii żeby przebić wszystkie podane przez ciebie modele ochrony oczu ...

 

Bany powinno się rozdawać za bezsensowne powtarzanie tego co mówią bardziej obeznani w temacie przy zerowej własnej wiedzy ...

Link to post
Share on other sites

Test przeprowadzony na okularkach z 10cm (okularki bezbarwne STTI) są np na taiwangunie, seria z AEGa 350fps w szybkę i nic. Seria z AEGa 420 fps po szybce z tej samej odległości i nic.

 

Test tych samych gogli ale teraz leżących na ziemi z tych samych AEG'ów.... okularki zaczęły podskakiwać od postrzałów i jedna albo kilka kulek trafiła w oprawki !!!! :|. Oprawka się posypała... i gogle można było wyrzucić mimo tego ze szybka prawie niezniszczalna;/..

 

Odradzam te gogle przez te nieszczęsne oprawki i uczulam innych uczestników ze nie liczy się tylko szybka !!. Najlepsze by były gogle bez oprawek na wierzchu.

Link to post
Share on other sites

O ile dobrze rozumuję to zakładający temat jest organizatorem / współorganizatorem całego obozu .

Skoro więc będzie miał shotguna za 50zł od krakmanów to wątpię aby reszta uczestników miała jakieś wypasy .

 

Poza tym jeżeli dostaniesz na raz z kilku AEG 420fps długą serię z bliska po twarzy to oprawka szybek będzie chyba twoim najmniejszym zmartwieniem :]

 

Ogólnie trafienie w małą osłonkę z bliska z dużą ilością fps graniczy z cudem , takie samo prawdopodobieństwo , że kulka pomimo naszych super uber okularów prześlizgnie się dołem obok policzka i trafi nas w oko ew, potkniemy się i okulary nam spadną .

 

Oczywistym jest że istnieje cała masa lepszych okularów od kwadraciaków stti ale pytanie czy są potrzebne ..

 

[ już czekam na opowieści o cyklopach i krwawej miazdze , uwielbiam je czytać :D ]

Link to post
Share on other sites

Idąc Twoim tokiem myślenia można w ogóle biegać bez okularów, bo ogólnie trafienie w małe oko z bliska z dużą ilością fps graniczy z cudem , takie samo prawdopodobieństwo , że potkniemy się i patyk wybije nam oko...

Nikt tam nie pisał o paru AEGach na raz, nikt nie pisał o długiej serii. A możliwość że dostanę jedną serię po drugiej w okulary jest. I właśnie one będą moim największym zmartwieniem, bo skóra się zrośnie a zamiast zębów wstawię protezy, które będą sprawdzać się niewiele gorze. Niestety, działających protez oczu jeszcze nikt nie sprzedaje na masową skalę.

 

Edit: wybacz brak barwnej wypowiedzi o cyklopach i krwawej miazdze :P

Edited by Bacao
Link to post
Share on other sites

@Bacao :

 

Idąc moim tokiem myślenia ?

Prawdopodobieństwo że dostanie się w okulary jest , kilka razy dostałem już po okularach a ani razu nie wydłubałem sobie oka patykiem więc przegrałeś ...

 

" Test tych samych gogli ale teraz leżących na ziemi z tych samych AEG'ów.... okularki zaczęły podskakiwać od postrzałów "

 

Seria z tych samych Aegów , koniec :P

 

@lubiemrowkojady :

 

I co twój post wnosi do tematu ? 100% pewności nigdy nie masz , jak dla mnie możesz nosić co chcesz nawet kolczugę płetwonurka do zabawy z rekinami .

 

Można wydać i 500 zł na ochronę oczu koniec i kropka ...

Link to post
Share on other sites

Widzę że nie zrozumiałeś ironii w pierwszej części mojego postu...

A co do "tych samych AEG'ów" to tyczy się to raczej strzelania na przemian... A nawet jeśli nie, to mogę Ci zagwarantować że ESS NVG wytrzymały by serię z dwóch takich AEG'ów na raz.

Link to post
Share on other sites

Maska od Taiwangun + okulary STTI to dobre rozwiązanie, ale tylko i wyłącznie, jeśli używamy obu naraz!

Mam nieco doświadczenia w tym temacie - niegdyś przez rok używałem okularów z STTI, a wcześniej rok tej maski. Teraz się zastanawiam czemu tak ryzykowałem, może po prostu z niewiedzy.

