Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM.038U) jako parasnajperka-jak zrobić tuning


Recommended Posts

Po pierwsze, to nie parasnajperka tylko karabin parawyborowy jak juz chcesz tak to nazywac. Nie zrobisz nic, co mialoby "snajperski" w nazwie z repliki AK.

 

Zacznij od wymiany lufy (porzadna precke - polecane Systema, Prometheus, JBU) na cos dluzszego - mozesz czesc lufy schowac w tlumiku dzwieku, jesli lufa bedzie sie konczyc w polowie tlumika to spelni on tez swoja pierwotna role. Do tego dobierz odpowiednia gumke - ale to juz jest temat rzeka i ilu serwisantow, tyle propozycji.

 

Potem uszczelnij caly uklad komora -> dysza -> gb. W razie potrzeby wymien komore, zastosuj teflonfixy. Porzadany jest efekt strzykawy, na stockowych czesciach da sie taki otrzymac.

 

Mozesz wymienic sprezyne na M130 - wtedy powinienes dojsc do 430-450fps (w zaleznosci od szczelnosci). Jednak, M130 moze uszkodzic Ci szkielet.

 

Jesli chcesz osiagnac te 550 fps to musisz wymienic:

- tlok (wzmocnione, metalowe zeby)

- zebatki (hi torque)

- silnik (hi torgue)

- okablowanie (dobry mosfet, porzadne kable - beda szly duze prady)

- wtyczki od baterii (tamiya sie syfia przy duzych pradach)

- bateria na lipo, moze byc 7,4v - nie potrzebujesz duzego rofa

- szkielet na wzmocniony

- cylinder + glowica + glowica tloka + dysza na BORE-UP

- sprezyna M160 przy dobrej szczelnosci, M170 przy sredniej

- spilowanie plytki selektora by usunac z repliki tryb auto

- wzmocniona komora HU

- dobra gumka HU

 

Czyli na dobra sprawe musisz wymienic wieszosc bebechow.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę. Myślę że zrobię tak jak piszesz. A ile mnie by całość mniej więcej kosztowała?

 

550 fps to koszt powyzej 1000zl za dobre czesci + montaz tego (sam za pierwsza raza raczej nie zlozysz tego tak jak trzeba, chyba ze masz wyjatkowe zdolnosci w majsterkowaniu) ktore nie posypia sie po 3k kulek. Dolicz do tego ciezsze, precyzyjne kulki (drozsze) - ktore i tak musisz "przebierac". Ogolnie to mysle ze za ta cene bedziesz jeszcze dwie takie cymki :)

Edited by zb0oj
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to nie parasnajperka tylko karabin parawyborowy jak juz chcesz tak to nazywac. Nie zrobisz nic, co mialoby "snajperski" w nazwie z repliki AK

 

Mozesz wymienic sprezyne na M130 - wtedy powinienes dojsc do 430-450fps (w zaleznosci od szczelnosci). Jednak, M130 moze uszkodzic Ci szkielet.

Taa,A Tabuk czy Zastava m76 to nie karabin wyborowy <sciana>

A ja mam właśnie karabin para wyborowy na bazie ak 74 z optyką,tłumikiem,krótkim magazynkiem i pomaowane elementy I to jest ładny karabinek o większym zasięgu skutecznym niż stocki aeg nawet z preckami.A po 2 to na m130 powinno być 470 fps -/+ 10. 440 fps to ja mam przy m120.

Link to post
Share on other sites

Taa,A Tabuk czy Zastava m76 to nie karabin wyborowy <sciana>

A ja mam właśnie karabin para wyborowy na bazie ak 74 z optyką,tłumikiem,krótkim magazynkiem i pomaowane elementy I to jest ładny karabinek o większym zasięgu skutecznym niż stocki aeg nawet z preckami.A po 2 to na m130 powinno być 470 fps -/+ 10. 440 fps to ja mam przy m120.

 

Karabin wyborowy a karabin snajperski to dla mnie dwa rozne pojecia. Nigdzie nie spotkalem sie z typowym AK w roli karabinu snajperskiego.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co o tym dyskutować, bo w airsofcie dało by się zrobić replikę z 600fps (czyli tyle, ile ma większość karabinów snajperskich) chociażby z mp5k.

A zaraz pewnie znalazłby się ktoś, kto stwierdził że widział/czytał/słyszał o snajperze, który po zamontowaniu lunety albo nawet i bez tego, wykonywał zadania snajperskie z kałachem, wobec czego ten ostatni może być karabinem snajperskim.

Link to post
Share on other sites

Owszem da rade,ale nie widzi mi się mp5k z 600 fps i funkcją karabinu wyborowego czy snajperskiego,zresztą takie możliwe anomalie były poruszone w dziale snajperski hydepark.Wg mnie karabin wyborowy na bazie ak ma sens (o ile nie jest to aks74u, czy specnaz czy inny malutki ak ) i jest to przemyślane.

Link to post
Share on other sites
No to rzeczywiście, wyborowy jak cholera :icon_rolleyes:

PS: Para to może być olimpiada. Karabiny są wyborowe i snajperskie. A o tym jak "kręcić" kałachy masz na forum tony więc się szanownie rusz i poszukaj.

30m zasiegu karabinu snajperskiego.... mp7 z 270fps ma zasieg ok 45m....

Dokladnie major. Sam sie dziwie dlaczego ludzie stosuja takie dziwactwo jezykowe jak "para"sanjperka ..... Para to jest w kotle, lub w parku w krzakach, a w pewnych krajach jest to spadachrnoniarz ( paratrooper vel para )

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Precki JBU nie bierz. Mieszane opinie posiada.

Mój tłok JBU ciągnie M210, ciągnął wcześniej M170 i ciągnie nadal.

Mam mieszane uczucia co do montażu tych tłoków przez niektórych ludzi.

 

Dzięki za poradę. Myślę że zrobię tak jak piszesz. A ile mnie by całość mniej więcej kosztowała?

 

Może jeszcze linki i video jak to zamontować u Ciebie?

Poszukaj w sklepach! Tego jest tak mnogo jak na tym forum tematów które Ciebie interesują.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...