 

Jeśli chodzi o maskę - używałem jej długo. Aż pewnego pięknego... eh, to nie ta bajka - aż na pewnej strzelance otrzymałem trafienie pod kątem prostym z około 10 metrów, co skutkowało rozpryskiem kulki na masce i dostaniem się kilku odłamków do oka. Na szczęście nie zrobiły mi nic poważnego, ale od tamtej pory nie założyłem tej maski.

 

Później przesiadłem sie na okulary STTI (używałem ich w lesie). Testy na FPS wytrzymały bez problemu, ale po pewnym czasie (prawie rok) okazało się, że ktoś dostał na strzelance w oprawki tych okularów i szkło odskoczyło. Gość miał szczęście, że dostał jedną kulką, a nie serią. Od tamtej pory również tych okularów nie założyłem.

 

Przesiadłem się wówczas na przyzwoitej jakości maskę paintballową, aż w końcu drogą ewolucji na Uvexy i siatkową maskę na dolną część twarzy.

 

Odnośnie kulek do AGMa - 0,25 to minimum dla zdecydowanej większości egzemplarzy.

Link to post
Share on other sites

Czyli już wiem, że można strzelać kilkoma kulkami naraz, że kulki powinienem kupić 0.23 lub 0.25 (ale średnio statystycznie lepiej 0.25 Guardera) i jakąś ochronę na twarz najlepiej nie od krakmana.

 

Odnośnie replik, którymi będą się posługiwali - raczej będzie to sprzęt NAJNIŻSZYCH lotów, gdyż ja mógłbym sobie pozwolić na replikę za 500-600 zł, ale uczestnicy obozu to raczej biedne dzieci i nie chcę mieć nad nimi przewagi jakościowej broni, większej niż ta, którą osiągnę tą bronią, więc ochrony na twarz nie potrzebuję jakiejś świetnej - czyli np to - http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/okulary_ochronne_bezbarwne_stti-154.html + http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/gogle_wraz_z_maska-black_a_c_m-1748.html wystarczyłoby. Może w takiej sytuacji wziąć np. to http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_gogle_okulary/gogle_wraz_z_maska-czarne_well-807.html?

 

Naprawdę wolałbym jednak w jednym sklepie zamówić, więc czy naprawdę w taiwangunie nie ma czegoś porządnego CO BYŚCIE POLECILI? (odnośnie ochrony oczu)

 

Dalej pozostaje kwestia sprężyny? Czy opłaca się? W tym temacie pisali, że wszelkie awarie zdarzające się w tym modelu popularne nie występują przez mocną sprężynę i jestem troszkę zdezorientowany.

 

I ostatnia kwestia - jakieś inne elementy pseudosnajperskie? Coś co byście proponowali?

 

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i proszę o więcej - wiedzy nigdy dość :)

Link to post
Share on other sites

Naprawdę wolałbym jednak w jednym sklepie zamówić, więc czy naprawdę w taiwangunie nie ma czegoś porządnego CO BYŚCIE POLECILI? (odnośnie ochrony oczu)

To rozwiązanie, które podałem mogę szczerze polecić, ale tak jak pisałem - tylko pod warunkiem, że będzie używane jednocześnie.

 

Tej maski Paintballowej nie bierz. Paruje, zniekształca obraz, itp. Jeśli szukać masek Paintballowych, to ja od siebie polecam Helix Vents, ale to już koszt ponad 100 złotych.

 

0.23 lub 0.25

Naprawdę, weź 0,25g. Dobrze na tym wyjdziesz.

 

Poza tym:

ale średnio statystycznie lepiej 0.25 Guardera

Guardery są zbędne - kosztują niemal tyle co sama replika. Na znacznie tańszych kulkach P&J Premium 0,25g bez problemu osiągniesz zadowalające rezultaty.

 

A odnośnie samej pompki - śmiało możesz ją brać i nie przejmować się awaryjnością, bo jest znacznie niższa niż innych replik w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Do postu LogaNa dodam: pamiętaj, że przez maskę okulary zaczną parować i będziesz chciał tą maskę zdjąć, a nie możesz...

 

Na Allegro, u użytkownika zielonapantera są okularki SPECS. Są bardzo wytrzymałe, spełniają bardzo wymagające normy i kosztują.... 12zł. Polecam zebrać ludzi jadących na obóz i wspólnie zamówić tam tyle tych okularków ilu jest uczestników. Zaoszczędzicie na przesyłce.

 

PS Ero-senin, przykro mi, ale poszedł raport. Noś co chcesz, ale wobec testów wykazujących pękanie oprawki w tych okularach, polecanie ich to wynik złej woli lub głupoty.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...